Моята библиотека на виртуална машина

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Валя

как да си сваля Библиотеката, ако съм на линукс

Мнение от Валя »

Ехо! Привет, Читанка!

Кажете ми, аз съм на операционна програма Убунту, мога ли да си сваля Библиотеката???
readforfree
Мнения: 24
Регистрация: 04 август 2013, 19:31

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от readforfree »

Да, Валя. Никакви проблеми. VirtualBox си свали от https://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads като избереш версията на Убунту, която ползваш
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

Грешката, която се е появила при plam, се дължи на това, че по времето когато се е получил този проблем, библиотеката се е обновявала и съответно генерирането на съдържанието е било рестартирано. Изчаквайки известно време обновяването приключва, след което библиотеката може да се използва нормално.
readforfree написа:Интересно какво ще се получи когато и на малко останалите ентусиасти им писне да свалят тежки машини през ден?
Следващото такова или подобно мнение ще ти коства един месец забрана да пишеш във форума и съответно да губиш ценното време на останалите.
readforfree
Мнения: 24
Регистрация: 04 август 2013, 19:31

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от readforfree »

Въх! И как точно ще стане тази забрана? Хахахахаха. Прочете ли ми мнението докрай? Едита?
И по леко със забраните щото на мен не ми минават! Не можеш да забраниш целия интернет, нито да се правиш баш пред мен на важен :) Съвсем ясно съм ти написал къде е проблема!
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok »

Кой па си "баш" ти бе? Наизлязохте като хлебарки щом ви замириса на комунизъм. И кво викаш за интернето, брато?
SamBoetes
Мнения: 11
Регистрация: 19 юни 2011, 10:41

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от SamBoetes »

Въпрос1
Как да ъпдейтна машината, така че в Advanced Menu да виждам новите възможности? (явно съм с по-стара и на разположение са ми само нещата от видеото, нямам UPDATENOW, Repair и т.н.). Ако може вариант без нов даунлоуд.

Въпрос2
Как да разбера дали съм ъпдейтнат коректно (освен сравнението с външния сайт?)

Въпрос3
Какво означа "1 new email" (или нещо подобно) при стартирането, нейде из текста докато зарежда всички модули.
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от notman »

SamBoetes написа:Въпрос1
Как да ъпдейтна машината, така че в Advanced Menu да виждам новите възможности? (явно съм с по-стара и на разположение са ми само нещата от видеото, нямам UPDATENOW, Repair и т.н.). Ако може вариант без нов даунлоуд.

Въпрос2
Как да разбера дали съм ъпдейтнат коректно (освен сравнението с външния сайт?)

Въпрос3
Какво означа "1 new email" (или нещо подобно) при стартирането, нейде из текста докато зарежда всички модули.

За обновяването - аз го направих по начина, даден от Staffich (07 август 2013, 11:23) в тази тема:

http://forum.chitanka.info/chitanka-dow ... tml#p16724

Стъпките от "Добавка" са от мнението от същата тема на Spellweaver (30 януари 2013, 14:01) --> стъпки 7-11:

http://forum.chitanka.info/chitanka-dow ... tml#p14863
sidisi
Мнения: 1
Регистрация: 24 май 2011, 22:55

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от sidisi »

vagabontin23 написа:Ами, нищо не става. В крайна сметка пак ми излиза надписа Networking not yet configured и тва е.
и аз имам същият проблем, моля,споделете как го решихте
lamer

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от lamer »

Извинявам се за въпроса, но съм лаик и се самообразовам по компютърните въпроси, та... ако дръпна торента и изпълня изискванията за инсталация на Виртуалната машина, тя ще тръгне ли на Windows Vista или се изисква да е качена на компютър с Линукс? Въобще има ли някакви специфични изисквания при инсталацията на машината на компютър с Уиндоус?
bla
Мнения: 89
Регистрация: 18 май 2011, 17:45

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от bla »

lamer написа:Извинявам се за въпроса, но съм лаик и се самообразовам по компютърните въпроси, та... ако дръпна торента и изпълня изискванията за инсталация на Виртуалната машина, тя ще тръгне ли на Windows Vista или се изисква да е качена на компютър с Линукс? Въобще има ли някакви специфични изисквания при инсталацията на машината на компютър с Уиндоус?
Да ще тръгне. Самата виртуална машина е linux но хост pc-то може да е под всякаква операционна система за която има virtualbox. Тоест засега: windows, macos, linux и solaris.

"Presently, VirtualBox runs on Windows, Linux, Macintosh, and Solaris hosts"
inavera
Мнения: 2
Регистрация: 23 февруари 2012, 18:12

Re: Моята библиотека за домашно ползване

Мнение от inavera »

Моля ви кажете ми къде греша - отивам във (www.virtualbox.org/wiki/Downloads), свалям и инсталирам (VirtualBox 4.2.16 for Windows hosts x86/amd64) и накрая ми казва, че не може да зареди, защото е за Linux.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека за домашно ползване

Мнение от petrovich »

inavera написа:Моля ви кажете ми къде греша - отивам във (http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads), свалям и инсталирам (VirtualBox 4.2.16 for Windows hosts x86/amd64) и накрая ми казва, че не може да зареди, защото е за Linux.
Пробвайте с тази връзка. След като изтеглите пакета трябва да го инсталирате.
С.Иванова
Мнения: 1
Регистрация: 16 август 2013, 18:26

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от С.Иванова »

Всеки път когато опитам да пусна библиотеката,ми появява това:
проблем при създаването на virtualBox COM обект.Освен това пише,че е за linox,а аз много внимавах да е за windows не знам дали не е от това проблемът.Наистина съм много боса,моля помогнете!Не разбирам кое не е наред-самата машина или читанката.
Зявка RC:
CO_E_SERVER_EXEC_FAILURE (0x80080005)
inavera
Мнения: 2
Регистрация: 23 февруари 2012, 18:12

Re: Моята библиотека за домашно ползване

Мнение от inavera »

Не мога да разбера какво още трябва да направя, сега ми показва Error: Networking is not yet configured.
Благодаря за бързия отговор преди малко, но явно имам нужда отново от помощ.
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Моята библиотека за домашно ползване

Мнение от mechok »

Съгласяваш се, а на следващия екран избираш автоматично, ако не е вече избрано. Казваш ОК и готово.
mboja

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mboja »

тракия написа:новата програма, която трябва да изтеглим, за да ползваме читанка не става за таблети или телефони. дали ще има версия, която да позволява четенето от сайта ви чрез таблет?
Ако има възможност да се направи версия за Андроид ще съм безкрайно благодарен
Евитаки
Мнения: 1
Регистрация: 17 август 2013, 11:40

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Евитаки »

Искам да задам един простичък въпрос-ако съм такъв лаик,че не мога да сваля Библиотеката,тогава каква ми е переспективата,ще мога ли да чета от книгите Ви??И каква е целта -да ви имам само за себе си ли?
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok »

Евитаки написа:Искам да задам един простичък въпрос-ако съм такъв лаик,че не мога да сваля Библиотеката,тогава каква ми е переспективата,ще мога ли да чета от книгите Ви??И каква е целта -да ви имам само за себе си ли?
Изображение
Fingli
Мнения: 12
Регистрация: 17 август 2013, 15:41

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Fingli »

Ползвам VMware Player като програма за виртуализация, защото имам и други инсталирани машини. Мога ли да изтегля от някъде пакет пригоден за VM Player или поне в OVF-формат, за да го инсталирам? Vbox-форматът е единствено и само за Виртуал бокс, и не е съвместим. А не ми се иска да инсталирам и Виртуалбокс, защото ще стане твърде сложно за работа с две програми на един компютър. Turnkey имат такива пакети.
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

http://www.dedoimedo.com/computers/virt ... nvert.html
Пълно е с инструкции в интернет.
isilvia

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от isilvia »

Помогнете ми не знам какво да правя. Като стартирам машината ми излиза прозорец с адреса на читанка, а отдолу пише Advanced Settings. Като вляза там, ми излизат само още настройки. Освен това ми дава само един адаптер, дръгите три не ми ги отваря. Прочетох всичко, но не знам какво да правя? :?: :?: :?:
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok »

isilvia написа:Помогнете ми не знам какво да правя. Като стартирам машината ми излиза прозорец с адреса на читанка, а отдолу пише Advanced Settings. Като вляза там, ми излизат само още настройки. Освен това ми дава само един адаптер, дръгите три не ми ги отваря. Прочетох всичко, но не знам какво да правя? :?: :?: :?:
Отваряш си един браузер и преписваш въпросния адрес в него.
Fingli
Мнения: 12
Регистрация: 17 август 2013, 15:41

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Fingli »

tonywoolf написа:http://www.dedoimedo.com/computers/virt ... nvert.html
Пълно е с инструкции в интернет.
От отговора разбирам, че няма такъв пакет. ОК, не е проблем да го конвертирам. Недостатъкът при конвертирането е, че изисква да имам инсталиран Виртуалбокс, което аз искам да избягна. :) Междувременно намерих една програма за конвертиране http://sourceforge.net/projects/vboxhdtools/
Ако излезе сполучлива, ще пиша за резултата; ако не - ще остане класическия вариант с инсталиране на Виртуалбокс.
piki
Мнения: 65
Регистрация: 08 септември 2007, 11:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от piki »

Няма никакъв проблем с използването на VMWare и VirtualBox на една машина.
Fingli
Мнения: 12
Регистрация: 17 август 2013, 15:41

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Fingli »

:arrow: Библиотеката вече е инсталирана и работи с VMware Player.

Програмата, която бях споменал по-горе не свърши работа. Очаквах да е самостоятелна програма, а се оказа само добавка за VirtualBoх. В крайна сметка се наложи да инсталирам VirtualBox и през нея конвертирах файла по стандартния начин. В момента Читанка работи, обнови се с последните книги. Без проблеми за сега.
piki написа:Няма никакъв проблем с използването на VMWare и VirtualBox на една машина.
Напротив. При мен се появи проблем с мрежовите адаптери и на двете програми, след като инсталирах и VirtualBox. Нито 1 от 2-те не можеше да се свърже с хоста. Може да е било нещо дребно, но така или иначе деинсталирах VB и нещата се оправиха.
ivo79

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ivo79 »

Здравейте,имам виртуалката 1 вариант от 4.08 и ми работеше без проблеми всичко,но днес 19.8 видях че при обновяването липсват кориците на книгите от 18.8, само една е и днес 19.8. три са .Проблема в мене ли е или в читанката?И ако е в мен как да оправя нещата?
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

Има проблем със синхронизацията. Надявам се тези дни да се оправи.
lidencetoyo
Мнения: 1
Регистрация: 04 август 2013, 08:38

Моята библиотека за домашно ползване

Мнение от lidencetoyo »

Бихте ли ми помогнали да си пусна виртуалната машина,която теглих 10 дена и едвам намерих място на диска за да заработи библиотеката, но нищо не става. Четох във форума, но пак не намирам отговор на проблема си.
Излиза ми един прозорец когато трябва да се зареди накрая и пише:No bootable medium found! Sistem halted.
Друг момент е, че предишно инсталиране на читанка го изтрих и сега ми открива и други машини, въпреки, че изтрих папката, където беше. Изобщо - каша.
С такова желание теглих всичко и чаках, а вчера цял ден се мъчих да я подкарам. Моля да ми окажете съдействие! :?
Благодаря предварително!
Лидия
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

petrovich написа:
nexus84 написа:Въобще не тръгва. Изписва ми: Fatal: could not read from the boot medium! system halted!

Какво да правя?
Съобщението показва, че нямаш медия, от която виртуалната машина да стартира. Махни настоящата виртуална машина от списъка с виртуални машини, след което от "Virtual Media Manager" махни добавената машина без да изтриваш данните.
Накрая добави отново виртуалната машина и я стартирай.
вес

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от вес »

а как мога да получа достъп до читанката чрез virtual box ако нямам интернет връзка, т.е всичко е идеално докато има интернет ама след това дава грешки
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости