АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

Burgas_63 написа:Не се занимавате с трафик на хора, оръжие и наркотици (въпреки, че като го гледам Шаркан на снимката... Може би е бил уморен.)
Шаркан е един от водещите съвременни български писатели, а ти си просто един анонимен лъжец и манипулатор, който очевидно има финансов интерес от евентуалното затрудняване на достъпа до Читанка. И двойно по-големи мнения да почнеш да пускаш, това по нищо няма да увеличи тежестта на думите ти.

Аз също съм анонимен и нямам нищо общо с екипа на Читанка, а съм обикновен потребител, но за разлика от теб нямам за основна цел да заплашвам постоянно различни хора, както правиш ти във всяко твое мнение. По-слабата страна в един спор веднага може да бъде разпозната по многословността си, агресията и използването на преки или завоалирани заплахи. Прозрачен си като черноморска медуза и, мисля че останалите потребители ще потвърдят, напълно се провали в опитите си да всееш страх сред читателите и екипа на Читанка. Предизвикваш повече съжаление отколкото респект, без значение колко се напъваш да се поставиш над всички останали.
Бозавия

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бозавия »

Бам Бам написа:... а ти си просто един анонимен лъжец и манипулатор, който очевидно има финансов интерес от евентуалното затрудняване на достъпа до Читанка...
Не, Бам Бам. Тези пишман бизнесмени само СИ МИСЛЯТ, че Читанка им пречи на финансовите интереси, не разбират, че източникът на проблемите им е в собствената им некадърност.

На калпав издател Читанка му пречи!
EvilForce

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от EvilForce »

Замунда се отваря и от чужбина без проблем през http проксита.В Чехия съм и ползвам http://bgproxy.org/ Разбира се има някои ограничения,примерно не може да четеш коментари за торентите , но иначе си бачка .Та има решение дори и да качат читанката в замунда.
mzdravkov
Мнения: 1
Регистрация: 28 юли 2013, 21:40

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от mzdravkov »

Burgas_63 написа:Мда, не отричам, че сте вложили много труд. Но целият ви труд се събира на една флашка. Не е ли обидно? Толкова ви е архива. Флашка от 10 лева.
Мога да събера и картините на Леонардо да Винчи или музиката на Моцарт на една флашка, но това значи ли, че не са направили нищо?
pechkov
Мнения: 716
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от pechkov »

Burgas_63 написа:... Мда, не отричам, че сте вложили много труд. Но целият ви труд се събира на една флашка. Не е ли обидно? Толкова ви е архива. Флашка от 10 лева. ...
:lol:
Burgas_63, аз с удоволствие чета писанията ти тук. Мога да кажа, че се развличам страхотно. Почти колкото с книгите на Богомил Райнов. Но ей тая простотия вече не вярвам да си успял да я измислиш сам. И не е честно да приписваш заслугите за себе си.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Endymion »

Специално за Burgas_63 и другите тролове, ето какво е мнението на управителя и съосновател на Valve за пиратството:
In general, we think there is a fundamental misconception about piracy. Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem. For example, if a pirate offers a product anywhere in the world, 24 x 7, purchasable from the convenience of your personal computer, and the legal provider says the product is region-locked, will come to your country 3 months after the US release, and can only be purchased at a brick and mortar store, then the pirate's service is more valuable. Most DRM solutions diminish the value of the product by either directly restricting a customers use or by creating uncertainty.

Our goal is to create greater service value than pirates, and this has been successful enough for us that piracy is basically a non-issue for our company. For example, prior to entering the Russian market, we were told that Russia was a waste of time because everyone would pirate our products. Russia is now about to become our largest market in Europe.
Особено ми харесва края. За който не знае, Valve са компанията зад най-големият онлайн магазин за компютърни игри в света - Steam.
Пълното интервю тук - http://www.tcs.cam.ac.uk/story_type/sit ... be-newell/.
Agarvaen
Мнения: 16
Регистрация: 17 май 2011, 18:43

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Agarvaen »

Я, още ли го траете? Праснете му един бан, да не спами само с глупости. Има ли развитие с писмото?
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от moosehead »

Не мога да разбера що си правите труда да отговаряте на такива като Burgas_63? Освен че резили името на една от хубавите ракии, друго не прави. Простака, като спреш да му обръщаш внимание чак тогава се усеща. (За Burgas_63 все пак не съм сигурен. :) ) Има достатъчно модератори тука - триене му е майката и пълна изолация. Даже и името му не трябва да се споменава, както и на други като него.
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Когато американците обявят война на нещо, съответното нещо започва да процъфтява.
Справка - алкохола; наркотиците; тероризма.
Затова съм спокоен за "пиратството".
Благодаря ви за безкористния труд!
аннабел
Мнения: 1
Регистрация: 29 юли 2013, 04:43

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от аннабел »

За бога,тези от ФБР не знаят ли,че ние живеем в БГ!И ако там нямат проблем с покупките на книги тук е проблем :?: :!:
Synergon

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Synergon »

Synergon написа:
ivodintchev написа:
Synergon написа:
Мисля най-новата база да я кача в пирате бей, че ми спряха правата в Замунда.
Кога да очакваме нова база и къде?
Понеделник или вторник в пирате бей. Ще пусна линк. :P

Качена е в Пирате Бей - ето линка:

http://thepiratebay.sx/torrent/8753192/

И една бира за жегата.
deckoff

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от deckoff »

Epub и mobi файловете има ли ги в торента?
ziegfrid
Мнения: 8
Регистрация: 13 октомври 2011, 14:55

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от ziegfrid »

Е не бъди скръндза, дай линк :)
Хм, скръндза... не става въпрос за това, не исках да разводнявам темата с линкове. Хубаво е също да не искате тези неща като гост, а да се регистрирате и после в лично съобщение. Както и да е, ето линк - http://www.rulit.net/tag/thrillers/bg/1/date Отляво са жанровете и има удобен филтър за предпочитани езици и формати.
Това, което споменава друг форумец за преводите от студенти е абсолютно вярно и датира още от ранните 90 години в България. Присъствал съм лично в дома на студентка, която беше част от екип от 4 души за превеждане на книга на Дейвид Морел за ... 1 нощ.!!! На сутринта се събраха да си обединят "превода" и поне да стиковат имената, защото дори и там имаше различия. Страхотни преводи като на "Махалото на Фуко" или "Големият сън" не се правят уви от студенти, камо ли за 1 нощ. Понякога истински преводач може да употреби цял ден за едно изречение.
tatiana_vas
Мнения: 1
Регистрация: 05 юни 2013, 09:52

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от tatiana_vas »

Типично по български... :shock: Защо винаги трябва да е ТРУДНО??? Значи вече ФБР ще преследва хората, които обичат да четат книги? :o БРАВО, това е новина! :!:
Дъртия
Мнения: 3
Регистрация: 06 март 2013, 14:06

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Дъртия »

pechkov написа:
Burgas_63 написа:... Мда, не отричам, че сте вложили много труд. Но целият ви труд се събира на една флашка. Не е ли обидно? Толкова ви е архива. Флашка от 10 лева. ...
:lol:
Burgas_63, аз с удоволствие чета писанията ти тук. Мога да кажа, че се развличам страхотно. Почти колкото с книгите на Богомил Райнов. Но ей тая простотия вече не вярвам да си успял да я измислиш сам. И не е честно да приписваш заслугите за себе си.
Момата или момъкът, който се представя под изискания(за чалгарския свят) псевдоним Burgas_63 явно няма представа, че текстовите файлове са много малки като размер и че технологиите са се развили до момент, в който могат да ти предложат флашка за 10лв, в която да побереш цялото съдържание на "Моята библиотека".
Дъртия
Мнения: 3
Регистрация: 06 март 2013, 14:06

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Дъртия »

Искам да питам следните въпроси:
1. ФБР ще ме търси ли ако публикувам копие на базата данни на „Моята библиотека“ в блога ми.
2. (Извинявам се, защото не съм проучил предварително) Има ли лиценз(най-вероятно свободен), с който се подписват книгите, разпространявани тук. Ако не - защо ?

Впечатленията ми относно българските издателства са меко казани отчайващи. Преди време взех е-четец за книги и имах голям мерак да си чета на него. Мислех, че ще мога да намеря литература в електронен вариант (ИТ книги примерно има колкото и каквито искаш в нета). Видях че "Облакът Атлас" е издаден на български и си казах "супер", ще си взема дигиталното издание хем няма да чакам доставки и няма да трупам ненужна хартия вкъщи. Да ама предлагат само хартиен носител. Викам си това са хора, които се занимават с книгоиздаване, вероятно имат някакъв скъсан бюджет и не могат да си позволят да дигитализират книгата. Писах писмо до издателството и им предложих да им направя безплатно книгата в електронен вариант, хем те да си отпушат малко продажбите, хем и аз да съм доволен. Тогава разбрах за какви ограничени примати става дума ето и отговора на издателството:
По принцип не разполагаме с електронни права върху книгите.
Някои от нашите заглавия (за които имаме разрешение) разпространяваме и в
електронен вид.
Но за съжаление, т.к. вече много голяма част от книгите се разпространяват
в електронен вид (пиратски издания), почти не се купуват електронни книги.
По принцип или дефакто нямат прават върху книгите? Доколкото знам се купува заглавието, а не хартията(поправете ме ако греша)
Аз така и не намерих заглавията, които се разпространяват в електронен вид, дори и в торрент тракерите, които предполагам имат предвид.

Поздрави и кураж на екипа на „Моята библиотека“
Битката с подобни примати, трябва да е удоволствие за хора, които живеят в настоящето и гледат към бъдещето.
Вие сте единствените, които предоставят електронни книги и вероятно имате повече потребители от която и да е библиотека в България.
Благодаря Ви.
Последната и единствена промяна е направена от Дъртия на 29 юли 2013, 15:45.
Delux
Мнения: 1
Регистрация: 15 януари 2011, 22:11
Местонахождение: Бургас

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Delux »

Косоглазый написа:"Читателите са крадци,
те са най-злите врагове
на културата и прогреса."


Ето, аз например, съм издател. Аз правя книги и бих искал да печеля от тях. Колкото повече спечеля от книгите си, толкова по успешен издател в края на краищата ще се и окажа. Но читателите, които купуват моите книги, са крадци. Те ме съсипват. Това много ясно личи от факта, че потребителят на художествения текст чете повторно книгата, която си е купил от мен, а за второто (или трето, или четвърто и т.н.) четене не плаща. На всичкото отгоре книгата, която си е купил от мен, след туй даже я дава на свои приятели да я четат безплатно. Къде дават така!

Аз предлагам следното:

1/ Да бъдат унищожени и последните остатъци от публични библиотеки, които - чудно защо - все още дават признаци на живот в нашата страна.

2/ Борислав да бъде пратен в Славната и Мъдра Америка, която да стане негова Нова Родина. Там загриженото за съдбата му ФБР ще му намери тутак-си работа в Библиотеката на Конгреса, където да споделя с американските си колеги своя опит по организирането на електронни библиотеки. (ЗАБЕЛЕЖКА: Библиотеката на Конгреса е единствената библиотека на света, която има правото да остане да съществува, защото... Ами защото - Америка е това, ей! В Америка имат право на всичко!)

3/ Човечеството да премине на такъв сорт чисто електронно книгоиздаване, при което всяка книга ще може да се чете от индивидуално визуално устройство (за да не може да чете и втори човек в един и същ момент - зад гърба му).

4/ Текстът да се чете безмълвно, за да не чуят какво гласи той и хората наоколо, които не са си платили; за целта четящото устройство трябва да бъде снабдено със сензор за човешки глас - ако се долови ЧЕТЕНЕ, автоматично информацията да се изтрива от визуалното поле и да се възстановява едва след като се плати съответната глоба.

5/ Текстът да се подава на читателя на порции с обем колкото е обхвата на визуалното поле на четящото устройство. Преминаването на следващата "страница" да става едва след заплащане (дистанционно - от банковата сметка) на сумата, отразяваща стойността на очакваната страница.

6/ Ако читателят иска отново да прочете текст, намиращ се на някоя предишна "страница", да може да получи достъп до нея едва след като заплати отново за нея.

7/ За да се ликвидира опасността от копиране на текста (по единствения засега технически непреодолян начин, а именно: чрез фотографиране на визуалната зона), четящите устройства да бъдат изпълнени по такъв начин, че подходящ сензор да реагира на облъчване на визуалното поле с по-обилна светлина, нужна при фотоекспонацията. За такова посегателство глобите да бъдат особено тежки.

----------------------

Призрак бродит над Европой - призрак Евразизма.
Бей болгар - спасай Америку!
Надявам тази цялата глупост да е просто една извратена шега, а не истинското мнение на автора на този пост...не ,няма да пиша повече, този пост ме отврати.....
П.П. Извинявам се че го цитирах целия, но който го е изтървал в предните страници, сега може да му се "наслади"
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Борислав »

Моля да прекратите разговора с Burgas_63. Няма нужда да тъпчем на едно място, имаме работа за вършене. Работното ателие е пълно с текстове, които чакат обработка. В Читалието два речника стоят на опашката, а скоро ще дойдат и още.
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Кал »

Дъртия написа:(...) ето и отговора на издателството:
По принцип не разполагаме с електронни права върху книгите.
Някои от нашите заглавия (за които имаме разрешение) разпространяваме и в
електронен вид.
Но за съжаление, т.к. вече много голяма част от книгите се разпространяват
в електронен вид (пиратски издания), почти не се купуват електронни книги.
По принцип или дефакто нямат прават върху книгите? Доколкото знам се купува заглавието, а не хартията(поправете ме ако греша)
Отговорът им е точен. Правата за електронно издаване са отделни и независими от тези за хартиено. Западните праводържатели често не искат да дават права на българските издателства за е-издания – нямат сметка (при очаквани десетократно по-ниски продажби спрямо х-изданията), страхуват се от „пиратство“ и т.н.

Нашите наблюдения обаче са, че: 1) е-книги се купуват; 2) и ще се купуват все повече, с утвърждаването на съответната читателска култура. (Читателите не са глупави. Ясно им е, че ако само взимат, без да дават, книжната среда няма да оцелее.)
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Всъщност , ония западните, задължават българските издатели да има DRM , за който също се плаща допълнително, па на наще тука не им се плаща. Не знам за какво толко са се закрастили за тоя DRM , като има плъгин за calibre дето го маха, за да може книгата да се чете на качествени операционни системи :)
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Кал написа:
Дъртия написа:(...) ето и отговора на издателството:
По принцип не разполагаме с електронни права върху книгите.
Някои от нашите заглавия (за които имаме разрешение) разпространяваме и в
електронен вид.
Но за съжаление, т.к. вече много голяма част от книгите се разпространяват
в електронен вид (пиратски издания), почти не се купуват електронни книги.
По принцип или дефакто нямат прават върху книгите? Доколкото знам се купува заглавието, а не хартията(поправете ме ако греша)
Отговорът им е точен. Правата за електронно издаване са отделни и независими от тези за хартиено. Западните праводържатели често не искат да дават права на българските издателства за е-издания – нямат сметка (при очаквани десетократно по-ниски продажби спрямо х-изданията), страхуват се от „пиратство“ и т.н.

Нашите наблюдения обаче са, че: 1) е-книги се купуват; 2) и ще се купуват все повече, с утвърждаването на съответната читателска култура. (Читателите не са глупави. Ясно им е, че ако само взимат, без да дават, книжната среда няма да оцелее.)
Мога да кажа само АМИН! Не знам от къде са ви наблюденията, но моите са, че читателите, в по-голямата си част искат безплатното сега и не се замислят, че книжнината може да не оцелее след някоя и друга година.
deckoff

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от deckoff »

Цитата на valve кърти. Според мен скоро гугъл и подобни гиганти ще се намесят дори на локални пазари като нашия и ще се свърши с глупостите. Аз лично съм голям анти пират и съм изхарчил сума ти пари за сд и във steam, но няма да си изхабя половината ден за да дам 15 лева за книга от тоалетна хартия. За да ми е по неудобно да я чета...
Разбирам да сваляш от разпространение съдържание , което предлагаш, а не подобен род простотии. Движението на лудитите пробва и не стана, що се мъчат пак.
Ще помоля за малко сиид, че искам да кача книги на тъщата, а съм тук само за малко :-)
callibera
Мнения: 1
Регистрация: 29 юли 2013, 20:39

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от callibera »

Безкрайно жалко е случващото се, но и напълно очаквано. В нашата държава на ръководни постове доста често са поставени гъзолизци, без основни познания в сферата, в която "работят" и без никаква готовност за адаптиране на бизнес моделите им, на фона на променящия се пазар и развитието на технологиите - на такива хора все някой им е виновен и те най-вероятно дълбоко са убедни, че едно евентуално затруднение/превентиране/филтриране на достъпа до читанка ще оправи проблемите им. Проблемите им са чисто локални, най-често дръпната и възседната умствена ръчна спирачка.

Заставам напълно зад вас и ще помагам с каквото мога, било то финансово, морлано, разпространявайки информация, пазейки бекъпи - и по всеки друг начин по който бих могъл да бъда полезен. Започвам с разпространение на информация в соц. мрежи, където администрирам доста голяма група. Нека се даде гласност на случващото се и да се готвим за най-лошото, смяна на домейна и евентуално миграция към нов хостинг извън съответните юрисдикции (Макар да вярвам, че няма да сте стигне до там). Радвам се, че ви има и Ви БЛАГОДАРЯ!

п.с.
Не видях на сайта да има donate бутон? Сигрен съм, че ако има такъв, хората биха дарявали!
Средставате може да използвате при нужда, или пък, защо да не пиете по една бира за наша сметка? - заслужили сте си я :) Ако случайно има такъв, моля поправете ме.

Успех!
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от tonywoolf »

Не се отваря не линка, а сайта...
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Synergon написа:

Качена е в Пирате Бей - ето линка:

http://thepiratebay.sx/torrent/8753192/

И една бира за жегата.
Има CRC грешки на 5 файла във "референтиня" линк който е постнат в първия коментар на този торент.
Synergon

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Synergon »

Гост написа:
Synergon написа:

Качена е в Пирате Бей - ето линка:

http://thepiratebay.sx/torrent/8753192/

И една бира за жегата.
Има CRC грешки на 5 файла във "референтиня" линк който е постнат в първия коментар на този торент.
При безплатна база данни и архивиране 5 грешки на 82 000 файла са нищо. Реално само един разказ на Шекли е бъгнат.

Смело ползвайте. Ето новия линк: http://thepiratebay.sx/torrent/8753318

И бирата не забравяйте. :D
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Мерси за линка. Не исках да прозвуи укорително а по-скоро информативно :)
Synergon

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Synergon »

Гост написа:Мерси за линка. Не исках да прозвуи укорително а по-скоро информативно :)
Занимавам се с бази данни и архиви и да ти кажа честно това е някакъв минимум само 5 грешки с обикновен архиватор. :D
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

ziegfrid написа:
Е не бъди скръндза, дай линк :)
Хм, скръндза... не става въпрос за това, не исках да разводнявам темата с линкове. Хубаво е също да не искате тези неща като гост, а да се регистрирате и после в лично съобщение. Както и да е, ето линк - http://www.rulit.net/tag/thrillers/bg/1/date Отляво са жанровете и има удобен филтър за предпочитани езици и формати...
Благодаря много за линка! Защо да се разводнява темата? Аз бих казал, че твоят пост е най-полезното нещо в тези 14 страници празни приказки. И ще е от полза на стотици, ако не и хиляди други читатели.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости