Коя беше тази книга?

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
topche
Мнения: 2
Регистрация: 24 февруари 2013, 19:59

Коя беше тази книга?

Мнение от topche »

Здравейте, преди години четох една книга и не и помня нито автора нито заглавието.
Ставаше дума за битки с подводници по време на 2-та световна война и борба за това да се открадне криптиращата машина Енигма.
Върти ми се нещо в главата Черният код ..но не намирам такова заглавие или пък бъркам заглавието.
Дали някой може да ме подсети ?
stealth

Re: Коя беше тази книга?

Мнение от stealth »

За книга не се сещам, но имаше подобен филм - U-571. Не помня точно какво се случваше, доста отдавна съм го гледал.
Читател

Re: Коя беше тази книга?

Мнение от Читател »

Казва се "Енигма"
cattiva2511
Мнения: 151
Регистрация: 04 октомври 2015, 16:19

Re: Коя беше тази книга?

Мнение от cattiva2511 »

Читател написа: Казва се "Енигма"
Разрових се днес из необятните простори на Интернет. Ако просто копирам заглавието, ми излиза на прима виста книгата на Антани Казас Рос, която няма нищо общо с филма „U-571“.
Книгата, която евентуално търсите, topche, би трябвало да е тази на Томас Харис:
Главното действащо лице - гениалният Том Джерихо, успява да разбие на два пъти най-трудния немски код - този на немските подводници. За да го стори обаче му трябват възможно най-много съобщения от възможно най-много подводници. Събира ги, докато подводниците потопяват един след друг корабите от поредния конвой, тръгнал към британските острови, а Атлантика побелява от тоновете мляко на прах, което потъва заедно с танкера си.

Освен че разбива кода, Том успява да разконспирира и верен свой колега - поляк, който не обича немците, но още по-силно мрази руснаците - неочакваните нови съюзници на англичаните. Полякът Пуковски попада на комуникацията от обсадения Смоленкс и открития наблизо в Катинската гора масов гроб на 10 000 полски офицери, разстреляни от руснаците. Пук решава да обясни на немците, че машината им не е толкова сигурна, Том се опитва да го спре...
Друга подобна книга, която ми попадна под ръка е тази на Андрю Ходжис: „Игра на кодове“:
Базирана по истинска история. Брилянтният математик Алан Тюринг е вербуван от британската армия, за да разбие нацистки кодове…

П.П. Нито една от книгите, не я намирам в Читанка…
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости