Как се казва?

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
leonetta
Мнения: 2
Регистрация: 14 март 2015, 19:50

Как се казва?

Мнение от leonetta »

В книгата се разказва за деца или по скоро младежи с афинитет към приключенията. Чела съм я преди много години, като останах с впечатлението че е част от поредица. Това което помня от книгата е, че ТОЙ(името му не помня) я вижда за пръв път в двора на училището(май през ваканцията). Тя е облечена с бяла рокля, нова е в градчето. Решава да я проследи, иМаше намесен някакъв дядо. Тя е отвлечена и затворена в някаква крепост. Той отива да я търси с приятелите си. Възрастта им е около 14-16. Едно от момичетата в компанията, по-голямо от главния герой брои крачките си по пътя в подземния тунел към крепостта и изчислява какво разстояние са изминали с приблизителна широчина на крачките си 75 см. (да такива неща помня, но не и заглавието.. много ме е яд). Друго което помня е че имаше някакво общуване с телеграми между членовете на групата, още в началото на книгата. Имаше сцена, в която главният герой с най-добрия си приятел наблюдават в парка (мисля че момичето) покатерени в короната на едно дърво. Крепостта май беше от бял мрамор или поне такъв спомен имам. Книгата съм я чела преди около 10 години, взета от библиотеката в малкото градче , където живеех. Бих могла да кажа къде точно се намираше тогава, но това няма да помогне. Книгата беше дебеличка, бяла със светли синкави надписи, всъщност не чак толкова украсена. Ако някой се сети коя може да е книгата, ще съм му благодарна.

П.п. ако имам грешки или непонятни думи ме извинете-пиша от телефона ...
silviq67
Мнения: 3
Регистрация: 27 март 2015, 02:03

Re: Как се казва?

Мнение от silviq67 »

Здравей ТЕ!
За първи път пиша във форума и моля за извинение,ако нещо не е както трябва.Моля за помощ. Търся заглавието на една книга от поредицата Макензи, от Линда Хаурд. Синът,който се жени за лекарка рехабилитаторка
galety
Мнения: 2
Регистрация: 02 май 2011, 14:57

Re: Как се казва?

Мнение от galety »

silviq67 написа:Здравей ТЕ!
За първи път пиша във форума и моля за извинение,ако нещо не е както трябва.Моля за помощ. Търся заглавието на една книга от поредицата Макензи, от Линда Хаурд. Синът,който се жени за лекарка рехабилитаторка

Здравей, доколкото знам (и намирам в интернет) няма книга за него колкото и да ми се иска. Те са за:
1 Уолф
2 Джо
3 Зейн
4 Марис
5 Чанс
silviq67
Мнения: 3
Регистрация: 27 март 2015, 02:03

Re: Как се казва?

Мнение от silviq67 »

Благодаря. Един път съвсем случайно я засяках,но нали съм карък изгубих и дирите.
silviq67
Мнения: 3
Регистрация: 27 март 2015, 02:03

Re: Как се казва?

Мнение от silviq67 »

Джош, третият му син, живееше в Сиатъл със съпругата си Лорен и тримата им сина. Бе луд по реактивните самолети като Джо, но избра военноморските сили, защото искаше да се справи сам, а не — благодарение на брат си. Джош беше весел, откровен и най-дружелюбен от всичките му деца, но той също притежаваше твърда упоритост и решителност. Едва бе оцелял след катастрофа, която го остави с несгъващо се дясно коляно и с внезапно прекратена военноморска кариера. В типично негов стил, беше загърбил неприятностите и се бе концентрирал върху това, което му предстоеше. А по онова време, това беше доктор Лорен Пейдж. Част от книгата
asayva
Мнения: 17
Регистрация: 21 декември 2010, 16:23

Re: Как се казва?

Мнение от asayva »

Трябва да е от поредицата на Линда Хауърд - Макензи. Знам, че за Уолф, сестричката и Джо са издадени на БГ, за Чанс и Зейн има фен превод. За тази нямам инфо. Ако някой я преведе... ще сме благодарни всички почитателки на Линда.
painkiller
Мнения: 11
Регистрация: 20 ноември 2012, 21:44

Re: Как се казва?

Мнение от painkiller »

leonetta написа:В книгата се разказва за деца или по скоро младежи с афинитет към приключенията. Чела съм я преди много години, като останах с впечатлението че е част от поредица. Това което помня от книгата е, че ТОЙ(името му не помня) я вижда за пръв път в двора на училището(май през ваканцията). Тя е облечена с бяла рокля, нова е в градчето. Решава да я проследи, иМаше намесен някакъв дядо. Тя е отвлечена и затворена в някаква крепост. Той отива да я търси с приятелите си. Възрастта им е около 14-16. Едно от момичетата в компанията, по-голямо от главния герой брои крачките си по пътя в подземния тунел към крепостта и изчислява какво разстояние са изминали с приблизителна широчина на крачките си 75 см. (да такива неща помня, но не и заглавието.. много ме е яд). Друго което помня е че имаше някакво общуване с телеграми между членовете на групата, още в началото на книгата. Имаше сцена, в която главният герой с най-добрия си приятел наблюдават в парка (мисля че момичето) покатерени в короната на едно дърво. Крепостта май беше от бял мрамор или поне такъв спомен имам. Книгата съм я чела преди около 10 години, взета от библиотеката в малкото градче , където живеех. Бих могла да кажа къде точно се намираше тогава, но това няма да помогне. Книгата беше дебеличка, бяла със светли синкави надписи, всъщност не чак толкова украсена. Ако някой се сети коя може да е книгата, ще съм му благодарна.

П.п. ако имам грешки или непонятни думи ме извинете-пиша от телефона ...
Замъкът на момичето в бяло - Константин Кирица
Много ми харесваше и скоро я намерих в дома на родителите ми и й се наканих да я сканирам, но я забравих.
leonetta
Мнения: 2
Регистрация: 14 март 2015, 19:50

Re: Как се казва?

Мнение от leonetta »

Благодаря ти, точно тя е!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости