Няколко научно-популярни книги на Айзък Азимов

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Ripcho
Мнения: 22
Регистрация: 01 ноември 2010, 20:04

Няколко научно-популярни книги на Айзък Азимов

Мнение от Ripcho »

Освен с великолепните си научно-фантастични произведения Азимов е познат и с научно-популярните си творби на биологична, химична и физична тематика. За съжаление нито една от преведените му на български език научно-популярни книги не е представена в нашата любима електронна библиотека.
Известни са ми няколко издадени на български език книги - "Светът на въглерода" (Издателство Наука и изкуство, 1987 г.), "Пътеводител в науката - биологически науки" (Издателство Наука и изкуство, 1989 г.), "Пътеводител в науката - физически науки" (Издателство Наука и изкуство, 1989 г.) и "Гравитационната гибел на Вселената" (Издателство Народна просвета, 1990 г.).
Разбира се може да има и други издадени книги, за които да не знам.
Ако някой разполага с горепосочените книги (или други подобни от този автор, а дори и научно-популярни книги от други автори на подобна тематика) и има възможност да сканира, аз съм готов да се заема с разпознаването и обработката на скановете.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Няколко научно-популярни книги на Айзък Азимов

Мнение от petrovich »

Доколкото си спомням имам „Гравитационната гибел на Вселената“, но трябва да проверя. ;)
Ripcho
Мнения: 22
Регистрация: 01 ноември 2010, 20:04

Re: Няколко научно-популярни книги на Айзък Азимов

Мнение от Ripcho »

Книгите "Светът на въглерода" и "Гравитационната гибел на Вселената" вече са осигурени и работата по тях предстои.
peshi
Мнения: 26
Регистрация: 24 октомври 2010, 10:09

Re: Няколко научно-популярни книги на Айзък Азимов

Мнение от peshi »

Имам някъде "Пътеводител в науката - биологически науки", дано успея да я изровя.
Ripcho
Мнения: 22
Регистрация: 01 ноември 2010, 20:04

Re: Няколко научно-популярни книги на Айзък Азимов

Мнение от Ripcho »

Ще бъде чудесно, ако успееш да я сканираш.
vordhosbn

Re: Няколко научно-популярни книги на Айзък Азимов

Мнение от vordhosbn »

Хей, аз имам и двете - физически и биологически науки. При интерес мога да ги предоставя за сканиране.
Анонимен

Re: Няколко научно-популярни книги на Айзък Азимов

Мнение от Анонимен »

Някаква нова информация има ли за пътеводителите в науката?
"Пътеводител в науката - биологически науки" (Издателство Наука и изкуство, 1989 г.)
"Пътеводител в науката - физически науки" (Издателство Наука и изкуство, 1989 г.)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости