Книгите на Хаим Оливер

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
johnfound

Книгите на Хаим Оливер

Мнение от johnfound »

Търся детските книгите на Хаим Оливер. В хартиен или електронен вариант - няма значение. Ако са в хартиен, смятам да ги сканирам и публикувам в електронен вариант (вероятно бавно).
По-специално следните заглавия: "Хелиополис", "Федерация на династронавтите", "Великият поход на династронавтите", "Гол от засада", "Рицарят на бялата дама".

Ако някой може да ги сканира и OCR-не, мога да се заема с редакцията.

Не предлагайте "Енерган 22", "Часът на невидимите", "Оперната война" и "Как станах кинозвезда" - тях ги имам, а последните три смятам също да сканирам (когато се снабдя със скенер :) )
etsatchev
Мнения: 33
Регистрация: 26 август 2011, 13:54
Местонахождение: гр. София

Re: Книгите на Хаим Оливер

Мнение от etsatchev »

Хайде да правим партия за сканирането! Живея в София. Докато се снабдиш със скенер ми дай, каквото имаш. Имам бърз служебен скенер, книга от около 250 стр. я сканирам за 30 мин. прелиствайки страниците. Книгата си остава непокътната. Ще делим OCR-ването и редакцията, пък дано и други се включат.
redapple
Мнения: 1
Регистрация: 14 март 2013, 03:22

Re: Книгите на Хаим Оливер

Мнение от redapple »

Успяхте ли с комбинирането? :)

Нямаме търпение да прочетем вкъщи...

Поздрави!
etsatchev
Мнения: 33
Регистрация: 26 август 2011, 13:54
Местонахождение: гр. София

Re: Книгите на Хаим Оливер

Мнение от etsatchev »

redapple написа:Успяхте ли с комбинирането? :)
Нямаме търпение да прочетем вкъщи...
Поздрави!
Не! Колегата не се е обаждал, за съжаление. Може да се е отказал. Аз даже пуснах нова тема, че търся една от книгите, за да я сканирам - "Рицарят на бялата дама".
сасдф

Re: Книгите на Хаим Оливер

Мнение от сасдф »

и двете книги за династронавтите ги има оцрнати и с картинките, има нужда само от редакиция
адреса е:
http://hesapov1.blogspot.com/search/lab ... D1%81%D1%8...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости