Стил за форума и сайта

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
maildaemon
Мнения: 1
Регистрация: 20 август 2007, 22:51
Местонахождение: София
Връзка:

Стил за форума и сайта

Мнение от maildaemon »

Добър ден на всички като 1во. :) радвам се че най-сетне се регистрирах и във форума и веднага давам идея как да бъде направен по добър. Хората които четът на компютър знаят че най-безвредно и не-натоварващо е да гледаш зелени букви на черен фон... Предлагам на хората(човекът), който се занимава с тези неща, да има като стил в сайта и във форума такава цветова гама :) Надявам се да съм помогнал. Отивам да почета новия Хари Потър на моята Нокиа 7610 със зелените букви на черния фон :P
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Стил за форума и сайта

Мнение от SecondShoe »

Аз предпочитам сиви букви на черен фон, но така или иначе първо тегля книгата и я чета със специална програма и устройство.
Отивам да почета Нова пролет от РОбърт Джордан на моята Нокия 770 Изображение .
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Виждам, че вече на дневен ред идва леко пипване на дизайна тук и там. Има ново лого и други промени. Мислех си дали не е подходящо като следваща стъпка текстурирането на цветните правоъгълници като този Изображение . Да стане нещо на принципа на това Изображение. Нямам предвид същото, а на същия с принцип. С три картинки - две в краищата и една градиентна посредата. Това от примера ми има следните компоненти: Изображение Изображение Изображение . Може да стане и с една картинка, но краищата няма да са заоблени.
Мога да се наема с намирането на нещо подходящо и с промяната на цветовете за да пасват картинките на цветовите схеми.

-- 10:48 часа --

Ето нещо спретнато набързо за основната цветова схема:
Изображение - това може да се сложи там където буквите са по-големи. Примерно при заглавията на литературните новини.
Изображение - за по тънки работи като основното меню на библиотеката.
Изображение - за средни работи като "Добавени произведения" примерно.
Изображение - по-светъл вариант на предното.
Нарочно съм ги направил по-дълги за да не чупят дизайна когато е избран по-голям от стандартния размер на шрифта. При нужда мога да ги направя в цветове за другите схеми.
Последната и единствена промяна е направена от SecondShoe на 21 март 2009, 11:58.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

SecondShoe написа:Виждам, че вече на дневен ред идва леко пипване на дизайна тук и там.
Щом имаш желание и време, се впускай в приключението.

Настоящия облик също не е единствения възможен вариант. Елементите биха могли да се подредят и по друг начин на екрана.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Освен изображенията, които са готови, не виждам какво друго трябва освен да се изпробват. Това, по повод на текстурирането.
Мога да ги изготвя и в други цветови схеми ако ще се ползват.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости