Търси се хостинг за rsync сървър

Библиотеката има нужда от помощта ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Търси се хостинг за rsync сървър

Мнение от Борислав »

В момента обновяването на основното съдържание на библиотеката става през rsync. Настоящия сървър вече не може да поема и тази задача, затова се търси нов сървър, който да го замени. Средния дневен трафик е няколко гигабайта, а нужното място е около 40 ГБ.

Добавка от 27 септември 2015 г. Обновяването вече ще става по git посредством github или gitlab и нуждата от rsync сървър отпада.
jovchev
Мнения: 13
Регистрация: 30 август 2009, 21:10

Re: Търси се хостинг за rsync сървър

Мнение от jovchev »

Борислав, какво мислиш да се използва Bittorrent sync вместо rsync? Така може да се облекчи сървъра.
Друг вариант е да се използва murder https://github.com/lg/murder до колкото знам Twitter го използват за синхронизиране.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Търси се хостинг за rsync сървър

Мнение от Борислав »

jovchev написа:Борислав, какво мислиш да се използва Bittorrent sync вместо rsync? Така може да се облекчи сървъра.
Друг вариант е да се използва murder https://github.com/lg/murder до колкото знам Twitter го използват за синхронизиране.
Струват ми се прекалено хакерски тези варианти. Ако се прави за собствена мрежа като при Twitter, вероятно е подходящо, но когато в играта влизат крайни потребители с различни операционни системи, трябва да се избере нещо, което върви навсякъде и не изисква свръхголеми технически познания. Все пак, в момента не съм запознат с тези нови технологии и не мога да отсъдя дали ще са подходящи.
Stoychev77
Мнения: 1
Регистрация: 20 ноември 2014, 12:19

Re: Търси се хостинг за rsync сървър

Мнение от Stoychev77 »

Още ли се търси хостинг?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Търси се хостинг за rsync сървър

Мнение от Борислав »

Напоследък има големи проблеми със сегашния rsync сървър и затова отново търсим нов.
taliezin
Мнения: 14
Регистрация: 10 юли 2010, 01:44
Връзка:

Re: Търси се хостинг за rsync сървър

Мнение от taliezin »

Здрасти, пиши ми какво точно трябва. Мога да предоставя една Fedora 21.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости