Можеше да ме имаш

Тук можете да публикувате собствените си произведения, които желаете да бъдат прочетени и коментирани от аудиторията на библиотеката.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
alessa
Мнения: 22
Регистрация: 29 април 2019, 21:13

Можеше да ме имаш

Мнение от alessa »

Влиза,тихо,бавно,тежко.. В стаята е тихо,но той с кротка стъпка се намъква не само там,но и в душата ми.Като дебнещо животно,своята плячка.. върви и приближава.Сърцето ми се разтреперва. Цялото ми същество сякаш го очаква. Дишам,но въздух не ми достига... Усещам,че тялото ми се предава.. Знам,че ще долови сигналите му.. Изгубена съм.Очите му,приковани в мойте.. Лека,дяволита усмивка се плъзва по лицето му.. Разбрал е.Виждам как разтревожеността,която излъчвам,му доставя удоволствие...Тялото ми се затопля,само при мисълта,че след миг ще го докосна.Не съм го виждала от десет години,а все още ми въздейства така лудо.. Прийска ми се да втурна в прегръдките му,и да забия пръсти в косите му. Да усетя топлината на тялото му. Душата ми се раздираше от викове:"Направи го".Едва се сдържах,да не се свлека в краката му,и да заплача.. Той бе първата ми любов. Даже единствената такава. Никой след него,или нямаше сините му очи,дълбоки и пронизващи,или нямаше неговите ръце-силни,дръзки,или не целуваше като него-да накара света около нас да изчезне.. Но това бе много отдавна.. Сега не сме деца. Не можем да си го позволим,да сме неразумни. Да потънем в страстната пелена на ласките. В очите му още парят весели пламъчета.. Чувах ударите на сърцето в ушите си,и не можех да се откъсна от порочните мисли..Още един миг,и знам че ще се поддам.. Напираха сълзи в очите ми. Горчива болка ме давеше.. Тези противоречиви чувства как ги мразя.Да го прегърна и да се разпадна в прегръдките му,или да остана неподвижна и да се опитам да овладея реакциите на тялото?! Протяга ръка към мен и погалва бузата ми. Затварям очи и отпускам глава в шепата му. Толкова е топло и уютно. Както някога.Няма смисъл да се съпротивлявам. Този допир ме унищожи напълно. Разрешено ли е поне за малко да искаш да се върнеш там където си бил най-щастлив?! Разрешени ли са мечтите и желанията. Искам да кажа нещо,но гласът ми се губи. Осъзвам,че ще съм наранена отново.Виждам го в погледа му. Не се е променил. Отново доброволно тръгвам към него. Към моя блян,след който ще се чувствам умаломощена и самотна. И нито алкохола,нито сълзите ще ме спасят. Нямам тази сила да се възстановя след урагана,който се кани да ме завладее. Вече не съм млада.Но душата ми така го желае,изпитва мазохистично удоволствие от мисълта,че ще го има пак. Помня.. Някога ми казваше,че не може да бъде отдаден на някого. Предупреждаваше ме да не се влюбвам в него. Искаше ме и ме отблъскваше. По цели нощи не спях.. Мислех,мечтаех,очаквах срещата с него. Жадувах докосването му. Планирах какво да му кажа. Щом слънцето се покажеше,хуквах при него. Изживявах всеки миг с него. Раздавах му се до последно,а когато трябваше да се разделим,ридаех безутешно. Знаех,че сама се подлагах на това мъчение. Но желанието бе по-силно.Трябваше да взема цялото време,което ми бе отредено с него. Защото знаех,че един ден ще си тръгне. И когато денят настъпи ще съжалявам,че съм си тръгнала първа. Цял живот щях да се питам-Какво би било ако.. Накрая не издържах. Заприличах на призрак.Давах му цялата си енергия,но не успях да го накарам да ме обича. Денят на раздяла дойде-но не тръгнах първа аз. Дори през ум не ми мина,че след време може да се обвинявам,че аз не поставих края. Гласът му прониза тишината. Отворих очи и го погледнах.Поех си дъх. Знам,че всичко в мен моли да съм негова,но този път не мога. Няма да позволя да жигоса отново тялото ми с горещите си целувки. Няма да му позволя да изтръгне от мен радостта от живота.Сдобих смелост и проговорих с тих и равен тон:
-Можеше да ме имаш...-обърнах се и потеглих.
Fabiven.BG
Мнения: 22
Регистрация: 05 юли 2017, 18:46

Re: Можеше да ме имаш

Мнение от Fabiven.BG »

Интересно, продължавай все така !
alessa
Мнения: 22
Регистрация: 29 април 2019, 21:13

Re: Можеше да ме имаш

Мнение от alessa »

Благодаря
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости