Нов скенер. Разделителна способност.

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от hammster »

Не знам дали тук е мястото на моя въпрос, а той е следния:
Понеже се замислям дали да си купя скенер (принтер/скенер/копир), се чудя как ABBYY Fine Reader 8 ще се справи с сканиран текст с резолюция 600х2400 dpi. Надявам се които има опит да каже!!
Гост

Мнение от Гост »

защо ти е да сканираш за оцрване с чак толкова много?
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от hammster »

Не разбирам въпроса ти, какво ще рече "оцрване" ?!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

hammster написа:какво ще рече "оцрване"?!
Има предвид оптичното разпознаване на текста от сканираните картинки. На английски се нарича Optical character recognition и се съкращава като OCR.
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от hammster »

Просто скенера който съм си харесал е стакава разделителна способност, и мисълта ми е дали ABBYY-то ще разпознава текста по-качествено и бързо или няма значение? Извинявам се ако въпросът ми е глупав, но досега не съм се затимавал със скенер въобще, камо ли да превръщам сканиран документ (книга) в текстови файл. Но за всичко си има първи път...
Гост

Мнение от Гост »

По-качествено - да.
по-бързо - не. Напротив - работата се забавя многократно.
Гост

Мнение от Гост »

Това е максималната разделителна способност на скенера - 600х2400 dpi. Когато сканираш за OCR не е необходима да го правиш на максимална разделителна, можеш да я намалиш така че да става по-бързо и сканирането. Лесно е и съм сигурен, че бързо ще се ориентираш.
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от hammster »

Бързо му схванах цаката! :D За съжаление сканирането е по-лесната част, редакцията е доста по-трудна :(.
Слави
Мнения: 37
Регистрация: 13 юли 2006, 20:35

Мнение от Слави »

Явно ти е ниска разделителната способност или ползваш некачествен софтуер - напрамер този който идва със скенера. Най-добре е да използваш аби файн рийдър 8 с плъгин на български. Тогава редакцията е много лесна.
Слави
Мнения: 37
Регистрация: 13 юли 2006, 20:35

Мнение от Слави »

http://e-bookbg.com/index.php?option=co ... ect&id=471


Ето ти линк за една книга сканирана от мен с AbbyFineReader 8.0 и обърната в текстови формат без да правя никаква редакция - зачети за да видиш какво се получава.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости