"И сам войнът е войн" - Юрий Долд-Михайлик

Място за читателски отзиви. Обърнете внимание, че към творбите в библиотеката също могат да се оставят коментари.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
toton

"И сам войнът е войн" - Юрий Долд-Михайлик

Мнение от toton »

Отдавна търся една невероятна книга-"И сам войнът е войн " от Юрий Долд-Михайлик.Може би една от най-добрите за Втората Световна война,описваща тежката борба и невероятните заслуги на войните на "тихия" фронт-разузнавачите.Има ли я някъде тук или някой може да я качи?
Благодаря Ви предварително за отговорите.
Suny_N
Мнения: 1
Регистрация: 03 май 2013, 17:06

Re: "И сам войнът е войн" - Юрий Долд-Михайлик

Мнение от Suny_N »

Здравейте!Аз също бих искала да попитам за същата книжка.От няколко години живея в чужбина и много трудно си набавям книжки.Веднъж в годината като се прибера в България,минавам през книжарницата и пълня сака,но в един момент за съжаление свършват.Тук си намирам всичко :) Наистина сайта е чудесен,и буквално ни решавате проблема на всички нас,които нямат достъп до нормалните книги на хартиен носител.Дори до най-обикновена книжарница с български книги.Благодаря ви че ви има!
ckitnik
Мнения: 43
Регистрация: 03 ноември 2008, 09:54

Re: "И сам войнът е войн" - Юрий Долд-Михайлик

Мнение от ckitnik »

Аз я имам, но това не означава, че веднага ще тръгна да качвам.
Списъкът ми с книги за обработка е предостатъчно дълъг и сега.
Мога да я сканирам, ако има кой да продължи обработката.
„Добрият пътешественик няма твърди планове и не държи да пристигне на всяка цена.“ Лао Дзъ
etsatchev
Мнения: 33
Регистрация: 26 август 2011, 13:54
Местонахождение: гр. София

Re: "И сам войнът е войн" - Юрий Долд-Михайлик

Мнение от etsatchev »

Колега Ckitnik, ще се включа в обработката с удоволствие, само да привърша една друга със сходна тематика!
lifemax
Мнения: 5
Регистрация: 17 май 2013, 02:02

Re: "И сам войнът е войн" - Юрий Долд-Михайлик

Мнение от lifemax »

И аз мгоа да помогна с обработката! Не съм я чел тази книга но чета доста добри отзиви от нея и незнам защо съм я пропуснал...
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Re: "И сам войнът е войн" - Юрий Долд-Михайлик

Мнение от hammster »

Между другото книгата има две продължения. Едното е със заглавие "Облаци над Шпрее", а на другото не помня...
"Облаци над Шпрее" е третата книга ако не се лъжа.
Toton
Мнения: 2
Регистрация: 07 април 2013, 14:05

Re: "И сам войнът е войн" - Юрий Долд-Михайлик

Мнение от Toton »

hammster написа:Между другото книгата има две продължения. Едното е със заглавие "Облаци над Шпрее", а на другото не помня...
"Облаци над Шпрее" е третата книга ако не се лъжа.
За съжаление не съм чел нито едно от тези продължения :( Жалко,че такава хубава поредица не може да се намери вече. :(
Гост

Re: "И сам войнът е войн" - Юрий Долд-Михайлик

Мнение от Гост »

"И сам войнът е войн" беше една от любимите ми книги в детството . Дали някой има представа втората книга от поредицата преведена ли е на български и как се казва.
ckitnik
Мнения: 43
Регистрация: 03 ноември 2008, 09:54

Re: "И сам войнът е войн" - Юрий Долд-Михайлик

Мнение от ckitnik »

И „Облаци над Шпрее“ имам. Стига да се появи желаещ, ще я предоставя за обработка.
„Добрият пътешественик няма твърди планове и не държи да пристигне на всяка цена.“ Лао Дзъ
etsatchev
Мнения: 33
Регистрация: 26 август 2011, 13:54
Местонахождение: гр. София

Re: "И сам войнът е войн" - Юрий Долд-Михайлик

Мнение от etsatchev »

Колега Ckitnik, аз бих я подкарал, но нека да привърша първата част! Желаещи за корекция няма, а аз и с време позакъсвам, а и разпознаването е с доста грешки. До момента съм коригирал 100 страници-остават 450.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости