АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
[email protected]

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от [email protected] »

Алеко Дянков написа:Крайно време е да бъде закрит вашият сайт! Крадете авторско право като за световно!
Алеко, Алеко...Калеко Алеко...

И ти не си стигнал по-далеч от героя на съименника си...
Всички като теб сте маскари и такива и ще си останете...докато свят светува /правя аналог с прочута навремето американска сапунка - за такива като теб, американски ...близци/.
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

ГОЛЕМИЯТ СТРАХ ОТ ЧИТАТЕЛИТЕ
Милена Цветкова

http://liternet.bg/publish3/mtzvetkova/chitatelite.htm
mistar_ti
Мнения: 30
Регистрация: 08 септември 2007, 23:34

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от mistar_ti »

Гост написа:ГОЛЕМИЯТ СТРАХ ОТ ЧИТАТЕЛИТЕ
Милена Цветкова

http://liternet.bg/publish3/mtzvetkova/chitatelite.htm
Тази статия ме разби :D
me.loco

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от me.loco »

суупер...да ви имам простеста!Въобще не се преструвайте,че простестирате,правите точно каквото са ви казали.Протест би било да продължавате да оставяте хората да си четат книгите,сега сте като тях!Поздравления!Предадохте се!
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от tonywoolf »

me.loco написа:суупер...да ви имам простеста!Въобще не се преструвайте,че простестирате,правите точно каквото са ви казали.Протест би било да продължавате да оставяте хората да си четат книгите,сега сте като тях!Поздравления!Предадохте се!
Я, ти сигурно боб си хвърлял, бре?! Как разбра?
readforfree
Мнения: 24
Регистрация: 04 август 2013, 19:31

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от readforfree »

За какво му е боб на човека? Колко още трябва да кажат, че е глупаво да се ограничава четенето в знак на "протест"?
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

Не съм видял някой да ограничава четенето. Книгите са достъпни за всички. Просто трябва да се използват 2-3 мозъчни гънки в повече, за да бъдат изтеглени, отколкото бяха нужни преди.
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от tonywoolf »

Не в повече. Просто трябва да се използват 2-3 мозъчни гънки.
readforfree
Мнения: 24
Регистрация: 04 август 2013, 19:31

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от readforfree »

А вие дето ги имате мозъчните гънки сте много горди?!? Свирнал котешкия марш на два пръста и вече свири на пиано? :) Айде моля те! Обикновенния книголюбец не е длъжен да прави лупинги за да си прочете поредната книга!
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от tonywoolf »

Точно благодарение на обикновения книголюбец имаш възможността да си показваш рогата тук. Всичко това е създадено от обикновени книголюбци...
readforfree
Мнения: 24
Регистрация: 04 август 2013, 19:31

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от readforfree »

Системно нарушаване на т. 5 от Правилата за ползване на форума.

Последно предупреждение!
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от notman »

readforfree написа:Ти някакви комплекси ли избиваш? Хайде отиди обясни на баща ми как да си дръпне книга от "протеста"! И той е книголюбец - има около 4000 истински книги, но за съжаление в книжен вариант му е трудно да ги препрочита!
Държите се хлапашки!
Я по-добре ти попитай баща си. Представям си изненаданата ти физиономия, когато сподели с теб, че няма против да почака известно време, докато екипът на "Моята библиотека" се занимава със защитата си.
И, разбира се, никой не те спира да му почетеш на глас - така ще му доставиш удоволствие, а и ще укрепите връзката си.
readforfree
Мнения: 24
Регистрация: 04 август 2013, 19:31

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от readforfree »

Аз баща ми съм го попитал вече и съм му дал за задача да сканира един апокрифен екземпляр дето го няма тук. На 73 години е и се оправя с компютрите.
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от v5ev »

Що не спрете да се дъвчете на тема "недостъпни книги". Разбра се, че има хора на мнение, че това е грешен ход. Има хора, между които и хората от Читанка, които смятат, че това е ефективен ход. Смятам, че са прочели тези 20 страници и явно за сега няма да пуснат свободния прочит. По добре помогнете на роднини, познати и приятели, които не знаят как да си свалят архива до края на юли или да си инсталират виртуална Читанка на компютъра. Другото е преливане от пусто в празно.
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Относно свалянето на "недостъпните в знак на протест" книги на съвременни американски
автори - просто добавете правилното разширение към главния URL на книгата.

Пример:

Искате да изтеглите http://chitanka.info/book/1350-sblysyk-na-krale ("Сблъсък на крале" на Джордж Р. Р. Мартин )
в EPUB (примерно) - просто добавете .epub:

http://chitanka.info/book/1350-sblysyk-na-krale.epub

(Аналогично се добавят .fb2, .txt и т.н. за съответните формати.)
levenov
Мнения: 1
Регистрация: 18 март 2012, 07:45

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от levenov »

Съжалявам, че толкова късно се включвам с коментар на това "събитие". Чудя се дали инициатора на тази кампания си дава сметка, че контакта с ФБР е аналогичен на този с организирана престъпна групировка, т.е. започнеш ли веднъж - оттърване няма. Вероятно ще повторя вече написаното във форума, но това е следствие на еднаквостта в мненията и позициите ни. Положението с четенето на книги е трагично, особено при голяма част от подрастващото поколение, та те дори не намират друго приложение на книгата, освен за подложка под лаптопа. Не може лъскави светски списания (не че не трябва да ги има) да са много по популярни от КНИГАТА. Ще си позволя по памет да повторя част от едно мнение - каква е разликата дали ще заема "хартиената" си книга на някого или ще му пратя линка към "Читанката". С крачка назад се връщам към книгата под лаптопа. Ами Читанката като че ли освен всичко останало предлага книгата в по разбираемия за днешния ден дигитален вариант. Има още един аспект, който ще си позволя да засегна. Със сигурност нямате представа, колко полезна е Читанката за хора, които отсъстват за дълго време или постоянно са на път. Например моряците. Те по принцип са четящо племе, но не можеш да помъкнеш толкова, колкото можеш да прочетеш. Има още много за изказване, но не искам да досаждам на уважаемата аудитория. Сред приятелите на Читанката има технически и юридически грамотни хора, които със сигурност ще намерят подходящия начин за отблъскване на поредната атака. Успех.
Попстефанов

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Попстефанов »

До Веселин Тодоров: Жалко е да се прочетат редовете, написани от този човек. Чудя се как има наглостта да се кандидатира за политик! Пълен бойкот на всичко свързано с него!
dstanev_vn

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от dstanev_vn »

Аз като родител , се чудя как да накарам детето ми да прочете някоя книга , ако от АБК имат проблем , че никой не купува техните книги да не търсят "телето под вола"
Мен

АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Мен »

Свалил съм я цялата разполагам и с домейн, ще я кача пак под друго име:)
Toton
Мнения: 2
Регистрация: 07 април 2013, 14:05

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Toton »

Смятам, че целта е да се създаде нов монопол и над електронните книги.Явно човечецът от АБК Веселин Тодоров,вече сънува "милионите" които ще натрупа след затварянето на Читанка...Човешката алчност е в основата на всички злини.Не му пука,че не всеки Българин може да отдели по над 20 лв на месец за книги,които няма кой да му препоръча.А и не всички нови автори си заслужава да бъдат четени.Пари на вятръра българина не дава. Закриването на "Читанка" ще увеличи още повече неграмотността на българите.Срамувам се,че в нацита ни преобладават такива алчни подлоги като Веселин Тодоров.Типичен "Киряк Стевчов" както би го определил Вазов.
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от tonywoolf »

Мен написа:Свалил съм я цялата разполагам и с домейн, ще я кача пак под друго име:)
Забрани й root достъпа, ако ще я качваш на публичен домейн. Смени и паролите. :)
Косоглазый

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Косоглазый »

В цялата тази история се преплитат два проблема, които само привидно имат нещо общо помежду си.

Единият проблем е, че Читанка, показвайки пред публиката текстовете на книгите, с които издателският бизнес иска да прави пари, подкопава надеждите на издателския бизнес, че някой ще си купи продукцията му. Това дразни издателите, които продължават наивно да си мислят, че могат чрез книги да се правят пари в един момент, в който народът е обеднял дотолкова, та грижите му се свеждат само до осигуряването на насъщния хляб. Разбира се, винаги ще има хора, на които ще им се четат книги и затова мъдрото човечество е измислило библиотеките. Е, добре - но либерализацията на обществото намери за добре стария тип публични библиотеки да бъдат сведени до практическата им анихилация, вследствие на което обществената реакция не закъсня и се появи Читанка.

Издателите не се интересуват от никаква политика, а само от печалбите си. Нещо повече - ако на света доминираше Китай, те щяха да се кланят "доземи" на Китай. В миналото, когато в Източния блок доминираха руснаците, тези наши юначни сънародници бяха първи "болшевики", боеспособни войни на Партията.

Другият проблем е, че Америка воюва с непослушния Путин. Войната си е война и макар да ѝ се придава измамен външен вид, че уж това било война с терористи и ислямски фундаменталисти, под прицела на американското оръжие е Русия. А за американската политическа машина България и българите са нещо като "малка Русия". Колкото и някои нашенци да се кълнат във вечна вярност пред американския си "батко", "баткото" винаги ще ни гледа с недоверие, за което основанието е повече от сериозно: малък славянски анклав, изтръгнат преди няма и сто и четиридесет години от дружелюбната към англоговорещия свят Отоманска Империя, създаден от руското Самодържавие с главната цел да си запази стратегическо преимущество на Балканите - една зона, в която присъствието на Русия и всякакви нейни протежета никак не е желателно за англосаксонските три четвърти от човечеството.

И ето - получава се така, че разни представители на населението на точно този руски анклав канят с метани и нагъзвания службите за сигурност на Големия Американски Брат, та белким вземе той нещата в свои ръце и им даде на тези "комуняги", русофили, "пролетарски каскетаджии" и "почвенически (чернозёмнически) гащници" да разберат, че трябва да си знаят третостепенните функции...

ФБР от своя страна пък въобще не се интересува от "бизнес-проблемите" на опитващите се скоропостижно да се американизират български издатели-закъсатори, обременени с нещастието да се родят в страна, в която даже и официалната азбука е "комунистическата Кирилица" на "кървавите казашки главорези". ФБР и ЦРУ се интересуват от политическия проблем на нашата епоха - кой да е отгоре! Нещо повече - обзалагам се, че всичките тези американски емисари в "полудивата" - почти африканска държавица - България се усмихват цинично всеки път, когато се сетят за наивитета на закъсаторското издателско съсловие на тази страна.
etsatchev
Мнения: 33
Регистрация: 26 август 2011, 13:54
Местонахождение: гр. София

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от etsatchev »

А цялата дандания, която вдигнахме в 20 страници май ще се окаже кьорфишек, вдигнат от АБК.
1. Изглежда, че въпросният г-н Тодоров изпитва сериозен недостиг на средства. Търси даже финансов дивидент от политическата реализация на непреминалите 4% бариера, но паразитиращите с бюджетна издръжка заради над 1% спечелена електорална маса партии.
2. Доколкото самият аз съм запознат, ФБР няма право да оперира на територия, извън тази на САЩ.
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от tonywoolf »

etsatchev написа:2. Доколкото самият аз съм запознат, ФБР няма право да оперира на територия, извън тази на САЩ.
Дори и това го има разчепкано в темата...
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от v5ev »

etsatchev написа:2. Доколкото самият аз съм запознат, ФБР няма право да оперира на територия, извън тази на САЩ.
Случаят Едуард Сноудън (Edward Snowden) не е ли известен в България, та още се обсъждат "правата" на Щатите - в самите Щати и в останалата част на света?!
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Честно казано, тази "информативна" тема искрено ме отврати от всички зад и около Читанката, които работят да качват и т.н. книги. Или поне тези, които са писали в нея, защото съм далеч от мисълта, че всичко това се постига с десетина вресливи, натрапчиво търсещи признание за безвъзмездния си труд "пчелички".
seikath
Мнения: 8
Регистрация: 24 май 2011, 16:13

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от seikath »

Гост написа:Честно казано, тази "информативна" тема искрено ме отврати от всички зад и около Читанката, които работят да качват и т.н. книги. Или поне тези, които са писали в нея, защото съм далеч от мисълта, че всичко това се постига с десетина вресливи, натрапчиво търсещи признание за безвъзмездния си труд "пчелички".

да попитам, според теб с колко "пчелички" се постига това ? :)
Gideon Jura
Мнения: 6
Регистрация: 25 юли 2013, 14:42

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Gideon Jura »

След внимателно изчитане на закона за авторското право, проверка из нашите и чуждите издателства/книжарници, цени, които ми даде един познат в печатница и 3 дни трамбоване из мнения, определено заставам на страната на АБК и издателствата, които представлява. Че нашите издателства имат проблеми, имат, обаче и на мен много точки от позицията на Читанка и доста от феновете й ми се струват неправилни.

Пожелавам на двете страни да се разберат в полза на читателите.
readforfree
Мнения: 24
Регистрация: 04 август 2013, 19:31

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от readforfree »

Може ли да ви попитам нещо? Така или иначе сте чели 3 дена закони, кажете ми мога ли да цитирам автори, до какъв размер и ако трябва да плащам за цитат, на кого точно да пратя парите?
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

@Gideon Jura
В целите на двете страни има фундаментални разминавания и разбирателство не е възможно. От едната страна не са издателите, а само малка част от тях. Тази част, която е срещу Читанка не се вълнува изобщо от интересите на читателите. Тя е заинтересована само и единствено от собствения си финансов успех и толкова. Ни повече, ни по-малко. За пари са готови на всичко и само това ги интересува. От страна на Читанка нещата са коренно различни. Тук се говори за отворен код, идеална цел, безвъзмезден принос и свободен достъп до книги. Не е възможно разбирателство на каквото и да е ниво.
Преди да защитаваш тези издателства се разрови малко из новинарските архиви, за да видиш какво се казва истинско пиратство. Издават и продават книги без разрешение, договор и заплащане на автора. В някои случаи ги хващат и глобяват, но предполагам, че в повечето номерът им успява да мине. Многобройни са случаите на завлечени с пари преводачи. Да не говорим, че някои дори теглят книги от Читанка и ги печатат барабар с грешките от разпознаването, които не са били изчистени от тукашния екип. Може да се говори дълго по въпроса.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости