АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Шаркан »

гласуването за коя да е партия означава легитимиране на властта на "слугите народни" над народа - в негово име, разбира се.
Нужна е радикално различна, нова система на обществени отношения (пряко самоуправление) - и Читанка е един от предвестниците на това. Ако нея не опазим, направо да капитулираме за всичко останало и да се обесим на кабела за цифрова телевизия...
ostavime
Мнения: 1
Регистрация: 04 август 2013, 09:52

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от ostavime »

Много благодаря за прекрсната библиотека. Надявам се всичко да се оправи скоро.
Искам да попитам, не може ли библиотеката да се хостне някъде в държава, където няма да има такива проблеми?
Малко е кофти това, че много книги сега са свалени от библиотеката. Как точно с това се протестира, като от това страдат потребителите, а те са зад вас?
психотерапевт

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от психотерапевт »

Вие нормални ли сте? Сами да правите съдържанието недостъпно за четене? WTF! Вместо да направите цялото съдържание удобно за сваляне с един клик и запазване на световното литературно богатство достъпно на български език за нашите деца! Никой не може да затвори читанката ако е пръсната по целия свят и достъпна с магнет линкове. Тази истерия с готвената атака ми намирисва на готвена промяна с цел извличане на облаги - уж трябва да се платят някакви права на някой си за да остане читанката цяла. Или някаква политическа интрига?
Когато спрат Замунда и Арена, тогава може да се притесните наистина, че някой може да спре и свободното книгоразпространение!
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

психотерапевт написа:Вие нормални ли сте? Сами да правите съдържанието недостъпно за четене? WTF! Вместо да направите цялото съдържание удобно за сваляне с един клик .......
И с половин клик да ти го направят, като нямаш желание да го намериш ...... :)
психотерапевт

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от психотерапевт »

С половин клик е от юни миналата година!!!!!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от petrovich »

психотерапевт написа:С половин клик е от юни миналата година!!!!!
Хайде сега погледни пет коментара нагоре.
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от notman »

психотерапевт написа:Вместо да направите цялото съдържание удобно за сваляне с един клик и запазване на световното литературно богатство достъпно на български език за нашите деца!
Кои са тия "вашите деца", на които екипът на "Моята библиотека" трябва да подгъзва бе, сопол? Какво си се разпенявил? Да не би да си въобразяваш, че някой е длъжен да те снабдява с безплатни книги? Като не ти харесва тук - ами не влизай, бе! Като искаш е-книги - ами сканирай си ги и си ги оформи сам, бе! Като ти се дава нещо наготово, за което не си си мръднал пръста - свали шапката и поблагодари бе, сопол!
Най-големите търтеи най-много реват! Такива ревльовци като вас не заслужават изобщо някой да се напряга и да им предоставя толкова блага безплатно! А когато започнете да плащате за ресурсите, които намирате тук - тогава ще ревете! Ясно?
SamBoetes
Мнения: 11
Регистрация: 19 юни 2011, 10:41

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от SamBoetes »

Много сополи и много бе-та, успокой се малко.
И други хора смятат, че акцията с ограничаването в знак на протест не е добра идея - включително аз.
психотерапевт

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от психотерапевт »

Арогантността не е решение на проблема! Отговори ми на този въпрос:
Вие нормални ли сте? Сами да правите съдържанието недостъпно за четене? WTF!
Кой точно проблем решава това действие? И не ми говори за нонпрофит п2п общество защото съм член от самото му създаване в края на миналия век! Сопол и търтей ще викаш на миръра си!
Когато споделяш богатството си с другите го правиш безкористно, не чакайки признание, потупване по рамото, издигане в пиедестал... Приемаш критиката и благодарностите. Правиш го за всички - дори и за сополите, търтеите и другите гадове. Едва ли човек, който чете книги може да бъде характеризиран като такъв! Тази обида не я приемам като лична, а като ваша слабост. Предполагам Вие сте от техническия персонал - програмисти поддържащи сайта жив, гледайки на съдържанието като някакви таблици в мисял-а. Не ми приличате на човек, който е чел книги за удоволствие.
Лек ден и благодаря!
психотерапевт

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от психотерапевт »

Извинявам се на екипа. Заблудих се, че notman е ваш член, поради собственическия му начин на изразяване и червения цвят на писане присъщ за админите.
Бозавия

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бозавия »

терапеФте, просто се извини и замълчи!
Никой от Читанка не ти е виновен, че в неделя не си на кеф.
соне

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от соне »

Извинете, но наистина, какво постигаме с блокиране на достъпа до книгите, щото някой готвел нещоси?
Ми той този някой изглежда е успял - самоубихте се от страх, какво ли?
Мятайте сайта на недостъпно за САЩ място и си свиркайте. Единственият начин да ви блокират е ако филтрират националния достъп до там, което трудно ще стане и пак е преодолимо.

Нещо гнило има тук. Не ви вярвам.
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от v5ev »

Цитат от OFFNews.bg:
"По повод спрения достъп до произведения с авторски права, Тодоров заяви: “Това означава, че целта ни е постигната – спазването на правата. С няколко мои писма съм постигнал повече резултати от ДАНС и прокуратурата за години”." - край на цитата.

Не искам да коментирам българската преса, колко е вярна и обективна. Но и аз си мисля, че спирането на някои произведения, ако не е защитна реакция, не върши работа. Аз така или иначе свалям цялата библиотека, в момента чакам да се заредят файловете за виртуалната машина. Така че достъп дефакто има.
И нека тези, които ни пращат в книжарниците, не забравят, че около 2 милиона (бивши) българи живеят в чужбина и нямат книжарница зад ъгъла. Аз чета и на други езици, но все пак да се зареже едно богатство като Моята библиотека е срамота. Мисля си за Замунда и Арена - нещо не ми се връзват нещата. Там излизат филми в деня на прожекциите в Щатите, какво прави тогава ФБР?! А че могат да правят каквото си искат (и го правят) по цял свят вече стана ясно.
Но като че ли бъдещето на България е като в лош фантастичен филм. Групичка управляващи живеят в лукс, заобиколени от немислещи и изпълняващи всички техни желания зомбита. Или поне това е желанието на управляващите.
соне

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от соне »

Каква книжарница, какви пет лева? На пръсти се броят книгите издадени на български в електронен формат.
Тъпо е - няма алтернатива на читанка и, както изглежда, читанка е сменила хората зад себе си с такива, които се гласят да попечелят от нея.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от petrovich »

соне написа:Извинете, но наистина, какво постигаме с блокиране на достъпа до книгите, щото някой готвел нещоси?
Ми той този някой изглежда е успял - самоубихте се от страх, какво ли?
Мятайте сайта на недостъпно за САЩ място и си свиркайте. Единственият начин да ви блокират е ако филтрират националния достъп до там, което трудно ще стане и пак е преодолимо.

Нещо гнило има тук. Не ви вярвам.
Няколко пъти вече се писа по тази тема и затова обяснявам пак:
Основната идея е хората да бъдат информирани и да разберат какво могат да загубят, ако не станат малко по-активни.
Има всички нужни ресурси, за да могат и други хора да създадат още такива библиотеки: кодът на Моята библиотека е отворен и може да се използва свободно, както за некомерсиални, така и за комерсиални цели. Така че ти, ако имаш желание можеш да впрегнеш сили и да действаш. Никой не те спира, ако имаш нужда от информация може да ти бъде оказана помощ.
По-горе беше писано за търтеите: повече активни хора = повече блага за всички.
Отделно другата идея е повече хора да свалят библиотеката за локално използване, за да я има на хиляди места и за да се намали рискът от загубата й. Точно затова е и сегашното ограничение, защото съм сигурен, че много хора въобще няма да си мръднат пръста дори да свалят директно библиотеката и да я пуснат на собствения си компютър.
Алекс

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Алекс »

това ще е много жалко, ако ограничат домейна, мисля че по същия начин притискаха pirates bay, макар че за мене има значителна разлика между четенето и други активности.

съжалявам и че ФБР и АБА решиха пак да ни дъвчат на пиратска тема, аз лично имам карта от Народната и не ходя да чета там, защото са изключително нелюбезни. Така че си дадох там парите за нищо. За книги пари просто нямам. Както и за филми. Съжалявам. Имах 20 лв, едвам ги събрах за Народната и това беше. Сега влезох тук да прочета нещо и видях това съобщение. Мисля, че не е честно, при положение че имаме неработещи библиотечни институции, изобщо не е като в САЩ, там имат некви хангари буквално за библиотеки, където имаш и мултимедия включително, и дори компютърни лаборатории, и положението тука. Ние не сме страна от 3тия свят, но със сигурност сме най-бедната страна в ЕС, така че мисля, че това си е гавра с нас. Аз знам, че от АБА и ФБР са изключително симпатични хорица, които всъщност искат да помагат с нещо, но също така мисля, че са крайно несъобразителни, че това не е помощ в случая, и че който има пари по тези ширини си купува въпросните неща - книги, музикални дискове и прочее. И пак казвам, ние нямаме работещи библиотечни институции, те са в поголямата част соц останки, направо фосили, столичната е пълна с розови романи и в дефицит на класика, а в народната са се заселили някакви невероятно нелюбезни рускини, които дори не говорят български, да не говорим колко е неудобно за четене там, че няма вентилация, зимата е студено, а лятото жега и прочее, и прочее.
соне

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от соне »

Основната идея е хората да бъдат информирани и да разберат какво могат да загубят, ако не станат малко по-активни.
Има всички нужни ресурси, за да могат и други хора да създадат още такива библиотеки: кодът на Моята библиотека е отворен и може да се използва свободно, както за некомерсиални, така и за комерсиални цели. Така че ти, ако имаш желание можеш да впрегнеш сили и да действаш. Никой не те спира, ако имаш нужда от информация може да ти бъде оказана помощ.
Това е безсмислено защото:

1. читанката е институция и колкото и други такива платформи да се вдигнат ще минат години, докато привлекат потребителите, които ги захранват т.е. мнозинството са обречени на неуспех, а ако някой успее ще е след години (наблюдавах семето на читанката, когато покълваше преди някъде петнадесет години)

2. няма пречки читанката да съществува и добре знаете какво да направите, за да не могат с пръст да ви пипнат т.е. имате друго на ум - не ви вярвам

3. достатъчно е да пуснете един торент със цялото съдъжание и ще имате достатъчно копия, за да не бъде изгубено нищо при евентуални катаклизми

4. виртуалните машини са тромаво и неефективно решение. Читанката е общност от хора, а не софтуер

Не ви вярвам. Мисля, че се каните да печелите от читанката, а тя не е само вашият труд, а най-вече трудът на всички OCR-ващи хора, които я захранват.
И преди е имало атаки, но сегашните ви действия са много различни, което ме навежда на мисълта, че и вие сте различни хора.
Мисля, че читанката ще умре благодарение на вас, а не на някакви жакли атаки от неграмотни "институции" в тази незаконна и нелепа държавица.
соне

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от соне »

Макар, че човекът, който познавам от онова време се казваше Сашо и ако това си ти, извинявам се - тогава просто подходът в момента е много грешен и няма да получиш добър резултат.
wow

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от wow »

до "notman"

е този отговор беше много груб. не мисля, че грубият език е необходим.
психотерапевт

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от психотерапевт »

Хари, тези мерки са глупави! В България има твърдо п2п общество, което никога няма да позволи читанката да изчезне. Когато изтегля машината ще коментирам направеното, но излишно е да насилвате вашите потребители да хостват при положение, че има достатъчно доброволци да го правят.
Бозавия

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бозавия »

соне, смени си терапеФта! Нещо параноя те гони....
______________________

Боже на търтеите, прибери си вересиите!
соне

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от соне »

Бозавия написа:соне, смени си терапеФта! Нещо параноя те гони....
______________________

Боже на търтеите, прибери си вересиите!
Да бе, щото няма причина понеже...
Алекс

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Алекс »

добре де, нали предните пъти имаше протести по темата, защо сега просто не включихте към текущия протест, щяха да се навият хора и да протестират.

аз преди не съм ходила на простест за торенти и т.н., даже мислех, че е нахално, но след като видях положението с "реалните библиотеки" и то в София. Ми съжалявам. Там положението не е такова, че да може да се оправи за ден-два, ако изобщо може да се оправи. Мисля, че "от потребители за потребители" е доста по-работещо у нас, нещо като с Уикипедията, реално докато в чужбина я ползват за най-бързо, защото има достатъчно информация встрани онлайн, у нас се ползва без алтернатива, защото почти няма никаква друга информация. Така че при нас е въпрос на това, че просто няма други работещи решения и те трябва да се съобразят.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от petrovich »

соне написа:
Не ви вярвам. Мисля, че се каните да печелите от читанката,…
Помисли пак. Когато отправяш такова изказване трябва да имаш факти. А такива факти няма къде да намериш, просто защото проектът винаги е бил некомерсиален и такъв ще си остане.
Ще те помоля да се въздържаш от необмислени коментари, защото подвеждаш читателите на библиотеката, а това е нещо, което аз лично няма да допусна.
Ето ти и Моята библиотека на виртуална машина, за да се успокоиш и внимателно да обмислиш казаното по-горе.
соне

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от соне »

http://www.prq.se/?intl=1

Срещу 10 евро на месец си решавате проблема.
Е, каква е пречката?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Борислав »

Моля всички търтеи да спрат да дават акъл, а да се заемат да свършат нещо полезно! Няма значение какво, важното е света след това да е станал малко по-добре от преди.
соне

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от соне »

Борислав написа:Моля всички търтеи да спрат да дават акъл, а да се заемат да свършат нещо полезно! Няма значение какво, важното е света след това да е станал малко по-добре от преди.
Търтеи викаш, ок, ще свърша нещо полезно.
Ще направя книжарница за електронни книги на български. Платени.
Благодаря за освободения терен.
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от notman »

SamBoetes написа:Много сополи и много бе-та, успокой се малко.
И други хора смятат, че акцията с ограничаването в знак на протест не е добра идея - включително аз.
Ами направи си своя библиотека, подобна на тази, и в нея прилагай собствените си "добри" идеи бе, майсторе! Тия хора са се убили от труд тук, за да докарат нещата до нивото в момента, а в отговор получават сополите и ревовете на разни търтеи, които знаят само да искат!
Направи си своя библиотека, пък там като търтеите реват срещу теб, аз ще те защитя!
И изобщо, всички вие с "идеите" - идеите са нищо, ако не се реализират! Щом пък са чак толкова добри вашите, направете си труда да им дадете живот, а не авторитетно да давате оценка за действията на екипа на "Моята библиотека" - оценка, която никой не ви е искал. Посочете ми, всички вие с "идеите", кога и къде сте благодарили в този форум!
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от v5ev »

@Борислав
Че има и некоректни може би изказвания, че има пресилени думи, че има и умни мисли по-горе - всичко това е вярно. Ама хайде и вие да кажете какво очаквата, не просто дайте да дадем. Стана дискусия, казахме на приятели, познати и на познатите на техните познати. Пуснахме съобщение в разни социални и не чак толкова мрежи. Сваляме редовно бекъпите и сега и виртуалната машина.
Ами кажете какво още очаквате - не само "трябва да се действа"!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост