Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

petrovich написа:Обикновено се оправят правописни и пунктуационни грешки в текста. Рядко се добавя друга информация.
Можеш и сам да видиш разликите с някоя програма като WinMerge или KDiff.
Благодаря за отговора.

Питам, защото ми е правило впечатление, че някои от по-новите "версии" са значително по-малки, което в общия случай би означавало не козметични промени, а по-скоро премахване на илюстрации...
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

сега в архива май липсват кориците, защото те вървят с "книгата", а в архива са "произведенията"
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Гост написа:сега в архива май липсват кориците, защото те вървят с "книгата", а в архива са "произведенията"
Точно така.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец октомври може да намерите в първия ми коментар.
ali
Мнения: 15
Регистрация: 16 август 2010, 12:33

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ali »

Благодаря.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец ноември може да намерите в първия ми коментар.
ali
Мнения: 15
Регистрация: 16 август 2010, 12:33

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ali »

Благодаря.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архив до 1 януари 2012 може да намерите в първия ми коментар.
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

а само за декември?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Мога да направя и само за декември, ако желаеш. Иначе ще трябва да изтеглиш целия архив до 01.01.2012 г.
ali
Мнения: 15
Регистрация: 16 август 2010, 12:33

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ali »

Благодаря за "Архив до 01.01.2012 г."
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

Още една молба за отделен декемврийски архив, защото аз примерно, по ред причини, ползвам сортирана библиотеката и би ми отнело отново няколко часа (и главоболие ;) да преровя и подбера отново нужните ми автори.

Благодаря предварително.
vanq_802
Мнения: 1
Регистрация: 09 август 2010, 19:32

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от vanq_802 »

Благодаря за положеният труд,при мен обаче при разхивирането ми изписва грешка при копиране на .... и после част от книгите липсват,какъв е проблема и как да го отстраня,тегля вече четвърти път и все едно и също,а до миналият месец нямаше такъв проблем при теглене на месечните добавки
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

petrovich написа:Мога да направя и само за декември, ако желаеш. Иначе ще трябва да изтеглиш целия архив до 01.01.2012 г.
ще бъда благодарен, защото от известно време, нещата не се разхвърлят правилно по тип птоизведение в директорията на автора и трябва да го правя на ръка
ali
Мнения: 15
Регистрация: 16 август 2010, 12:33

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ali »

При мен разархивирането мина нормално и всичките 22802 текста подредени по азбучен ред и автори са вече в електронният четец.
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

ali написа:При мен разархивирането мина нормално и всичките 22802 текста подредени по азбучен ред и автори са вече в електронният четец.
а вътре в авторите, поредиците в отделна директория ли са, романите в друга, разказите в трета и така...
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

Гост написа:
ali написа:При мен разархивирането мина нормално и всичките 22802 текста подредени по азбучен ред и автори са вече в електронният четец.
а вътре в авторите, поредиците в отделна директория ли са, романите в друга, разказите в трета и така...
Аз съм друг "Гост", но държа да те осведомя, че "Не, не са подредени както трябва", и това е дефект от 2 месеца насам, а не само в глобалния архив.
ali
Мнения: 15
Регистрация: 16 август 2010, 12:33

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ali »

Без да имам претенции че разбирам много от FB2 формат.Възможността текстовете да се подреждат се определя от правилното създаване на текста в FB2 формат. Като погледнах с редактора за създаване на FB2 текстове "FictionBook Editor Release 2.6" при непопълнено поле "серия (sequence)" съответния текст остава извън папките за вида произведение. Отговорността за правилното подреждане по вид произведение е на този които създава текста в FB2 формат.

Виждам и още нещо може би програмите които са ползвани за създаване на текст в FB2 формат са различни и някои от тях не дават възможност за задаване на тагове за подреждане по вид произведение. Там където текста е останал извън вида произведение липсва "<sequence name="Романи"/>" (В този случай текста би влязъл в папка романи.)

Една полезна за мен книга за FB2 формат на руски "М.И. Кондратович (Юзич) СОЗДАНИЕ ЭЛЕКТРОННЫХ КНИГ В ФОРМАТЕ FictionBook 2.1: ПРАКТИЧЕСКОЕ РУКОВОДСТВО"
Последната промяна е направена от ali на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Направих проверка на zip файла, но проверката не показа да има проблем с архива. В случая използвам 7zip за архивирането. Сега правя нов архив, който ще кача като е готов.
Добавена е връзка само за месец декември, която можете да откриете в първия ми коментар.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Отново е качен zip архивът до 1 януари 2012. Проверен и няма наличие на грешки (възможно е заради големия размер не всяка архивираща програма да го отваря коректно). Разархивира се без проблем. Ако още някой има проблеми с новия архив ще създам 7z архив.
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

petrovich написа:Добавена е връзка само за месец декември, която можете да откриете в първия ми коментар.
благодаря за декември
ali
Мнения: 15
Регистрация: 16 август 2010, 12:33

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ali »

Във връзка с невъзможността някои текстове да се подреждат по вид произведение бих ПОМОЛИЛ хората които създават текстовете в FB2 формат да не правят компромиси с обработката на текстовете, като ползват по качествени и по нови версии програми. Съзнавам че нямам право да изисквам без да съм дал нещо, но поне трима човека ще сме ВИ БЛАГОДАРНИ (от горните постове).
Това го казвам мислейки за бъдещето а и за настоящето. Руската програма "LibRus - Библиотекарь", която с версия в момента извлича от архив от 62.29GB, книга из между 274452 броя. Книгите са основно на руски но има и на английски, немски, италиански и др. и на БЪЛГАРСКИ. Не че там си нямат проблеми, технически и с качеството на текстовете.
IvanBG777
Мнения: 5
Регистрация: 21 декември 2011, 06:33

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от IvanBG777 »

Имате едно огромно БЛАГОДАРЯ и от мен...
не съм запознат нито с ePUB нито с FB2 като формати - до сега ползвах последната статична версия на лаптопа или през телефона влизах в сайта, а си нямах и идея, че има мобилна версия, обаче не навсякъде има добър обхват (а се налага да пътувам по 2-3 часа дневно).
Сега се сдобих с телефон (с андроид) и има доволно голям дисплей, и като видях FBReader че поддържа и двата формата и си го инсталирах. Сега ще мога да кача цялата библиотека на телефона и да чета без да чакам да се появи обхват че да отворя следващата глава на книгата :)
spzd
Мнения: 4
Регистрация: 20 януари 2012, 16:28

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от spzd »

Свалям си архива,но искам да попитам има ли такъв в epub формат вече? Чета на таблет с андроид, начинаещ ползвател на библиотеката съм, извинявам се ако се изказвам неподготвена.
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Endymion »

Cool Reader и FBReader могат да се използват за четене на fb2 на Android. И двете са безплатни и без реклами.
Все още никой не е правил архив в epub.
spzd
Мнения: 4
Регистрация: 20 януари 2012, 16:28

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от spzd »

Благодаря, ще се възползвам :)
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец януари може да намерите в първия ми коментар.
Макар че в страницата с новодобавените произведения пише, че са 265, на практика те са 264, тъй като произведението „Цар Глупан“ е променяно два пъти.
ali
Мнения: 15
Регистрация: 16 август 2010, 12:33

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ali »

Благодаря за архива за месец януари. Така написано съобщението е спам, но не зная друг начин за изразяване на признателност към автора на архивите petrovich.
niram
Мнения: 3
Регистрация: 10 април 2011, 20:12

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от niram »

И аз ще се наредя до али да изкажа благодарности за архива и сори за офтопика!
ivan1282ka
Мнения: 21
Регистрация: 16 февруари 2009, 10:18

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ivan1282ka »

Здравейте
Имам едно такова предложение - не съм сигурен дали вече не е правено но установих че поне не е реализирано. Така че има още един глас в полза на това предложение.
Има ли възможност информацията за жанровете т.е. етикетите в онлайн библиотеката да се включи в fb2 вариантите на книгите? Това явно не е лесна задача но понеже информацията за жанровете вече съществува може би би могло да се направи някаква програма която автоматично да извлича информацията за жанра (етикета) на книгата от онлайн варианта и да го записва в fb2 варианта на книгата. Неудобството е че на практика fb2 архива трябва да се поднови и да се изтегли наново. Но пък предимство би било това ,че информацията за жанровете ще е налична и офлайн.
Благодаря
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости