"Даряване" на закупени електронни книги

Библиотеката има нужда от помощта ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Защо така
Мнения: 24
Регистрация: 07 юли 2015, 10:54

Re: "Даряване" на закупени електронни книги

Мнение от Защо така »

По отклонението от темата: @Борислав, това означава ли, че никой не може да седи на компютъра ми и да чете книгата?! Това пак е "споделяне".

За мен отговора на въпроса стана ясен отдавна. А, правилата на Читанка са супер, само трябва да се допишат новите точки.

Иначе ме гложди предложението на Фракс, но пък нищо не разбирам от програмиране, така че само ще си ме гложди.
Гост

Re: "Даряване" на закупени електронни книги

Мнение от Гост »

Ако имате желание, винаги можете да си пуснете един Fork и да си го правите, каквото си искате... https://github.com/chitanka/chitanka
Между другото, читанката според мен е най добре направената онлайн библиотека в света. Ако някой не е съгласен, може да даде линк с по добра...
kiril_ps
Мнения: 13
Регистрация: 30 май 2012, 10:43

Re: "Даряване" на закупени електронни книги

Мнение от kiril_ps »

Ако си дам четеца на мой колега и той прочете е-книги, които аз съм закупил, престъпник ли е той или/и аз?
3Mag
Мнения: 53
Регистрация: 23 декември 2011, 10:26
Местонахождение: Бургас

Re: "Даряване" на закупени електронни книги

Мнение от 3Mag »

kiril_ps написа:Ако си дам четеца на мой колега и той прочете е-книги, които аз съм закупил, престъпник ли е той или/и аз?
Може би все още не... Може би.
Погледни тук. И по-специално линковете към есето "Правото да четеш" и българизираният руски анекдот на същата тема.
:)
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: "Даряване" на закупени електронни книги

Мнение от Борислав »

При купуването на електронна книга сте се съгласили с определени лицензионни условия. Всичко, което не е забранено там, е разрешено. От правна гледна точка, вие сте купили ограничено право да ползвате електронната книга (лиценз), но тя не е ваше притежание, а остава собственост на продавача.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости