3D програма за четене на електронни книги

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Dreven
Мнения: 3
Регистрация: 25 февруари 2012, 12:37

3D програма за четене на електронни книги

Мнение от Dreven »

Програмата е създадена максимално реалистично да визуализира книги в електронен вариант. Тя превръща монитора на компютъра в приятна за четене 3D книга и създава усещане за домашен уют и комфорт. Целта на програмата е да успее да премахне нарастващото противопоставяне между компютъра и книгата, като ги обедини в едно цяло.

ПРЕЛИСТВАНЕ НА СТРАНИЦА НАПРЕД:
- Двоен клик върху дясната половина от книгата;
- Натискане на клавиша - шпация;
- Натискане на клавиша - стрелка напред;
- Автоматично при поставена отметка;

ПРЕЛИСТВАНЕ НА СТРАНИЦА НАЗАД:
- Двоен клик върху лявата половина от книгата;
- Натискане на клавиша - Backspace;
- Натискане на клавиша - стрелка назад;
Чрез програмата може да отваряте файлове с разширения – txt, rtf, doc.
Програмата е създадена да може да работи съвместно със сайта Chitanka.info. За да отворите книга от този великолепен сайт, чрез настоящата програма е необходимо да имате инсталиран Интернет Експлорер с версия по-голяма от 6.0 . Самият сайт не подържа IE6.0 и ако сте с тази версия е желателно да я обновите с по-нова такава. На главната форма на програмата има вграден линк към Chitanka.info. При кликане върху този линк се отваря в нова форма сайта Chitanka.info. След като се избере и отвори за четене дадено произведение в сайта, програмата визуализира мигащ бутон с надпис „ Отвори като книга”. При натискане на този бутон избраното произведение се сваля на вашия компютър в директорията, където е разположена самата програма и се визуализира автоматично, като книга.

При затваряне на програмата, тя запомня страницата до която сте прочели книгата и при следващо отваряне на програмата се отваря автоматично с последното четено произведение на съответната страница.

Програмата е тип Portable, тоест само се копира и стартира без да се инсталира. Работи еднакво функционално както под администраторски акаунт, така и под ограничен акаунт. Изпробвана е по Windows XP и Windows7.

Забележка: С цел да се получи по-истинско усещане за реална книга при разполагане на текста програмата извършва сричкопренасяне. Този ефект тя го постига, чрез определен брой логически стрингови операции, без да използва допълнителни речници за проверка на правописа. В общия случай сричкопренасянето е вярно, но е възможно в определена специфична ситуация да се получи известна неточност , за което предварително се извинявам. Тъй като програмата е съвсем млада е възможно да покаже и най-различни незасечени от мен бъгове, за които може да пишете на адрес:
anton_yanachkov[маймунско а]abv[ . ]bg
Линк за изтегляне на програмата:

http://portal.bivaood.com/Programi/KNIGA.rar

Изображение

Програмата изисква RAM памет минимум 500 MB и процесор над 1,3 GHz, ако вашата конфигурация е по-слаба то тогава просто спрете огъня в камината.
Автор: Антон Яначков
gioganotti
Мнения: 36
Регистрация: 03 април 2008, 18:26
Местонахождение: София

Re: 3D програма за четене на електронни книги

Мнение от gioganotti »

Предвижда ли се съвместимост с firefox?
Ако не отговарям на писмата Ви, вижте [url]http://6lyokavitza.org/mail[/url]
Dreven
Мнения: 3
Регистрация: 25 февруари 2012, 12:37

Re: 3D програма за четене на електронни книги

Мнение от Dreven »

Връзката на програмата със сайта Chitanka.info е реализирана, чрез библиотека ( dll файл ) на интернет експлорера на Майкрософт, защото се предполага, че всяка машина на която има операционна система Windows я има и тази библиотека. Програмирането на IE е страшно лесно и става само с няколко реда. Ако трябва да се извлече информацията от браузер работещ по подразбиране на клиентската машина програмата би се усложнила прекалено, което според мен едва ли си заслужава. Още повече браузерът се ползва в случая само за избор на произведението, но не и за четене.
gioganotti
Мнения: 36
Регистрация: 03 април 2008, 18:26
Местонахождение: София

Re: 3D програма за четене на електронни книги

Мнение от gioganotti »

Благодаря за бързия отговор. Аз на моя ИЕ съм му забранил да напомня за себе си, така че ще чакам друга разработка.
Ако не отговарям на писмата Ви, вижте [url]http://6lyokavitza.org/mail[/url]
Dreven
Мнения: 3
Регистрация: 25 февруари 2012, 12:37

Re: 3D програма за четене на електронни книги

Мнение от Dreven »

Изборът на браузер, който използва конкретният потребител е твърде лично и много субективно решение. Аз не смятам за разумно да изтъквам предимствата и недостатъците на различните браузери, защото всяко предимство е едновременно и недостатък. Всичко зависи от гледната точка. Ако човек започне да мени положението на гледната си точка той ще може да наблюдава процеса на трансмутация и превръщането на предимството в недостатък и обратно. Всяко конкретно решение зависи от моментното състояние на гледната точка и изгледа, който се разкрива точно от тази позиция. В този ред на мисли аз напълно разбирам твоето решение и не бих го кфалифицирал нито като добро нито като лошо решение.
Програмата бе замислена да визуализира прости текстови файлове ( txt, doc и rtf ) във форма подобна и близка до истинската книга. Аз свалях книгата, която съм избрал за четене на моя компютър във формат txt и след това отварях вече сваленият файл с програмата за четене. Тъй като основният ми източник на книги бе chitanka.info ( специални благодарности към създателите на този сайт ) по идея на сина ми дописах две страници сорс, за да автоматизирам този процес. Все пак програмата съм я писал конкретно за мен и тя е точно това, което лично на мен ми харесва. Сложих линк в форума на chitanka.info, защото е възможно тя да допадне евентуално и на още няколко човека от стотиците читатели в този сайт. Програмата е писана на Visual Basic 6.0 и ако някой смята, че би могъл да я промени и пригоди конкретно за себе си, то може да ми пише и аз ще му изпратя целият проект на програмата ( 65 страници).
Стефан Тонев

Re: 3D програма за четене на електронни книги

Мнение от Стефан Тонев »

Честито Рождество Христово!
Поздрави за добрата програмка! Много приятен интерфейс, лек шрифт и е голямо удоволствие да чета с нея. Госпожата я дразни обаче переспективата, придаваща 3D ефект. Би било добре при опциите за спиране на огъня да се добави и 2D изглед. Форматите не са ми проблем, но когато има графики трябва да ги трия - иначе не се отвара книгата. Дори и да не се визуализирет, добре ще е поне да ги игнорира. Това като пожелания. Иначе и в този вид съм и фен!
Весели празници!
Стефан
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости