Не мога нито да чета, нито да свалям книги в zip txt формат.

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
alegra1234
Мнения: 1
Регистрация: 03 юли 2012, 19:49

Не мога нито да чета, нито да свалям книги в zip txt формат.

Мнение от alegra1234 »

Не мога нито да чета, нито да свалям книги в zip txt формат. Излиза съобщение, че "архивът е повреден". Грешката не е при мен. От други сайтове свалих в същия формат без проблем. Нарочно ли е блокиран моя IP адрес, защо, ако е така? Надявам се на отговор...Благодаря.

Та докато губехме време да си прехвърляме линкове за докладване на грешки - грешките можеха да бъдат поправени...Или да получа някакъв подобен отговор - "Така ще е при теб, лельо! Нищо не можем да направим." Т.е. не ни се занимава с тази работа, щом не се обажда за същото ББ. Не съм предполагала, че е толкова сложно. Защото грешките, за които докладвам, не са отскоро. И след имейла, който изпратих преди две седмици - нещата се бяха пооправили. Ама тогава никой не си "направи труда" да ми праща линк за доклад, а си свърши работата. Целувки, леля Светла.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Не мога нито да чета, нито да свалям книги в zip txt формат.

Мнение от Бам Бам »

Сега леля Светла, след като така и така се е регистрирала, ако вземе и да редактира някоя книга от Ателието на библиотеката, цена няма да има. :)
Аватар
Alegria
Мнения: 102
Регистрация: 15 септември 2008, 13:31

Re: Не мога нито да чета, нито да свалям книги в zip txt формат.

Мнение от Alegria »

Задружно да благодарим на леля Светла, която беше така любезна да ни светне по въпроса, че читанката е създадена само за нейно удовлетворение и когато не е успяла да си свали книжка, има право да се сърди и да мърмори, вместо да прочете някое и друго правило за докладването на проблема, понеже тя, милата, няма представа изобщо от проекта, дето се казва Моята библиотека.
Правилата, лельо Светле, са за всички.
Без целувки.
И между другото, ако ви беше блокиран IP адреса, едва ли щяхте да се доберете до форума.
jeni1506
Мнения: 2
Регистрация: 02 май 2012, 17:39

Re: Не мога нито да чета, нито да свалям книги в zip txt формат.

Мнение от jeni1506 »

Без да се намесвам в личните разговори по-горе, искам да кажа че и при мен се наблюдава проблем със txt.zip файловете. Пробвах да сваля 8-10 различни книги и на всички ми дава, че архивът е повреден. Примери за последните, които ми дадоха тази грешка са:

http://chitanka.info/book/4619-basni.txt.zip
http://chitanka.info/book/1591-813-dvoj ... en.txt.zip
http://chitanka.info/book/1776-grafinja ... ro.txt.zip
http://chitanka.info/book/1064-paragraf-22.txt.zip

Пробвах с WinRAR 4.20, после със 7-ZIP не се получи. След това пробвах на друг компютър със WinRAR 3.90 - отново същите грешки.
Евентуално ако при вас някой от тези файлове се отваря, може да дадете MD5 checksum, за да я сравня със тази на файловете при мен, които се свалят.

Благодаря за съдействието!
Реалист

Re: Не мога нито да чета, нито да свалям книги в zip txt формат.

Мнение от Реалист »

Аз също пробвах - свалих архива без проблем и отворих "Параграф 22" от първия път. При това със стар архиватор WinRar 3.71. Не виждам никакъв проблем.

P.S. Защо сваляте txt? За електронните четци са подходящи epub и fb2. Да ползваш txt с електронен четец е все едно да караш мотоциклет като велосипед - без двигател. :) Но вие си знаете...
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Не мога нито да чета, нито да свалям книги в zip txt формат.

Мнение от Mandor »

Ето размерите на посочените файлове: Ако вашите файлове са по-малки, възможно е връзката да е прекъснала поради претоварване на сървъра.
jeni1506
Мнения: 2
Регистрация: 02 май 2012, 17:39

Re: Не мога нито да чета, нито да свалям книги в zip txt формат.

Мнение от jeni1506 »

Благодаря Mandor. По необясними за мен причини файловете при мен бяха по-големи от тези, които си написал. Затова си сложих Mozilla и като ги свалям през нея, всичко е наред. Явно IE нещо не се разбира и ги чупи файловете.

Поздрави
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости