Дивергенти код за авторско право?

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
krassi_pln
Мнения: 4
Регистрация: 29 юли 2014, 13:44

Дивергенти код за авторско право?

Мнение от krassi_pln »

Здравейте!
Напоследък съм луднала по трилогията Дивергенти на Вероника Рот.Проблема е че книгата не може да се намери в друг вариант освен в pdf(който моя kindle не харесва особено много).Страниците са снимани двустранно и при преобразуване(което правя с calibre) те се припокриват.Един ред от първата страница,един ред от втората,после пак ред от първата и т.н. Разбрах за програмата abbyy ,която помага точно за такива книги.Изтеглих я и я изпробвах на други книги.Наистина е страхотна програма.Проблема е че не иска да отвори книгата Дивергенти.Излиза ми съобщение ,че книгата е защитена от автора и ми иска код,който не мога да намеря или да научкам(пробвах се).Много ще съм благодарна ако някой успее да ми помогне по някакъв начин!
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Дивергенти код за авторско право?

Мнение от Бам Бам »

В PDF-ите на поредицата има чист текст. Няма нужда да се разпознава. Просто ползвай тази услуга http://www.zamzar.com/convert/pdf-to-txt/ и ги направи на mobi. PDF-ите са доста некачествени, но ако имаш голям мерак вероятно това ще го преглътнеш.
Ripcho
Мнения: 22
Регистрация: 01 ноември 2010, 20:04

Re: Дивергенти код за авторско право?

Мнение от Ripcho »

Най-вероятно защитата на документа забранява всякакви манипулации с него, освен четенето му. Потърси (там, където си намерила abbyy) pdf password remover или друга програма от сорта, и се опитай да я свалиш с нея. :wink:
krassi_pln
Мнения: 4
Регистрация: 29 юли 2014, 13:44

Re: Дивергенти код за авторско право?

Мнение от krassi_pln »

Благодаря много!
Сайта не помогна,но намерих програма за отключване на pdf файлове(не ми беше идвало на ум че съществуват такива програми).Сега всичко е наред и мога да чета книгите(след като ги пусна през 3-4 програми).Наистина качеството не е от най добрите,но това не е никакъв проблем за мен.
Пак благодаря :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости