АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
vanina.1980
Мнения: 2
Регистрация: 13 февруари 2013, 18:39

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от vanina.1980 »

Съжелявам,за това което се случва с Моята Библиотека,но бих искала да си дочета книгата а не мога. :oops:
123

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от 123 »

FaithHealer_ написа:Когато българският книжен пазар започне да предлага електронни книги на адекватни цени и съвместими с ''Kindle'', тогава може и да имат някакво основание. На всички е ясно, че един български Amazon никога няма да стане реалност.

Призовавам (и умолявам) екипа зад Chitanka.info и многобройните фенове на сайта, да не се отказват и да направят всичко възможно библиотеката да бъде спасена и този път!
Абсолютно подкрепям мнението. Що за идиот е решил, че българските електронни книжарници ще предлагат книги несъвместими с най-продаваната марка четец за ел. книги? Това наистина е удивително малоумно решение, но за съжаление май е типично българско. Цената на ел.книгите пък изобщо няма да коментирам. В чуждите Амазони има книги по 0,90 долара или паунда, в нашите книжарници всичко тръгва от 7-8 лева нагоре. Ами да - ще има и читанка и чужди библиотеки приютили български книги, като сте толкова далновидни "бизнесмени".
big_bad_boffieman

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от big_bad_boffieman »

За човека писал преди мен.. издателите са против тези библиотеки, защото те са закупили правата да разпространяват определени книги в държавата и никой друг няма право да го прави. Затова са против, защото даже и в нормалните библиотеки книгите са купени от издателя (може би на преференциална цена, но все пак им е платено), книгите там се износват и се налага да се заменят, малко бройки са и най-важното - немогат да им се направят 100 000 копия за 1 минута без усилие или вложени средства. Затова те са против. Защото гунят пари. И авторите предпочитат да продават правата над книгите си на издатели, защото после не се занимават с реклама, печатане, дистрибуция и т.н., всичко се покрива от други хора, на тях не трябва дори да им пука (освен ако не се наложи да идат до няколко книжарници за да подписват първи издания) и получават процент от продажбите, какво по-добро от това ?

И да, наистина много от хората нямат възможност да си купят книгите които четат от тук, не могат да ги намерят в библиотеките, и се съмнявам, че ако затворят сайта, продажбите на книги в държавата ще скочат драстично. Аз лично съм прочел доста книги от този саит, и знам, че ако се наложи не мога да си ги купя. Но пък мога да ги намеря пак безплатно в дигитален формат, но на английски...

Когато видях, че ще затварят този сайт си насвалих библиографии на любими мои автори, леко е егоистично, но какво да направиш, живот....

Пожелавам ви успех в запазването на сайта, ако има онлайн петиция или адрес на който да изпратим писмо в знак на простес ОК...
big_bad_boffieman

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от big_bad_boffieman »

vanina.1980 написа:Съжелявам,за това което се случва с Моята Библиотека,но бих искала да си дочета книгата а не мога. :oops:
Ми свали я на тхт формат и си я дочети...лол
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Кал »

Впрочем: напълно подкрепям идеята в Моята библиотека да няма достъп до американските романи, докато не разрешим този случай, по един или друг начин. Това е добър начин „ползвателите“ да се почувстват част от общност.

(И се срамувам, лично, от коментари като този на vanina.1980. Преди „ползвателите“ да ми се нахвърлят – ние в Човешката библиотека сме предоставили за свободно четене тук над половината от изданията си. И е страхотно демотивиращо да видиш как вместо с благодарност някои читатели започват да възприемат труда ти, сякаш си им длъжен. Говоря за отношението към екипа, подготвящ и качващ текстовете в Моята библиотека.)

Благодаря на slavyana, zearendil и Rainbird за включванията – и продължаваме да събираме въпроси за писмото.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от drackon »

С Вас съм!!! Майната им на всякакви ФБР-та и др. подобни!!!
Ядосан!

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Ядосан! »

Алеко Дянков написа:Крайно време е да бъде закрит вашият сайт! Крадете авторско право като за световно!
Охххххх, омръзна ми от идиоти. Баце, нарушаваш авторското право и в кварталната библиотека по тоя ред на мисли. Честно, изписах 20 реда по темата, за които нормално форумите бан-ват, така че ги махнах. ЧИТАНКАТА е съкровище и само комерсиално настроени индивиди (редактирано) не могат да го разберат. Пич, пуснете електронни версии на книгите, по-евтини с 50%, ще се избият да ги купуват хората. Ама не ми пиши глупости, моля те!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Борислав »

Кал написа:1. Докога да събираме въпроси?

(Предлагам да не отглагаме много – че току-виж агент Ориндж, ъ, Олсъм, се задействал :P. Примерно: до понеделник.)

2. Кой ще е подател на писмото?

(Няма проблем да сме пак ние в Човешката библиотека. Но ми се струва, че ще е по-представително да е направо Моята библиотека. При това положение мога да осигуря списъка с имейли на издателствата в АБК.)
1. До понеделник ми се струва подходящ срок. В краен случай, вторник.
2. Също съм на мнение, че екипа на „Моята библиотека“ трябва да подпише писмото. Разбира се, може и други да се включат, ако пожелаят. :)
bogdanov

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от bogdanov »

123 написа:
FaithHealer_ написа:Когато българският книжен пазар започне да предлага електронни книги на адекватни цени и съвместими с ''Kindle'', тогава може и да имат някакво основание. На всички е ясно, че един български Amazon никога няма да стане реалност.

Призовавам (и умолявам) екипа зад Chitanka.info и многобройните фенове на сайта, да не се отказват и да направят всичко възможно библиотеката да бъде спасена и този път!
Абсолютно подкрепям мнението. Що за идиот е решил, че българските електронни книжарници ще предлагат книги несъвместими с най-продаваната марка четец за ел. книги? Това наистина е удивително малоумно решение, но за съжаление май е типично българско. Цената на ел.книгите пък изобщо няма да коментирам. В чуждите Амазони има книги по 0,90 долара или паунда, в нашите книжарници всичко тръгва от 7-8 лева нагоре. Ами да - ще има и читанка и чужди библиотеки приютили български книги, като сте толкова далновидни "бизнесмени".
Само за инфомация - Kindle, както и формата, който използват - mobi, са изключителна собственост на Амазон и не е възможно да бъдат ползвани от други. За съжаление, според сегашната им политика, Амазон все още не допускат книги на кирилица - български, руски и прочие в тяхната книжарница.
Киндъл е толкова евтин (и затова и разпространен) защото Амазон дотира голяма част от цената му. Това няма общо с дискусията за бъдещето на Читанката.
slavyana
Мнения: 4
Регистрация: 19 януари 2011, 18:44

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от slavyana »

Аз лично с удоволствие бих помогнала и финансово ( понеже по друг начин не мога, адски съм зле с компютрите, даже се чудя що компа ми не чете файловете хихихии). И друго ако мога да направя - насреща съм.
Athelas

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Athelas »

Пичове, ето посока - Изпълнителен Директор на Сиела и председател на АБК:
Веселин Тодоров
Изпълнителен директор
Тел.: + 359 2 90300 90
E-mail: vtodorov[маймунско а]ciela[ . ]net
Човекът на камината си държи снимка с Бойко Борисов и Бил Гейтс...Кво да си думаме по-нататък... Водач на листата на Движение България на Гражданите. Иначе е собственик на издателство Сиела, част от Мултигруп, бил е съдружник на сестрата на Илия Павлов. Сега ще се бори с олигархията в тъй наречения проект Реформаторска десница, където партията на Кунева (пардон, другарката Пръмова) ДБГ е основен фактор. Ако някой рече да възрази - ей ме на: [email protected]

И за да бъда все пак и малко позитивен - ето ви нещо полезно: http://booktracker.org/
liny
Мнения: 1
Регистрация: 12 май 2012, 16:41

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от liny »

Не мога да повярвам ,че отново се опитват да спрат "Читанка" ,просто ума ми не го побира . Тук влизам за да чета любимите ми книги ,които не мога да намеря на пазара поради изчерпването им на тиража . Ако вместо да търсят повече печелба ,издателствата мислеха за хората нямаш да е така и цените нямаше да са непосилни за хората, които не могат да си позволят и една книга . Има много такива хора мога да кажа ,че аз рядко успявам да заделя пари да си купя нови книги и не защото не искам ,а защото нямам паричната възможност .Пред това да осигуря лекарствата ми ,от които само едното е 50 лв. какво остава за нова книга . Разбирам ,че има авторска отговорност и знам че трябва да се спазва ,но вместо да се опитват да спрат новостите ,да се опитат да се променят те самите . Тогава и те ,и ние ще сме доволни . Явно са решили обаче ,че щом българите не могат да си купят книга нямат нужда да четат ,нека да сме прости за да могат по лесно да ни манипулират . С вас съм "Читанка" за жалост все по малко стават хората ,които четат книги независимо в какъв вариант са.
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Кал »

Борислав написа:
Кал написа:...
2. Кой ще е подател на писмото?

(Няма проблем да сме пак ние в Човешката библиотека. Но ми се струва, че ще е по-представително да е направо Моята библиотека. При това положение мога да осигуря списъка с имейли на издателствата в АБК.)
...
2. Също съм на мнение, че екипа на „Моята библиотека“ трябва да подпише писмото. Разбира се, може и други да се включат, ако пожелаят. :)
А всички други как да го подписваме? Като отделни хора (това отива към вариант „подписка“, който предлагат доста потребители тук) или като организации/движения/групи (ако сме част от такива)?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Борислав »

Кал написа:А всички други как да го подписваме? Като отделни хора (това отива към вариант „подписка“, който предлагат доста потребители тук) или като организации/движения/групи (ако сме част от такива)?
Нека засега сметнем, че писмото ще е подписано само от „Моята библиотека“ и евентуално от съставителите — като отделни личности. Подписка е трудно да се реализира в толкова кратък срок.
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Кал »

Athelas написа:Изпълнителен Директор на Сиела и председател на АБК:
Веселин Тодоров
Изпълнителен директор
Тел.: + 359 2 90300 90
E-mail: vtodorov[маймунско а]ciela[ . ]net
Охооо... Сиела (екс-Мултигруп) начело на парада... :/

Това хвърля доста по-различна светлина върху нещата. Няма да се учудя, ако (както предния път) няколко по-мафиотски издателства ползват АБК като маша.

– - -

@ Борислав: съгласен.
Последната и единствена промяна е направена от Кал на 20 юли 2013, 11:48.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

niksidiksi написа::x Добре всички го прочетохме и какво да спрем да четем книги заради жалкото предупреждение, което сте сложили?
Не мисля, че екипът на Читанка има за главна цел да задоволя нуждите на груби, неблагодарни паразити като теб.
maria

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от maria »

омръзна ми някакви костюмирани мафиоти да ми казват как да живея .харесвам читанка и тя е станала част от делника ми.не мога да си представя ,че нещо толкова прогресивно и положително да изчезне .те какво искат? да затъпяваме ли?няма да стане!
kati
Мнения: 1
Регистрация: 10 февруари 2012, 20:16

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от kati »

Днес звънях на АБК и от там казаха, че не знаят такова нещо, сега научавали. :shock:
Телефонът им - +359 2 958 15 25; 958 92 11
Имейл - [email protected]
Нека всеки който не е съгласен с затварянето на любимия ни сайт им се обади или пише. За да видят, че няма да успеят тихомълком да ни лишат от Читанка!
Wallküre
Мнения: 22
Регистрация: 08 януари 2012, 03:48

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Wallküre »

Здравейте!

Поредното безумие! Бих попитала: "Давате ли си сметка, че Читанка ви рекламира и то безплатно? Много хора тук за първи път срещат книги и автори, които иначе не биха чели. След като се запалят от интернет, ги купуват и в книжно тяло, че дори и дават пари за луксозни издания."
manage6
Мнения: 2
Регистрация: 19 юли 2013, 14:11

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от manage6 »

О,да,утре с удоволствие ще им се обадя,нека да им загреем и прегреем жиците,да видят,че не сме безучастни.
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Шаркан »

ще загреете ушите на телефонистите.
А трябва да се опърлят задници - тия, които в другия край туловището измислят дивотии (узаконени, те винаги си узаконяват далаверите).
гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от гост »

Алеко ли си, какъв си? не те знам, ама не се занимавай с глупости.
Като си прост и не правиш разлика между различните права,
седи си на село и си копай доматите.
zearendil
Мнения: 46
Регистрация: 26 юли 2010, 16:24

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от zearendil »

Athelas написа:Веселин Тодоров
...
Човекът на камината си държи снимка с Бойко Борисов и Бил Гейтс... собственик на издателство Сиела, част от Мултигруп, бил е съдружник на сестрата на Илия Павлов.
Ето ги и динозавъра с пагони... :)
liliyosifova
Мнения: 1
Регистрация: 07 септември 2012, 17:50

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от liliyosifova »

Това е някаква лудост!
В България хората живеят на ръба на оцеляването. Ако им се спре достъпът до безплатно ползване на фонда на този сайт, какво остава на жадните да четат книги, които не могат да си позволят да купят книжни такива, а и ги няма по-старите издания.
Опитват се по всякакъв начин да ни смачкат и да ни наврат в безпросветна тъмнина. Не стига, че в учебните програми се изучават някакви безсмислици, но и ако се опиташ сам да попълниш празнините в общата си култура, се намира някой тарикат, който да се направи на интересен.
Напоследък толкова рядко се случва да попаднеш на добре оформена графично книга, добре редактирана и с максимално малко правописни и преводачески грешки. Много са малко изданията, които могат да оправдаят безбожно високите си цени с покритие от качество!
ganiva
Мнения: 1
Регистрация: 22 февруари 2012, 22:07

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от ganiva »

Боже, Боже, не бях влизала в любимия си сайт няколко дни и сега съм сюрпризирана толкова неприятно. Жалко! Едно хубаво и полезно нещо да има и ние все ще се опитваме да го съсипем. Царе сме на съсипията, но не и на съзиданието. Да, разбирам, има си авторски права и те се заплащат, ОБАЧЕ! Тук прочетох стотици книги, които иначе няма как да прочета по простата причина, че не мога да си купя. Да сложим всяка книга по 15 лв средно, за една година колко пари трябва да нарина за книги /колкото и да ги обожавам/, при положение, че и двамата със съпруга ми вземаме заплати по около 320 лв? Разбира се, в София не са такива заплатите, но в цялата останала част от страната са! Та, с около 650 лв на месец, сметките си ли да плащам, да храня семейството си ли или да купувам книги? Повечето книги не мога да ги намеря и в окръжната ни библиотека, защото или не са закупувани, или вече са бракувани от многократна употреба, или пък са все заети.
Та, ето пи и питанките към господа издателите, дето все не са се нагушали на пари:
1. Уважаеми господа, как едно време повечето книги бяха с твърди корици и подшити, някои от тях четени и препрочитани многократно, на възраст са 30, 40 и повече години и сякаш са вечни, а струваха по 2-3 левчета? Нима тогава не са се плащали авторски права? И не се издаваха "розови бози" или вампирски саги, а все стойностна литература, както и класика? А сега? Какво издавате вие, господа? Всякакъв тюрлю гювеч, задължително с меки корици, много от книгите, които имам, се разлепиха още при първия прочит!!!, да не говорим за често ужасния превод и многобройните правописни грешки. Да, едно време книгите имаха и коректори, ама сега вие не се бръквате да плащате на такива, та в резултат на това в книгите се четат всякакви глупости и недомислия. На фона на всичко това - доста некачествена продукция, която предлагате - вие непрекъснато увеличавате цените. Как не ви е срам при заплати от 300 до 400 лв масово в България вие да искате цени на книги по 15, 20, че и нагоре лева?
2. Мислите ли, че като закриете Читанката и други подобни сайтове, хората ще почнат да купуват вашите книги на хартиен носител? Абсурд!!! На фона на това бездуховно време, когато книгата, да не говорим за театър или опера, станаха непостижим лукс за огромната част от населението в страната, хората ползват такива сайтове, за да задоволят поне малко духовния си глад, иначе освен най-бедни, ще станем и най-безпросветни и невежи в Европа. Това ли целите?
3. Като сте толкова загрижени да си продавате "продукцията" погрижете се управляващите да намалят ДДС-то на книгите и оттам да намалите цените на книгите. Нали сте все в София, не може да не поназнайвате все някои политически мафиоти, дето ни управляват последните 23 години, упражнете върху тях натиск да падне ДДС-то върху книгите, а не да да пресирате един хубав и полезен сайт. /Доколкото съм чувала, в доста страни ДДС-то върху книгите е 6-8%, а не 20%, както тук. Ама вие не искате да си намалите печалбите, нали? На принципа "Ден година храни" - да изкярите максималното от всяка една книга, пък качеството й да върви на майната си /пардон за израза/. Аз разбирам да давам 15-20 лв за книга, ама да е с твърди корици и подшита. Имам книги още от прадядо си, от началото на 20-ти век и още са здрави и читави, нищо че са със стария правопис. А вашите книги колко време ще изтраят, а? От ден до пладне!
4- ФБР-то щяло да ви помага, хахаха. Ами да питаме ли ФБР-то колко струват книгите в САЩ, особено с меки корици, и какви са заплатите в САЩ? Че милиони американци могат да си позволят да си купят книга с меки корици, примерно ако пътуват със самолет, да я прочетат по време на полета и после да я хвърлят в кошчето за боклук? В България кой може да си го позволи това? То, сигурно има хора, които могат да си го позволят, ама тия с многото пари не четат книги, а слушат чалга да речем и изобщо не им е до култура.
Та, това са ми питанките, пардон, въпросите към маститите господа издатели на книги.
С вас съм, Читанка, подкрепям ви и дано успеете да опазите сайта. Шапка ви свалям за огромната работа, която вършите и надявам се, ще продължите да вършите по сайта. Ще помогна с каквото мога.

П.П. Към господина Алеко Дянков: "Върви се гръмни, смешник!"
Agarvaen
Мнения: 16
Регистрация: 17 май 2011, 18:43

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Agarvaen »

Аз помагам засега така --> https://lh3.googleusercontent.com/-TkWX ... 0%25B5.jpg

Със сигурност по-натам ще измисля и други начини. Пиратството ограмотява :mrgreen:
Essie
Мнения: 10
Регистрация: 31 май 2011, 13:02

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Essie »

Много неприятна новина определено. Съгласна съм с повечето от изказаните мнения, и аз съм от потребителите, които след като харесат прочетена от Читанка книга (а това не е трудно), си я купуват, стига да могат да я намерят на пазара, и по този начин не чувствам, че ощетявам когото и да е.
Но мисля, че основният въпрос не е и в купуването-продаването-печалбата на/от книги. Той не се губи, но според мен важно е и това, че зад всяко качено в Читанка произведение, седят часове безплатен и доброволен труд на хората, решили да направят даденото произведение достъпно за всички нас, без да омаловажавам труда и правата на автори, издатели и тн.
Въпросът ми е дали има издател, който може да се похвали с подобни усилия за ограмотяване и осигуряване на достъп до литературни произведения, с каквито се отличават стотиците безименни потребители, допринесли за обогатяването на Читанка, а и на всички нас :?: Съмнявам се...
Успех! :)
mariva
Мнения: 1
Регистрация: 19 октомври 2011, 15:47

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от mariva »

Подкрепям Читанка с две ръце (и два крака ако се налага). И ще бъде така докато в българския пазар на книги не започнат да се предлагат повече книги в електронен вариант, съвместим с най-масовите е-четци. А колкото до купуването на книги, след като финансовите ми възможности стигат за 5-6 книги на година, с Читанка и без Читанка, пак ще са 5-6 (особено при тези цени). А след като ФБР спре качването на книги на американски автори в нета, ще се ориентирам към автори от останалите пет континента и ще затвърдя "близките връзки" с братята руснаци (имат много хубави автори).
Надявам се, че Читанка ще продължи съществуването си.
PaTr1o7a
Мнения: 2
Регистрация: 19 юли 2013, 22:17

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от PaTr1o7a »

Абсолютно съм съгласен с хората над мен!Подкрепям създателите на сайта без въобще да се замислям.
Откъде на къде на ФБР им е хрумнало баш с ,,Читанка'' да се занимават?Нещо ми мирише на курупция!
Мога да си позволя да си купувам книги и го правя.Моята библиотека, обаче се явява един много ценен помощник за мен и поне половина прочетени от мен книги първо съм видял там.Та, ако АБК не помислят трезво може и да преустановя покупката на книги от тях!Давам най-прост пример:последните книги, които купих бяха двата тома ,,Тютюн'' на Димитър Димов - издателство Ciela, струваха ми 50 ЛВ.В AppStore се продават 100 книги от всякакви световно известни автори, струващи 0.99$.За какво говорим?Направете си някаква равносметка!Отделен е въпроса, че в местните библиотеки(изключение правят най-големите десетина града) броят на книгите е много малък и крайно недостатъчен.А отностно закупуването на нови за какво ми ги издавате тези пародии с вампири и тн като липсва световната класика, която не е преиздавана от не знам си коя година?!
Нямам повече какво да кажа!
ПП:И за да не каже някой умен тип като господин Алеко, че пишат тук само възрастни баби и дядовци - аз съм УЧЕНИК и да чета е любимото ми занимание.Нали всички казват колко глупаво и незаинтересовано е подрастващото поколение?Да, така е, но тези хора са виновни за сегашното положение с ограниченията, които буквално налагат върху нас.
ППС:Относно господин Алеко Дянков(ако наистина е той) срам за теб!Баща ти е допринесъл толкова много за литературата, а ти като че се опитваш да потъпчеш всичко, което той е оставил!
Ооносно АБК и ФБР - ЗА-КРИ-ВАЙ!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост