АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
nmnikolov
Мнения: 22
Регистрация: 13 май 2012, 14:26

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от nmnikolov »

Гост написа:Както написах, не си седя цял ден пред личния компютър, да мога да си свалям каквото и да е. Ако можех, най-вероятно нямаше да ползвам онлайн библиотека. Нито социалната част на читанка ме интересува живо, че да чета форумите. Доведе ме единствено линкът, който седи на мястото на книгите в момента, да се поинтересувам докога ще е така.
Ами то за тази цел има Coolreader portable, както и произведението може да си го качиш на флашка и да го четеш на който иска компютър, но естествено по-лесно е да се оплачем, че Читанка са спрели дадени книги. И не, месечните архиви не се пускат всеки ден, все пак и името подсказва това. Но както казах по-лесно е да се оплачем...
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Абе хора, не можем ли просто да подпишем някаква петиция, че си искаме Моята библиотека? Ще съберем доста гласове, струва ми се. Няма ли да стане номерът?
beni7574

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от beni7574 »

Минимум 4 часа дневно вися в метрото. Обожавам да чета и предпочитам да чета на български език. Живея в чужбина, и за да си купя книга, преведан на български език, трябва да я поръчам от България, като платя за доставката и двойно повече от цената на книгата.
Читанка е моето любимо място за търсене на на книги. Чета горе- долу по 1 книга дневно. И не мога да си позволя да си купувам повече от 4-5 книги годишно, дори и когато живеех в България- тогава пък самата цена на книгата ми беше проблем, както сега е доставката. Свалила съм архивите на Читанка, но предпочитам сайта в този му вид, защото ми е по-лесно да откривам това, което търся, отколкото да се захвана тепърва с каталогизирането на книгите по категории. Честно казано, все ми е едно дали собствениците на домейна на Читанка получават пари от някого. Това касае единствено тях, що се отнася до "некомерсиалната" цел на сайта. Мен това не ме интересува, както и вероятно повечето потребители на сайта. Искам да имам достъп до книгите, които обичам на български език, достъпни както и досега, без да се налага да ровя в свалените файлове.
Та да стигна до същността- ако не мога да си свалям книги безплатно, аз пак ще съм изхарчила годишно 100 лева за книги, но духът ми ще страда от липсата да прочета книга от любим автор или жанр.
С Читанка, чета около 300 книги годишно, обогатявам се, защото аз чета буквално всичко- от биографии до фентъзи и приказки, а издателствата получават моята годишна лепта от стотина лева.
Апропо, тъй като се засегна и темата с четците, които не приемат всеки формат, аз съм с Андроид телефон, на който съм си свалила от Google play store-това е приложение на телефона- безплатната програма- мисля че е руска Cool Reader. Програмката чете и кирилица и латиница и поема текстове с .txt формат. Помни мястото до което съм оставила дадена книга при четене, дори и да започнете следващата.
Това е от мен!
Ако мога да помогна с нещо, па макар и за подписка съм на линия!
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

Вместо да пишете това огромно мнение за същото време можеше да прочетете отговорите на другите и да намерите това, което търсите. Защо смятате, че след като вас не ви интересува нищо от това, което става тук, освен да си четете книжките, някой друг трябва да го интересува какви са вашите житейски терзания? Участието в подписка не е никаква помощ. Ако искате да помогнете отделете от времето си и коригирайте някоя от книгите в Ателието.
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Може би бъдещето е в сайт, където всички стари книги си остават безплатни, а всички издадени през последните години да струват нещо.. примерно двойно по - малко от цената им в книжарница. Така на фона на една безплатна и богата библиотека ще има възможност книгоиздателите да реализират някаква печалба от продажбата на нови книги онлайн. Така може би всички ще са доволни. Естествено платените книги ще бъдат предоставяни от издателите в подходящият формат.
Накратко казано, издателите се възползват от огромната популярност на читанка и получават възможността да продават на този сайт ( в някакви рамки ) онлайн издания на топ книгите си... и без това сега не се качват книги издадени в последните 2 години. В замяна на това всякакви атаки спират и сайта продължава да функционира по начин близък до сегашния.
Rdcls

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Rdcls »

В интерес на издателите са си завишените цени на хартиените книги. Ако може и книги никъде другаде да няма най-добре.
Synergon

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Synergon »

Един четящ човек! написа:Хора, свалете всички книги на един RAR файл и качвайте някъде в пиратския залив или в руски торент, после да ги свалим и да имаме четиво...поне това да е крайната мярка! Направили книгите по 30 лева....защо четем от интернет? Да пускат книгите по 5 лева,колкото бяха преди няколко години, да видим дали някой ще рови из нета да търси книги...
Нали дадох линк, какво повече засега да правим ?

http://zamunda.net/details.php?id=333147&hit=1

Мисля най-новата база да я кача в пирате бей, че ми спряха правата в Замунда.
beni7574
Мнения: 1
Регистрация: 25 юли 2013, 22:02

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от beni7574 »

Бам Бам написа:Вместо да пишете това огромно мнение за същото време можеше да прочетете отговорите на другите и да намерите това, което търсите. Защо смятате, че след като вас не ви интересува нищо от това, което става тук, освен да си четете книжките, някой друг трябва да го интересува какви са вашите житейски терзания? Участието в подписка не е никаква помощ. Ако искате да помогнете отделете от времето си и коригирайте някоя от книгите в Ателието.
Защо решихте, че не съм прочела предходните мнения?
Прочетох темата от началото до момента. С удоволствие ще предложа помощта си за корегиране. Останах с впечатление, че това е форум, в който всеки може да сподели своите терзания- житейски или не, а който не се интересува от тях, просто ги подминава. Благодаря Ви все пак, че отделихте време да прочетете за моите!
!ntel

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от !ntel »

Предлагам ви да пуснете един информативен домейн, на който да има информация за това къде се намира библиотеката.
По този начин и да има проблем, веднага ще възможност за проверка и прехвърляне (аналогично на домейна за замунда и арена).
Така ще се избегне всякакво неприятно информационно затъмнение.
ФБР не им дреме грам за читанката, така че стига с тая паника. То ако беше така лесно, торент тракерите ни щяха вече да са закрити.
Аватар
Кал
Мнения: 209
Регистрация: 01 юли 2010, 14:22
Местонахождение: Човешката библиотека
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Кал »

Еха! :) Чакаме отговорите.

(Дали да не заключите темата на писмото, за да не се разводнява от троли и други свободни електрони?)
danvan16

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от danvan16 »

FaithHealer_ написа:Когато българският книжен пазар започне да предлага електронни книги на адекватни цени и съвместими с ''Kindle'', тогава може и да имат някакво основание. На всички е ясно, че един български Amazon никога няма да стане реалност.

Призовавам (и умолявам) екипа зад Chitanka.info и многобройните фенове на сайта, да не се отказват и да направят всичко възможно библиотеката да бъде спасена и този път!

Присъединявам се
Косоглазый

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Косоглазый »

"Читателите са крадци,
те са най-злите врагове
на културата и прогреса."


Ето, аз например, съм издател. Аз правя книги и бих искал да печеля от тях. Колкото повече спечеля от книгите си, толкова по успешен издател в края на краищата ще се и окажа. Но читателите, които купуват моите книги, са крадци. Те ме съсипват. Това много ясно личи от факта, че потребителят на художествения текст чете повторно книгата, която си е купил от мен, а за второто (или трето, или четвърто и т.н.) четене не плаща. На всичкото отгоре книгата, която си е купил от мен, след туй даже я дава на свои приятели да я четат безплатно. Къде дават така!

Аз предлагам следното:

1/ Да бъдат унищожени и последните остатъци от публични библиотеки, които - чудно защо - все още дават признаци на живот в нашата страна.

2/ Борислав да бъде пратен в Славната и Мъдра Америка, която да стане негова Нова Родина. Там загриженото за съдбата му ФБР ще му намери тутак-си работа в Библиотеката на Конгреса, където да споделя с американските си колеги своя опит по организирането на електронни библиотеки. (ЗАБЕЛЕЖКА: Библиотеката на Конгреса е единствената библиотека на света, която има правото да остане да съществува, защото... Ами защото - Америка е това, ей! В Америка имат право на всичко!)

3/ Човечеството да премине на такъв сорт чисто електронно книгоиздаване, при което всяка книга ще може да се чете от индивидуално визуално устройство (за да не може да чете и втори човек в един и същ момент - зад гърба му).

4/ Текстът да се чете безмълвно, за да не чуят какво гласи той и хората наоколо, които не са си платили; за целта четящото устройство трябва да бъде снабдено със сензор за човешки глас - ако се долови ЧЕТЕНЕ, автоматично информацията да се изтрива от визуалното поле и да се възстановява едва след като се плати съответната глоба.

5/ Текстът да се подава на читателя на порции с обем колкото е обхвата на визуалното поле на четящото устройство. Преминаването на следващата "страница" да става едва след заплащане (дистанционно - от банковата сметка) на сумата, отразяваща стойността на очакваната страница.

6/ Ако читателят иска отново да прочете текст, намиращ се на някоя предишна "страница", да може да получи достъп до нея едва след като заплати отново за нея.

7/ За да се ликвидира опасността от копиране на текста (по единствения засега технически непреодолян начин, а именно: чрез фотографиране на визуалната зона), четящите устройства да бъдат изпълнени по такъв начин, че подходящ сензор да реагира на облъчване на визуалното поле с по-обилна светлина, нужна при фотоекспонацията. За такова посегателство глобите да бъдат особено тежки.

----------------------

Призрак бродит над Европой - призрак Евразизма.
Бей болгар - спасай Америку!
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от pechkov »

Косоглазый написа:...
Бъдеще (не)съвършено...

Годината е 2018-та. Обикновен български дом...

- Тате, може ли да използвам 99 долара от твоята карта? Трябва да платя за една книга.
- И каква е тази книга?
- Е, на този...Вазов - "Под игото".
- Защо ще я купуваш? Имаме я!
- Така ли?! И в коя директория е?
- Каква директория ?! Ето я там - на библиотечката...
- Пфу! Та това е класическа хартиена книга!,
- Е и?! На твоите години точно тази книга четях.
- На твоите години, на твоите години...Бля-бля!...Там няма търсачка! Как според теб, ще си вадя цитати? И аудио ефекти няма! Нито анимацийки... Само текст! Поне да можех шрифта да му сменя... Ама ти добре ли си?! В училище всички ще ми се подиграват! Сам си я чети.......
- Е, добре де ! Вземи DVD. Купих го преди около 15 години.
- Каквоооо?! DVD?? И как според теб ще прочета тая антика?! По-добре го продай в научно-техническия музей! Абе ти още малко ще ми предложиш Вазов на перфолента!!
- Като си толкова умен сам си го потърси в нета и си го изтегли!
- Безплатно да изтегля книгата?!
- Ми да! Че как иначе?! Книгите на Вазов от много време нямат авторски права...Все някъде ще я има.
- Стига бе, тате! По ваше време - в началото на века може и така да е било. Не знаеш ли, че вече 5 години минаха откакто Американската асоциация на издателите на книги държи авторските права на абсолютно всички книги за всички времена. Или искаш да лежа в затвора като някой сектант?!
- Е, че Вазов не е американец! Какво общо имат американските издатели?
- На кой му пука! Тате, ти случайно да не си антиглобалист!?
- Не, разбира се! Но, сине, как може да похарчиш 100 долара за един файл?! По добре помоли някой от горния клас да си менкате файлове.
- Аха! Обаче ако ми дадат целия Вазов къде ще го чета?!
- Как къде? Те - своето копие у тях си, а ти твоето - у дома!
- Абе ти си съвсем изостанал! Книга може да се чете само на компа, на който е купена. А и кода за достъп там ще е друг...Накратко, татенце, давай парите! Ще си купя нормална книга.
- Добре де, ето ти паролата за еднократно теглене на 99 долара от нашата сметка... По наше време 100 долара си бяха пари...
- Ок. Изтеглих. Thanks.
- Добре де, дай и аз да погледна! ...А какви са тези картинки? Такова в романа нямаше.
- Задръстеняк! Та това са банери! Без банерите книгата струва 699 долара.
Отвореният файл бил изпъстрен с мигащи съобщения "Axe Proffessional, 2018 - съвременни брадви с лазерно наточване"; "Козметичен салон? При Рада Госпожина? - няма да допуснем да се превърнете в бабичка"; "Измъчват ви проблеми? Телефон на доверието? Мунчо? '; "Кредитираме! Обезпечаваме! Нисък процент!"; "HADJIMARKO.COM" - укриване на наркотрафиканти и терористи от и на всички точки по земното кълбо...
- Сине, какво е това - текстът на романа не се вижда изобщо!? Трябва да почакам да изчезнат банерите ли?
- Ти сякаш от Луната падаш! Има да чакаш до второ пришествие! Текстът трябва да се чете със специални очила. Без тях се виждат само рекламите!
- Това пък защо?
- Е, как защо?! За да не може никой освен, този който е платил книгата да чете . Представи си, че аз плащам за книгата, а някой друг - без да плаща нищо, също може да чете...
- Простотия! А ако аз също си сложа очила?!
- Ха, излагаш се! Файлът е настроен само за моите очила. Другите очила имат друг код.
- Добре! Я дай тия очила да погледна през тях...
- Как ще гледаш? Очилата няма да те разпознаят по зеницата. Освен съобщение, че ползваш чужди очила, нищо друго няма да видиш. Айде, тате, не ми пречи с глупостите си...Трябва бързо да прочета романа преди да ми е изтекъл лиценза, че иначе или трябва да доплащаш файла или той ще се самоизтрие... Не ми пречи, чета...

3 часа по-късно....

- Уфф, край! Прочетох я!
- Как я прочете! Цялата книга?! "Под игото"?!
- Ами да! И по-бързо щях да я прочета, ако не бяха рекламните паузи на всеки половин час.
- Все пак, не ти вярвам. Кой е , например чорбаджи Мичо Бейзадето?
- Кой кой е?
- Аха, ясно! Кой е Бойчо Огнянов? Коя е хаджи Ровоама ?
- Ае излагаш се! От къде да знам кои са? Че аз само Home Edition версия четох. Разбрах само, че някой си Огнянов убива един турчин със зелена чалма и после се крие в гората... За всички останали трябва да прочета в Professional версията или направо в Enterprise Edition. Но нямаме толкова пари!
- М, да, да полудееш просто. На къде отива света!
- Отиде вече! Трябвало е да се мисли преди 15 години. Че и по-рано...
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Шаркан »

Д Г Д написа: Добре, да речем, че се грижите да нямате търкания с издателствата, за това сте въвели 3-годишен срок. Обаче те явно не оценяват жеста ви. Напротив - започват нова конфронтация. И какво? Вместо да отговорите достойно на удара, качвайки веднага всички обработени книги, вие забранявате достъпа и до тези, за които е минал 3-годишния срок.
регистрирам трезв проблясък.
(нататък пак глупости)

да, това би била адекватна реакция - отвръщане на удара.
Само че (за мое съжаление) екипът на Читанка не се изживява като група революционери (макар че вършат нещо именно в революционен смисъл). Обикновено остро нападам любителите на "прогрес в рамките на закона. Но не и Хората от Читанка, именно защото ВЪРШАТ нещо, рискувайки да пострадат от произвола на печалбаджиите и техните политически марионетки.
И това не е малко от тяхна страна.

така че, упреквайки Читанка в "несъпротива", ти, Д Г Д, също ли си толкова радикално съпротивителен - или само знаеш да плямпаш?
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Хах, не мога да си обясня тази агресия на пишещите тук и това нарочно да се разбира погрешно какво пишат някои хора, както и да се вменяват изказвания явно с цел да се създава драма.
Някои тролски напъни са направо смешни :)
Тук твое няма. Това е МОЯТА библиотека
Косоглазый

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Косоглазый »

"Читанка" не може в никакъв случай да се упрекне в несъпротива, защото в наше време в България именно "Читанка" е тази, която се съпротивлява най-ефективно. Няма друга гражданска инициатива през последните десетина години, която да действува така убедително, като не обръща внмание на ръмженията и съсканията от всякакъв род. Вярно е, че непрекъснато да ти ръмжат и съскат е изнервящо, но самият факт, че при всевъзможните абсурдни обстоятелства "Читанка" продължава да съществува - без да се впуска в излишна полемика - говори за могъществото на нейната платформа.

При нормални обстоятелства, сиреч - ако беше налице СУВЕРЕННА ДЪРЖАВНОСТ - инициативата за пренасяне в електронен вид на цялото книжовно наследство на България трябваше да бъде под закрилата (и субсидиите) на държавния апарат. Но такъв държавен апарат очевидно отсъствува вече цели 23 години, затова подобна гражданска инициатива е оправдана, ако поема върху себе си и някои функции на "държавност" - колкото и непосилно да се оказва понякога това за практикуващите. Именно тази "импровизирана държавност", това очевидно "изземване" на административните функции, които би трябвало да са присъщи не на самата "Читанка", а на някои занемарени институции, призвани инак да касаят културния живот на страната - именно това е, което вбесява набързо скалъпеното след "промените" комерсиално книгоиздаване в България, чийто мицел вирее под сянката на набързо скалъпената (пак след "промените") псевдодържавност на многострадалното ни "демократизирано" отечество.

...Щом като ТЕ са "псевдо-", защо пък НИЕ да не бъдем ЗАСТРАШИТЕЛНО ИСТИНСКИ?
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Интернет лумпен написа:
Алеко Дянков написа:
зззз написа:абе Алеко,колко ти плащат??????????
Там е работата, че нищо не ми плащат. От "Читанка" чакам доста пари, ама те не плащат. Затова трябва да бъдат закрити.
Сигурно защото не правиш разлика между авторско право и разпространителско право. Ако това е пример за образованите хора, които осигуряват литературата у нас… леле-мале…
Опаааа...Я сега ни обясни, ти знаещия, какво точно обхваща "разпространителското" право, от кой законов и нормативен акт се третира? Говориш абсолютно "на едро" със заучени фрази от кварталното кафене.
Елементарно - хлебаря отива на работа - работи - произвежда хляб - ти КУПУВАШ хляб - хлебаря взима пари - хлебаря отива и КУПУВА произведените от теб обувки - става на следващата сутрин - обува си обувките, КУПЕНИ от теб - отива на работа...и т.н.
Ситуацията с читанка - писателя Х става сутрин - пие кафе - сяда да работи (за него писането е работа) - написва книга - издателя публикува книга - ти я СВАЛЯШ БЕЗ ПАРИ - писателя и издателя не получават нищо и спират да работят, това, което могат. Или умират от глад или стават обущари и хлебари.
Резултат - количеството и качеството на книгите рязко намалява, също така рязко намалява работата и прихода на хлебаря и обущаря (повече предлагане на по-малък пазар=по-ниски цени и/или фалит).
Печеливш от тези горни действия - собственика на сайта, който събира една торба пари от реклами, трафик и т.н. Защото, наистина ли вярвате, че някой ПЛАЩА таксите за поддръжка на пиратските сайтове, РАБОТИ по обновяването им и т.н. от добро сърце само? Тогава как ли си купува хляб? И откъде взима пари за такса "хостинг" на сайта?

Но тези неща, човек за да ги знае, трябва:
1. Да мисли с главата си, а не с гъза си.
2. Да излезе от кварталното кафене и да спре да използва за източник на знания агенция "Леля Дора чула".

Елементарно, Уотсън.
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Гост написа: ...
Но тези неща, човек за да ги знае, трябва:
1. Да мисли с главата си, а не с гъза си.
2. Да излезе от кварталното кафене и да спре да използва за източник на знания агенция "Леля Дора чула".
...
Елементарно, Уотсън.

А какво ще кажеш за варианта: Автора продава директно на клиентите си за 1$-2$ бройката, а алчния разпространител си смуче пръста ? Дали на автора и на потребителите няма да им е по добре да си работят без посредници ?
littleclown
Мнения: 32
Регистрация: 27 септември 2011, 16:59

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от littleclown »

Гост, къде видя реклами тук и моля те обясни ми как точно се печели от трафик, много искам да знам.
Всички знаем, че писателят не получава пари на бройка, а не съм забелязал продажбите на книги да са намалели чувствително, камо ли пък точно поради това, че хората теглят от читанка. Явно си цар на празните приказки и явно си против Библиотеките като цяло. А щом сравняваш книга с хляб, значи, че нямаш и представа за какво говориш.
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Гост написа:
Гост написа: ...
Но тези неща, човек за да ги знае, трябва:
1. Да мисли с главата си, а не с гъза си.
2. Да излезе от кварталното кафене и да спре да използва за източник на знания агенция "Леля Дора чула".
...
Елементарно, Уотсън.

А какво ще кажеш за варианта: Автора продава директно на клиентите си за 1$-2$ бройката, а алчния разпространител си смуче пръста ? Дали на автора и на потребителите няма да им е по добре да си работят без посредници ?
Страхотно идея! Само остава да накараме американските, английските, френските, немските и т.н. автори сами да си превеждат книгите на български и да ни ги предлагат за по 1-2$ парчето.
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Гост написа:
Гост написа:
Гост написа: ...
Но тези неща, човек за да ги знае, трябва:
1. Да мисли с главата си, а не с гъза си.
2. Да излезе от кварталното кафене и да спре да използва за източник на знания агенция "Леля Дора чула".
...
Елементарно, Уотсън.

А какво ще кажеш за варианта: Автора продава директно на клиентите си за 1$-2$ бройката, а алчния разпространител си смуче пръста ? Дали на автора и на потребителите няма да им е по добре да си работят без посредници ?
Страхотно идея! Само остава да накараме американските, английските, френските, немските и т.н. автори сами да си превеждат книгите на български и да ни ги предлагат за по 1-2$ парчето.
Ами виж в амазон какви са цените, отговарящи на заплатите на хамериканците, и колко пъти са по ниски от нашите тука ?!
Гост

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Гост »

Айде една лека справчица с цени: в Амазон 4 книги пакет 1-4 Песен за огън и лед (Игра на Тронове) за 19.50 $ , тука 1 книга 25 лв ?! Де е ?
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Бам Бам »

Гост написа:Защото, наистина ли вярвате, че някой ПЛАЩА таксите за поддръжка на пиратските сайтове, РАБОТИ по обновяването им и т.н. от добро сърце само? Тогава как ли си купува хляб? И откъде взима пари за такса "хостинг" на сайта?
Хиляда пъти е писано, че всички сървърни ресурси, които използва Читанка са дарение от различни хора, които подкрепят инициативата. Тези хора дори не са анонимни. Знае се кои са. Сайтът не е пиратски и никога не е бил свързан с незаконна дейност. Освен това в интервютата и публикациите след предишната акция срещу библиотеката самите служители на ГДБОП потвърдиха, че няма член на екипа на Читанка, който да получава каквито и да е пари за дейността си и всички са доброволци, които правят каквото могат в свободното си време.

Докъде мислиш да стигнеш с лъжите и наистина ли смяташ, че е възможно дори един човек да се върже, при положение че самият ти не си вярваш? Кажи колко ти плати В. Т., за да пишеш тук? Вече стана ясно, че в темата има хора, на които им е платено да пишат срещу Читанка. Стана ясно и че никой няма да се върже, тъй като са разкрити. По-добре да се скрият някъде, а този който им плаща да спре, защото си дава парите на вятъра.
Wolt
Мнения: 2
Регистрация: 25 юли 2013, 20:15

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Wolt »

Welcome to battle school!
A great responsibility rest upon each of you. When the enemy first invaded we were not ready. Thousands of innocent books were lost. That must never be allowed to happen again.
We threw everything we had at the invaders. And in the midst of that decisive battle, legendary heroes emerged. Let the courage of those heroes be your inspiration.
We will never forget what the enemy did, but we defeated them. And we will do so again!
айайай

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от айайай »

За мене проблемът идва от надценките, които си слагат издателите върху труда на автори, преводачи, редактори, коректори и художници. Всъщност именно издателите най-често мрънкат за "защита" на авторските права. А имат предвид своите права на надценка. А тези им права са най-защитени с монополизиращото хартиеното издаване. Затова и не правят електронно, дори по американски образец, затова и няма достатъчно български преводи в платен електронен вид.
Косоглазый

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Косоглазый »

Темата по която дискутираме тук е наистина "Catch 22".

За да има истинска култура, литература, изкуство и т.н. в едно общество, трябва тези, които създават всичките тези неща, да не се замислят върху въпроса за печалбите или дори за насъщния хляб (за свързването на двата края). Тези които едва свързват двата края, могат да бъдат автори единствено на "антикултура", която винаги е обект на противоречиви оценки. Ако се замислим, цялата култура на една Франция от времето на Бурбоните, чиито музеи разглеждаме днес в захлас, е създадена от дворцови люде. И дори такива дистанциращи се от "дворцовостта" творци, каквито са били Волтер и Русо, тъй или иначе пак са били свързани с "Двора на Бурбоните" - с Лувър, с Версай...

Следователно, култура изчистена от грижата за печалбите, се прави единствено от "културтрегерска Номенклатура". Ние си спомняме с отвращение времената на Живковия режим, когато само определен кръг проверени люде имаха право да се нарекат писатели, художници, музиканти и т.н., - да бъдат членове на разни съюзи: на СБП, на СБХ, че даже и на гилдиите на художествените занаяти. Всичките тези хора "де факто" бяха на издръжката на режима - точно както през времето на абсолютистка Франция (а и по-късно, след Френската революция, когато Монархията беше реставрирана). Избрани творци биват облагодетелствувани от меценатствуващата върхушка и не могат да публикуват дори и един ред, ако нямат ПОКРОВИТЕЛИ сред силните на деня.

За да се сложи край на това ненормалко и гнусно явление, не ни и остава друго, освен да повярваме в мита за "свободния пазар" в сферата на културата, изкуството и литературата. В сферата и на книгоизаването - също...

Но това осначава да се примирим с комерсиализма в културния живот - точно това, против което негодуваме, подкрепяйки "Читанка".

"Моята библиотека" е прекрасно нещо, но тя предполага съществуването на "МОНАРХИЯ", и то - абсолютистка.

...Като при Луи 14-ти и при Луи 16-ти, Краля-слънце.

"Моята библиотека" е един величествен Версай, а спомняме си от историята, че революционерите, борещи се за "равенство, братство и свобода", доста са ги сърбяли ръцете да се разправят с Версай по същия начин, по който се бяха разправили с Бастилията.

И понеже в България от двадесет и три (а може и повече) години няма "абсолютистка монархия", то - за да си създаде реален фундамент за функциониране, - "Моята библиотека" поема до възможната степен ролята на подобна институция, което ще рече, че се обявава за СУВЕРЕН в СФЕРАТА на КНИГОРАЗПРОСТРАНЕНИЕТО.

Точно това не могат да й простят "революционерите" на либертарианизма.
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Шаркан »

Косоглазый написа:При нормални обстоятелства, сиреч - ако беше налице СУВЕРЕННА ДЪРЖАВНОСТ
ох, леле, айде да не говорим за ДЪРЖАВНОСТ (еле при НОРМАЛНИ обстоятелство) тук. Ако ти се обсъжда ДЪРЖАВНОСТТА - заповядай на http://www.anarchy.bg/forum/
За да има истинска култура, литература, изкуство и т.н. в едно общество, трябва тези, които създават всичките тези неща, да не се замислят върху въпроса за печалбите или дори за насъщния хляб (за свързването на двата края). Тези които едва свързват двата края, могат да бъдат автори единствено на "антикултура", която винаги е обект на противоречиви оценки. Ако се замислим, цялата култура на една Франция от времето на Бурбоните, чиито музеи разглеждаме днес в захлас, е създадена от дворцови люде. И дори такива дистанциращи се от "дворцовостта" творци, каквито са били Волтер и Русо, тъй или иначе пак са били свързани с "Двора на Бурбоните" - с Лувър, с Версай...
препоръчвам ти книгата на Рудолф Рокер "Национализъм и култура", за да си в час какво говориш.
Засега я имаме само на хартия, но скоро ще сколасаме да я качим - пак в Читанка, естествено.
(и тъкмо по повод на Рокер някакъв праводържател си направи устата, на което в куп страни, освен Германия, му препоръчаха да се заеме с нестандартен автосекс)


------------------
Ситуацията с читанка - писателя Х става сутрин - пие кафе - сяда да работи (за него писането е работа) - написва книга - издателя публикува книга - ти я СВАЛЯШ БЕЗ ПАРИ - писателя и издателя не получават нищо и спират да работят, това, което могат.
Гост, ако не си писател, недей да говориш от името на писателите, става ли?
НовПотребител

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от НовПотребител »

Защо се занимавате с глупостите на издателите? Вземете хостинг на бахамите или бермуда(Ex:securehost.com) , регистрирайте си домейна в свободна зона и си вършете доброто дело без да хабите нерви с идиоти. Успех, момчета.
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: АБК готви нова атака над „Моята библиотека“

Мнение от Шаркан »

Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости