Как се добавят книги за четене във kindle paperwhite 2015?

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Vlad00
Мнения: 7
Регистрация: 11 януари 2016, 11:49
Местонахождение: София

Как се добавят книги за четене във kindle paperwhite 2015?

Мнение от Vlad00 »

Преди няколко дни купих сабж във плезио, като преди това проверих в една таблица в wikipedia, че сабж поддержа формат фб2. След като подключих сабж към компа с юсб кабел, видях, че в компа е бил създаден нов дял с име kindle,
в който имаше папка documents с упътване за kindle. Прегледах близо 70% от това упътване и копирах 2 фб2 файла в въпросната папка. Обаче тези файлове така и не успях да видя в кайндла. Въпроса ми е: как мога да зареждам книги за четене в кайндла и какъв формат подхожда за това? Дали не трябва преди това да конвертирам фб2 в амазонския формат AZW3?
Гост

Re: Как се добавят книги за четене във kindle paperwhite 2015?

Мнение от Гост »

Свали си calibre има и 32 и 64 битови, отвори книгата с него и дясно копче върху иконата на книговия файл->send to device. На първото инсталиране ще те пита какво ти е устройството. Програмата сама конфигурира файловете
Vlad00
Мнения: 7
Регистрация: 11 януари 2016, 11:49
Местонахождение: София

Re: Как се добавят книги за четене във kindle paperwhite 2015?

Мнение от Vlad00 »

Мерси много за отговора! Calibre е велика прога! Жал е само, че е била заредена 32 битова версия на моя комп, който е 64 битов. Ама за тази работа и 32 битова е добра :)
stelibg
Мнения: 7
Регистрация: 24 септември 2015, 16:29

Re: Как се добавят книги за четене във kindle paperwhite 2015?

Мнение от stelibg »

Ако те устройва - http://stelibg.no-ip.org:3129
Vlad00
Мнения: 7
Регистрация: 11 януари 2016, 11:49
Местонахождение: София

Re: Как се добавят книги за четене във kindle paperwhite 2015?

Мнение от Vlad00 »

Още един въпрос: как мога да обновя кайндл? Специално с jailbreak и coolreader? Аз намерих на един руски форум съответните файлове, копирах ги на компа, след което пренесох ги на кайндл. Не знам, какво стана с jajlbreak, обаче
присътствието на coolreader във кайндл не се усеща никак: доколкото разбирам, това би позволило да виждам текущата страница/общ брой страници поне за книги във формат фб2. Обаче се виждат отляво само някви многозначни
числа отляво на страница, а от дясната страна -- прочетени проценти от книгата. Как трябва да инсталирам cool reader 3 на кайндл правилно? Файловете ги взех на сайта jandex.ru, като преди това се регистрирах на този сайт.
Vlad00
Мнения: 7
Регистрация: 11 януари 2016, 11:49
Местонахождение: София

Re: Как се добавят книги за четене във kindle paperwhite 2015?

Мнение от Vlad00 »

На stelibg: Мерси за намек. Аз ще отблагодаря автора на калибре, след като ще прехвърля няква сума като donation :)
Vlad00
Мнения: 7
Регистрация: 11 януари 2016, 11:49
Местонахождение: София

Re: Как се добавят книги за четене във kindle paperwhite 2015?

Мнение от Vlad00 »

Днес опитах се 3 пъти да платя няква сума на автора на калибре, всеки път въвеждайки даните за моята карта. Най-накрая открих, че плащането става през пейпал, на който аз не съм регистриран. С този пейпал имам неприятни спомени, заради една фирма, която ми е обещала да достави един хубав ковър за моя смартфон, струващ над 200 евро (ковъра, не смартфона), обаче най-накрая ме измами :( Въпреки това аз реших да се регистрирам на пейпал, обаче линка за регистрация се е оказал мъртъв :(
rudolfio
Мнения: 1
Регистрация: 21 юли 2016, 08:56

Re: Как се добавят книги за четене във kindle paperwhite 2015?

Мнение от rudolfio »

Гост написа:Свали си calibre има и 32 и 64 битови, отвори книгата с него и дясно копче върху иконата на книговия файл->send to device. На първото инсталиране ще те пита какво ти е устройството. Програмата сама конфигурира файловете
Обмислям закупуване на четец. Насочил съм се към Kindle Paperwhite 2015 Интересува ме следното за Kindle:

1. Мога ли да зареждам съдържание без регистрация в Amazon, аko в момента не разполагам с компютър или смартфон на който да ползвам Calibre или друга подобна програма. За проба инсталирах Kindle за PC и установих, че не мога да чета съдържание, което е на компютъра и изключение на PDF.

2. Имам ли достъп до интернет ако не съм регистриран в Amazon и мога ли да чета HTML съдържание. Има ли някакви ограничения?

Предварително благодаря на всички потребитители на Kindle, koито биха отделили време да отговорят на въпросите ми.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости