АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Кирил Иванов
Мнения: 35
Регистрация: 30 април 2012, 06:43

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Кирил Иванов »

"АБК" пак се изложиха. Този път и ФБР намесиха. Потресен съм. :shock: Имам чуството, че правят "От местопрестъплението- "Читанка". Наистина, положението в България не е никак добро. При положение, че дори автори сами пращат творбите си на "Читанка", не се издават много съвременни български автори, а в държавицата ни няма писател, който да се прехранва изцяло от писане... Срамувам се от тези глупаци... А пък ФБР- как паднаха така ниско... Някой да е разглеждал френските, руските и английските (щатски и британски) онлайн библиотеки? Те нямат такива проблеми, или поне такива като тези "акции".
За мен "Моята библиотека" (Читанка) е специално място. Предполагам, не само за мен. Наистина се срамувам, става ми някакво глупаво от подобни "кампании"... И съм ядосан! :evil: Може би съобщението ми е дълго, но изразих мнението си. Нямам какво повече да кажа, освен: АБК, спрете с тези глупости, живеем в XXI век!
Скорпилота

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Скорпилота »

Принципа е няма безплатен обяд :x
Жалко,защото поне тук си позволяваме (все още) да четем-явно целта е да расте все по-неграмотно и несловесно поколение.
СРАМОТА!
Алеко Дянков

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Алеко Дянков »

Интернет лумпен написа:
Алеко Дянков написа:
зззз написа:абе Алеко,колко ти плащат??????????
Там е работата, че нищо не ми плащат. От "Читанка" чакам доста пари, ама те не плащат. Затова трябва да бъдат закрити.
Сигурно защото не правиш разлика между авторско право и разпространителско право. Ако това е пример за образованите хора, които осигуряват литературата у нас… леле-мале…
Хора, които се крият зад псевдоними, не са меродавни за мен.
Нямаше да имам нищо против публикуването на преводи на баща ми, ако поне бяха попитали. Но тези хора тук не си правят дори и това минимално усилие.
Панайотова

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Панайотова »

Как да помагаме!?! То само иначе си чешем езиците/ клавиатурите :wink:
Интернет лумпен

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Интернет лумпен »

Алеко Дянков написа:Хора, които се крият зад псевдоними, не са меродавни за мен.
Само тези, които ти плащат ли, са меродавни?
Алеко Дянков написа:Нямаше да имам нищо против публикуването на преводи на баща ми, ако поне бяха попитали. Но тези хора тук не си правят дори и това минимално усилие.
Няма проблем, аз ще ти платя правата, за които настояваш толкова истерично. Просто се свържи с мен — Бисер Костадинов.


Не е зле и да погледнеш заглавията, които баща ти (лека му пръст на човека) е превел, и които ти си принуден да превеждаш в момента. После пак си помисли за разликите между хартиените и електронните библиотеки…

П.П. Извинявам се за непринуденото обръщение, но след като ще имаме финансови взаимоотношения…
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от petrovich »

Панайотова написа:Как да помагаме!?! То само иначе си чешем езиците/ клавиатурите :wink:
Това, което можете да направите е да разпространите новината сред всички хора, които познавате.
В раздел торенти можете да свалите последния торент.
Във форума можете да намерите архиви за всички качени произведения досега.
Ако сваляте обобщения архив, ще ви помолим да използвате торент връзките или връзките към магнитните торенти.
crankmuffin

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от crankmuffin »

Кирил Иванов написа:"АБК" пак се изложиха. Този път и ФБР намесиха. Потресен съм. :shock: Имам чуството, че правят "От местопрестъплението- "Читанка". Наистина, положението в България не е никак добро. При положение, че дори автори сами пращат творбите си на "Читанка", не се издават много съвременни български автори, а в държавицата ни няма писател, който да се прехранва изцяло от писане... Срамувам се от тези глупаци... А пък ФБР- как паднаха така ниско... Някой да е разглеждал френските, руските и английските (щатски и британски) онлайн библиотеки? Те нямат такива проблеми, или поне такива като тези "акции".
За мен "Моята библиотека" (Читанка) е специално място. Предполагам, не само за мен. Наистина се срамувам, става ми някакво глупаво от подобни "кампании"... И съм ядосан! :evil: Може би съобщението ми е дълго, но изразих мнението си. Нямам какво повече да кажа, освен: АБК, спрете с тези глупости, живеем в XXI век!
Кириле, напълно съм съгласна с тебе. Читанка не просто е специално място, а място, в което разширявам кръгозора си. Многократно съм попадала тук на книги, които след това си купувам на хартиен носител, и в резултат никой не е ощетен. Колко да е ужасно да давам парите си само за литература, която знам, че харесвам и ще препрочитам...

В музикалната индустрия вече се научиха, че ще постигнат по-високи продажби, когато преди това разпространят нов албум онлайн и феновете се убедят, че действително искат да притежават тази музика. Така почитателите на групите, които обичат да експериментират, не рискуват да си купят албум, който няма да слушат. И феновете доволни, и групите сити. Иначе се получава рециклиране на една и съща боза, дето я знаем, че се продава. Така че хайде да затворим всички онлайн библиотеки и да фабрикуваме Twatlight до том двайсет и десети. Това ли искат?
o4obo4o
Мнения: 2
Регистрация: 11 юли 2013, 09:20

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от o4obo4o »

Аз ще я изтегля и постна на мой сървър
timotybg
Мнения: 18
Регистрация: 04 август 2011, 14:15

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от timotybg »

Ако имате нужда от правна ( и не само) помощ ще съм повече от щастлив да я предоставя безплатно.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

Читанка е съкровищница на култура и познание, която е с врати, широко отворени за всички. Алчни хора опитват да затръшнат портите на знанието и да сложат отпред касиерка, която да събира входна такса. Горе се заговори за безплатен обяд, но аналогията не е правилна. Ситите обикновено не се интересуват много от книги. Познанието е приоритет само на гладните. Ако и това им вземат вече по нищо няма да се различават от животните.

Още по-лошо е да се гледа на културата като на някакъв недвижим имот, който наследниците на гениите се чудят как да превърнат в купища банкноти, заради собствената си творческа импотентност и неспособност да сътворят нещо значимо.
han ASD
Мнения: 1
Регистрация: 18 юли 2013, 17:00

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от han ASD »

Което ми напомня да помоля поне веднъж месечно да се ъпдейтва торента ако е възможно - ще тегля последни версии и дори при падане на сървара ще има някакъв backup при хората. (последна версия chitanka-for-server-2012-06-03 - лично аз съм с chitanka.info-static-2010-05-24)
zinaida.petkova
Мнения: 1
Регистрация: 18 юли 2013, 17:43

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от zinaida.petkova »

Едно хубаво нещо да има,но бързо да го унищожат.
Quake3
Мнения: 2
Регистрация: 18 август 2010, 20:22

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Quake3 »

Дотук бях с купуването на книги от български издатели:)
maq_0806
Мнения: 1
Регистрация: 18 юли 2013, 18:30

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от maq_0806 »

Кога отнова,ще има достъп до книгите
ckitnik
Мнения: 43
Регистрация: 03 ноември 2008, 09:54

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от ckitnik »

Най-вероятно когато престане да има необходимост да се привлича вниманието на потребителите на сайта.
„Добрият пътешественик няма твърди планове и не държи да пристигне на всяка цена.“ Лао Дзъ
Аватар
Alegria
Мнения: 102
Регистрация: 15 септември 2008, 13:31

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Alegria »

Изобщо не е необходимо да се вдига толкова шум и да се отдава толкова внимание за подобни ненужни и родени от дребнави амебни мозъци глупави идеи за това как да се създават неприятности на Читанка...
[email protected]

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от [email protected] »

Как да разпространя тази информация?Обичам моята библиотека и ще направя всичко възможно за да я запазя.
letalenizhod

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от letalenizhod »

Поредната акция която цели хората да не се образоват.поредния удар върху методите за повишаване на интелигентноста на хората.изобщо поредната стъпка към олигофренизиране на индивида хомо сапиенс в българия.
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Кал »

Уф, не ни стига цял кабинет „Орешарски“, ами и тези решиха да се надигнат пак...

Дали има смисъл пак да пишем писмо до издателствата, членуващи в АБК? Какво да ги попитаме този път?

(„Ще напуснете ли асоциацията най-сетне?“ е едно възможно начало... но ми се ще да е нещо по-конструктивно. :D)
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

според мен трябва да съберем подписка, в която да се заяви, че не сме съгласни сайта да бъде закрит
Клото
Мнения: 1
Регистрация: 04 януари 2011, 19:06

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Клото »

Quake3 написа:Дотук бях с купуването на книги от български издатели:)
Аз също! Изгубиха ме - минимум по 6-7 книги на месец. Не вярвам да ми мине.
Upotrebitel

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Upotrebitel »

Борислав написа:
Zozzzy написа:Добре, защо продължава да излиза това съобщение и не мога да си видя текста на книгата?!?
Съдържанието на книги от съвременни американски автори в момента е недостъпно за четене като знак на протест срещу поведението на АБК и за да се повиши информираността на обществото относно последната им постъпка. Все още не се знае кога отново ще е достъпно за читателите.
Хи-хик :mrgreen:
Това оправдани ми звучи като: "В знак на протест, че няма какво да ям, обявявам гладна стачка!" :) Или, извинявам се за по-грубия израз: "В знак на протест срещу заплахата от анално изнасилване си сваляме гащите и се намазваме обилно с вазелин!" :D

Мога само да кажа, че сте достойни наследници на храбрите български войни. Които, както знаем, никога не са отстъпвали. Само от време на време са изпълнявали последователно командите: "Кръгом!" и "В атака, напред!" :P
dg73
Мнения: 1
Регистрация: 18 юли 2013, 22:57

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от dg73 »

Когато българският книжен пазар започне да предлага електронни книги на адекватни цени и съвместими с ''Kindle'', тогава може и да имат някакво основание. На всички е ясно, че един български Amazon никога няма да стане реалност.

Призовавам (и умолявам) екипа зад Chitanka.info и многобройните фенове на сайта, да не се отказват и да направят всичко възможно библиотеката да бъде спасена и този път!
dianakhan
Мнения: 1
Регистрация: 24 октомври 2011, 12:21

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от dianakhan »

Моля Ви да не се отказвате. Обичам "Моята библиотека"!
asayva
Мнения: 17
Регистрация: 21 декември 2010, 16:23

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от asayva »

Разбирам, че възникналият проблем е важен, но може ли да ползваме Читанка, без да изскача точи злокобен надпис? Опитвам се да прочета нещо, а нито мога да вляза в книгата, нито да заредя нещо различно от надписа: Важно!... Непрекъснато изскача.
Всеки влязъл в Читанка може да разбере и ако желае да прочете. Повече, мисля, не е необходимо. Ао някой е решил да спре сайта - ще го направи. Ми ще протестираме!
тутифрути

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от тутифрути »

Това е пълна гавра.Да видим-една книга струва минимум 15лв,както някой спомена.Напоследък твърде рядко се намира човек с 15лв в джоба,готов да ги похарчи за книга.Аз лично си купувам книгите със сп.Космополитън тъй като са на достъпна цена.Излишно е да споменавам обаче за качеството на написаното.Някой го беше нарекъл розово-бозаво.Точно такова.Но в "Моята библиотека" влизам за едно хубаво начитане (ако ми позволите да си измисля такава дума).Тук се радвам на стойностна литература,която не бих могла да си позволя.Най-много обичам вечр,когато дъщеря ми най-после заспи да си сложа очилата и да потъна някъде дълбоко из света на книгите.Нима някой ще ме обвини за това?Мили АБК,български издатели,български творци,много ви ценя.Да чета ми е най-любимото занимание на земята.Но!!!Ако искате да увеличите продажбите си,намалете цените или подобрете стандарта на живот,така че ние,желаещите да четем, да можем да си позволим този малък лукс.Но не ни отнемайте библиотеката.Не ни лишавайте от светлина.Това е твърде грубо дори за България-един човек да иска да се образова и да го спъват с дебело въже.
A-Yo_

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от A-Yo_ »

тутифрути написа:Тук се радвам на стойностна литература,която не бих могла да си позволя.Най-много обичам вечр,когато дъщеря ми най-после заспи да си сложа очилата и да потъна някъде дълбоко из света на книгите.Нима някой ще ме обвини за това?
Всеки с права над книгите. За съжаление колкото и да ни е приятно и хубаво да си четем безплатно платени книги - това си е кражба както и да го погледне човек. Нямаме пари, мързи ни, не искаме, не сме знаели или просто нарочно - това е без значение. Всички го правим и ни харесва и забравяме за права и т.н. Тук в България от 1 000 човека прочели и харесали книга колко ще си я купят след това? Честно. 900? 500? 250? Не.. По-скоро 25 човека? И това е самата истина. И аз искам да карам BMW ама нямам толкова пари... А пък дори да имах сигурно пак нямаше да го купя, щом мога безплатно да го карам. Парите никога не стигат.
А-Yo_

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от А-Yo_ »

Решение според мен е да имам възможността да си закупя книгата в дигитален формат. Но не 19.90 колкото струва книжния. А много по-малко. Защото да се разпространи дигитално и легално е нужно само.. 1 копие в цифров вариант, който ще струва от стотинки до само няколко левчета. Тогава бих си я купил наистина.
tonnes
Мнения: 1
Регистрация: 19 юли 2013, 00:02

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от tonnes »

Не ми се влиза в малоумни спорове и тъпите защитници на интелектуалните права. Темата е дъвкана, много и истината че в СПОДЕЛЯНЕТО ОНЛАЙН няма нищо нередно. Винаги съм насърчавал хората около мен да го правят, както и винаги аз самият съм го правил. Покрай читанката съм си купил една дузина книги и и съм изчел още една дузина, които са без тираж. Да ограбил съм няколко шибани издателя, четейки книги които ги няма на пазара. Аз съм си за затвор направо :D . Та сега сериозно. Бих се включил по всякакъв начин в защитата на читанка, само да знам как. Вече споделих новината в баш социалната мрежа, за да могат повече хора да се информират.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости