Помощ за Х. Р. Хагард - "Прекрасната Маргарита"

— Започнали сте да сканирате/редактирате и сте срещнали проблем, напр. липсват страници
— Търсите издание, за да го сканирате
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Помощ за Х. Р. Хагард - "Прекрасната Маргарита"

Мнение от hammster »

В Ателието отдавна стои този роман, който бях "дъпнал" от един торент сайт. Реших да се включа и аз в корецията и форматирането, и съм почти готов. Обаче липсва всякаква информация за изданието. Споделилият книгата се е постарал да премахне тази информация. Единствената отправна точка е предната корица: http://s12.postimage.org/pfa0jephp/margarita.jpg
Ако някой има книгата нека ми сканира тази информация и ми я прати на мейла.

И още малко помощ.
В романа има няколко писма. След премахването на маркера за писмо L и замяната му с С, трябва ли писмото да е оградено с кавички? Знам, че цитат на друго произведение (било то на същия или друг автор) не се слага в кавички. За по-голяма яснота прилагам пример:
C>
«Сбогом, прекрасна лейди. До предопределения миг, в който ще се срещнем отново. Аз заминавам, защото съм длъжен да го направя, но отнасям лика ви със себе си. Обичащият ви до самата си смърт Морела.»
C$
или
C>
Сбогом, прекрасна лейди. До предопределения миг, в който ще се срещнем отново. Аз заминавам, защото съм длъжен да го направя, но отнасям лика ви със себе си. Обичащият ви до самата си смърт Морела.
C$
Благодаря предварително!
С пари можеш да купиш книга, но не и знание.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Помощ за Х. Р. Хагард - "Прекрасната Маргарита"

Мнение от Mandor »

За книгата — доколкото видях, в PDF-а има сканирана страница с нещо като издателско каре; общо взето включва всичко необходимо. Или питаш за нещо друго?

За кавичките — ако в книгата е с кавички, оставяш го така; ако е без — пак го оставяш така. Не е грешка дори да не форматираш цитата, но ще е неправилно да вмъкваш/премахваш знаци от основния текст.
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Re: Помощ за Х. Р. Хагард - "Прекрасната Маргарита"

Мнение от hammster »

Къде ли съм зяпал... а уж гледах в pdf-a.
С пари можеш да купиш книга, но не и знание.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости