Препоръчайте ми Българска фантастика.

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
makcc
Мнения: 1
Регистрация: 31 март 2015, 17:28

Препоръчайте ми Българска фантастика.

Мнение от makcc »

Здравейте,
Препоръчайте ми Българска фантастика, нещо ново и свежо, че в момента няма какво да чета.
hikuk
Мнения: 43
Регистрация: 07 август 2010, 22:14

Re: Препоръчайте ми Българска фантастика.

Мнение от hikuk »

Поредицата Драконче на Николай Теллалов
mig

Re: Препоръчайте ми Българска фантастика.

Мнение от mig »

Имаше навремето , някъде през 90 години една много яка българска фантастика: "Провинция пет" и "Мумешанц". Ако не се лъжа автора беше с псевдоним Ал Викърс. Спомням си че тогава много ми хареса книгата му.Имаше още една "Психопрограмирания" но не знам кой я беше написал. Абе ако си говориме честно имаме и доста добри български автори на фантастика, просто в нашата малка страна няма как да станат известни. Освен Любен Дилов но той е класик още от времето преди демокрацията. А за нова българска фантастика на мен лично нищо не ми е правило впечатление..... Гледам, има една нова българска постапокалиптична фантастика "Изгревът на Червената звезда" но за момента не се чуват никакви отзиви за нея.... Рекламират и едно фентъзи "Ех, магесническа му работа" и то изглежда интересно и забавно :)
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: Препоръчайте ми Българска фантастика.

Мнение от Кал »

Като въведение в българската фантастика през последните 50 години препоръчвам „За спасяването на света“. Всеки от разделите ѝ (класическа научна фантастика, социална, киберпънк с човешко лице, хумористично фентъзи...) съдържа и препоръки за още четива. Електронното издание се сваля свободно. :)

А половината от текстовете са писани след 2000-ната, така че все някой ще ви изненада.
3Mag
Мнения: 53
Регистрация: 23 декември 2011, 10:26
Местонахождение: Бургас

Re: Препоръчайте ми Българска фантастика.

Мнение от 3Mag »

Кал написа:... „За спасяването на света“... Електронното издание се сваля свободно...
Възможно ли е да дадете директен линк за свободно сваляне на електронното издание?
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: Препоръчайте ми Българска фантастика.

Мнение от Кал »

На този етап Човешката библиотека я праща след поискване с имейл – както е обяснено тук.

(Хъм, объркването е от думата „свободно“, да? И досега не мога да измисля кратко описание за това, че не е нужно читателят да плаща книгата, за да я получи. Стига да я поиска с имейл.)
3Mag
Мнения: 53
Регистрация: 23 декември 2011, 10:26
Местонахождение: Бургас

Re: Препоръчайте ми Българска фантастика.

Мнение от 3Mag »

Кал, благодаря за насоката.
По(-)здрави ;)
гост

Re: Препоръчайте ми Българска фантастика.

Мнение от гост »

А това защо? Мейли за спам ли се събират? :)
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: Препоръчайте ми Българска фантастика.

Мнение от Кал »

atila_sami
Мнения: 5
Регистрация: 23 април 2015, 22:07

Re: Препоръчайте ми Българска фантастика.

Мнение от atila_sami »

Христо Пощаков с "Меч, мощ и магия" и "Завладяването на Америка""
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости