търся името на една руска книга

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
kronosks
Мнения: 2
Регистрация: 10 януари 2018, 18:38

търся името на една руска книга

Мнение от kronosks »

Здравейте, нов съм във форума и моля за помощ. Търся името на книга, която съм чел като юноша преди 30-ина години. Беше като смесица от приключенски и любовен роман, на руски автор е. Сюжетът беше за бащата на една девойка, изчезнал по време на полярна експедиция. Девойката се казваше Катя. Действието се развиваше преди и по време на Втората световна война. Някакъв младеж беше влюбен в Катя, но нещо изпадна в немилост, май го изгониха от дома и. Накрая, май по време на войната, самолетът му падна по северните ледове и май там откри следите ба бащата. Имаше някакви дневници или записки на бащата, които накрая бяха намерени в палатка от експедицията му на Север. Само това си спомням, беше много отдавна. Книгата я прочетох само веднъж, беше от градската библиотека. Ако някой се сеща как се казва, ще съм много благодарен, искан да я намеря и прочета отново.
varnam
Мнения: 18
Регистрация: 09 април 2009, 02:04

Re: търся името на една руска книга

Мнение от varnam »

Според мен е "Двамата капитани" на Вениамин Каверин. Много любима книга в детските ми години.
tititiava
Мнения: 1
Регистрация: 07 април 2017, 16:22

Re: търся името на една руска книга

Мнение от tititiava »

Точно така,"Двамата капитани" е книгата.
kronosks
Мнения: 2
Регистрация: 10 януари 2018, 18:38

Re: търся името на една руска книга

Мнение от kronosks »

Да, точно тя е. Много благодаря на отзовалите се.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости