Моята библиотека на виртуална машина

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
gik
Мнения: 2
Регистрация: 17 октомври 2013, 23:36

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от gik »

Всичко е ОК, докато вкарам адреса в браузъра - не може да го намери. Някакви идеи?
Axxl

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Axxl »

Здравейте,
бих искал да попитам дали е възможно това, което е качено тук като "виртуална машина" да бъде кнвертирано до файлове за виртуална машина на Windows, а именно: .vhd ?
Аз (а и предполагам доста други), имам и ползвам виртуални машини чрез хипервайзори на Windows.
Къде чрез Hyper-V, къде чрез VirtualPC 2007.

Поздрави:
А
EREDE
Мнения: 1
Регистрация: 18 октомври 2013, 14:38

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от EREDE »

Успях да вляза, но пък библиотеката е обновена към 03.08.13.
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

Axxl написа:Здравейте,
бих искал да попитам дали е възможно това, което е качено тук като "виртуална машина" да бъде кнвертирано до файлове за виртуална машина на Windows, а именно: .vhd ?
Да не би да са закрили гугъл, пък аз нищо да не знам по въпроса?

А, --> не са го закрили гугъла <--
gik
Мнения: 2
Регистрация: 17 октомври 2013, 23:36

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от gik »

Може ли някой да отговори на въпросът ми?
След генериране на адрес, като го сложа в браузъра - не ми зарежда.
Някакви идеи какво да направя за да я подкарам.
С предната версия на vbox работеше...
Адресът който генерира е 10.0.3.15
Axxl

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Axxl »

tonywoolf написа: Да не би да са закрили гугъл, пък аз нищо да не знам по въпроса?
А, --> не са го закрили гугъла <--
A-a, Не, не.
Не са го закрили още. Дава им доста и ценена информация. Като не им трябва вече - ще го закрият..
Но простият ми въпрос е свързан със следните обструкции:
След прочитане на първите 20 приложими към въпроса статии (от излезлите ..50..), се установява,че за да се конвертира .vdi към .vhd е необходимо първо и задължително да се инсталира VirtualBox, и след това да се прави каквото и да било там.
Поради факта обаче, че на машината, на която ще го правя, съм инсталирал Win 8 x64, и върху него VirtualPC, а не Hyper-V (поради липса на SLAT), както и други мрежови конвертори които обаче са ми работни и не трябва да махам, не е препоръчително да се инсталира пореден виртуализатор- VirtualBox, защото ще омаже цялата мрежова конфигурация.
А за да се конвертира даден .vdi към .vhd пък, трябва първо да се деинсталират от него разните му extensions и appliances, както и да се изтрият SaveState файловете, за да бъде конверсията работеща след това (видно и от Google).
Та простият ми въпрос беше дали производителят на тази виртуална машина се е сетил да я запази преди да я ъпдейтне, или пък я е конвертирал вече към някакъв друг, какъвто и да е формат, но работещ някъде и някакси.
Защото сега, след директно конвертиране с единственият открит свободен инструмент, след статиране във VirtualPC, на тази виртуална машина излиза грешка: non-zero exitcode (1) for command: ifup éth1' /etc/network/interfaces:12: duplicate interface ifup: couldn't read interfaces file "/etc/network/interfaces" .
Та така.
А иначе.. Да, Google-а не са го закрили.
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

И такааа... Понеже разбрах, че не са го закрили пустия му гугъл, взех, че го ползвах по предназначение. Още първият резултат се предаде пред моето щателно проучване и взех, че си конвертирах vdi-то във vmdk. И понеже съм с Mac OS, инсталирах Vmware Fusion, стартирах го, създадох нова машина Debian 6 (32 bit) и за диск ползвах прясно конвертирания vmdk. И... взе, че тръгна. На Мак, бе! Представям си как ще върви на другите. Преди време го конвертирах и под линукс. И пак работеше. И пак от гугъл.
MishoTrif
Мнения: 9
Регистрация: 22 март 2011, 20:17
Местонахождение: Varna
Връзка:

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от MishoTrif »

Microsoft Virtual PC 2007

http://www.microsoft.com/en-us/download ... px?id=4580

http://windows.microsoft.com/bg-bg/wind ... -windows-7

След инсталиране
Десен CTRL+ALT за излизане от конзолата

Download OS iso file - debian-7.1.0-i386-netinst.iso

[ ] Debian desktop environment
[*] Web server
[*] SSH server
[ ] Laptop
[*] Standard system utilites

apt-get update
apt-get install git
apt-get install mysql-server mysql-client
apt-get install php5 php5-mysql
apt-get install phpmyadmin
apt-get update

За инсталация на Webmin от APT, edit на файла

nano /etc/apt/sources.list

и добавете 2-та реда

deb http://download.webmin.com/download/repository sarge contrib
deb http://webmin.mirror.somersettechsoluti ... repository sarge contrib

Също трябва install GPG key :

cd /root
wget http://www.webmin.com/jcameron-key.asc
apt-key add jcameron-key.asc

You will now be able to install with the commands :

apt-get update
apt-get install webmin

ifconfig -a

https://192.168.1.XXX:10000

Left column - Servers - Apache Webserver
Global configuration - Configura Apache modules -
-expires
-rewrite
Button - Enable Selected Modules


Left column - others -PHP Configurations -Edit Configuration Manualy
max_execution_time = 300
post_max_size = 128M
date.timezone = Europe/Sofia
upload_max_filesize = 128M


cd /var/www

git clone git://gitorious.org/chitanka/chitanka-production.git chitanka

Ще получите нова директория chitanka. Нека се казва /PATH/TO/chitanka.

Сега копирайте файла app/config/parameters.yml.dist като app/config/parameters.yml.
и редактирайте root password
cd chitanka/app/config
cp parameters.yml.dist parameters.yml
nano parameters.yml

След това много лесно може да актуализирате софтуера само чрез следните команди:

cd /var/www/chitanka && git pull

Сега е нужно да разрешите на софтуера (сървъра) да пише в следните директории: app/cache, app/logs,

web/cache

Това става най-лесно през командния ред:

chmod -R a+w app/cache app/logs web/cache
cd

Ако разполагате и с файла със съдържанието на библиотеката (текстове, изображения), го

разархивирайте в директорията /PATH/TO/chitanka/web:

ako ip-to mi e 192.168.1.130 ili chitanka

https://chitanka:10000/



cd /var/www/chitanka

wget http://download.chitanka.info/chitanka.sql.gz

gzip -d chitanka.sql.gz

Аз го имах и го ъплоаднах

mysql -u root -p
>create database chitanka;
>use chitanka
>source chitanka.sql
>\q

rsync -avz rsync.chitanka.info::content/ web/content
app/console auto-update --env=prod --skip-content

Настройте Job-a за 1 път на ден
Left column - System - Scheduled Cron Jobs
изберете user - root

cd /var/www/chitanka; rsync -avz rsync.chitanka.info::content/ web/content > /var/www/update.log;

app/console auto-update --env=prod --skip-content >> /var/www/update.log

Имате ъпдате един път на ден :-)

Left column - Servers - Apache Webserver - Create virtual host
server - http://chitanka.local/
Document Root Default - /var/www/chitanka/web


===============================
Май до тук съм стигнал с примера :-)
Stylius

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Stylius »

Здравейте,

при опит за ъпдейт на библиотеката ми казва:
@ERROR: access denied to content from unknown <MY_IP>

Повече детайли в скрийншот-а.

Изображение

Ако опитам с "repair", се сваля и обновява базата, после пак изкача тази грешка.

Изображение

И това стана след вече един успешен ъпдейт днес. Някой друг с подобни грешки?
grouser
Мнения: 13
Регистрация: 25 февруари 2010, 16:34

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от grouser »

При мене от доста време. Писах във форума преди време. Аз го отдадох на проблеми с това, че съм на куцо място. Малтийския Интернет не е между най-добрите в света :-) И се надявах да си я ъпдейтна като се върна в София. Но ако някой знае какъв е проблема и каже как да го фиксна, ще съм адски благодарен. Че иначе ще чакам още два месеца почти. :-(
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Борислав »

Stylius написа:при опит за ъпдейт на библиотеката ми казва:
@ERROR: access denied to content from unknown <MY_IP>

И това стана след вече един успешен ъпдейт днес. Някой друг с подобни грешки?
От няколко седмици има ограничение: може да обновяваш директорията content само веднъж на ден. Останалите заявки се отказват (access denied).
Гост

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Гост »

Благодаря за отговора. Обикновено след ъпдейт на нещо пускам още един "за всеки случай". Тази практика явно няма да подейства тук. :)
grouser
Мнения: 13
Регистрация: 25 февруари 2010, 16:34

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от grouser »

Това означава ли, че има автоматичен ъпдейт при стартиране на машината? Защото при мене се случва след стартиране. Опитвам да направя ъпдейт и дава грешка. Ако има ъпдейт при стартиране сме номер едно и всичко е наред. :-)
Axxl

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Axxl »

tonywoolf написа:И такааа... Понеже разбрах, че не са го закрили пустия му гугъл, взех, че го ползвах по предназначение. Още първият резултат се предаде пред моето щателно проучване и взех, че си конвертирах vdi-то във vmdk. И понеже съм с Mac OS, инсталирах Vmware Fusion, стартирах го, създадох нова машина Debian 6 (32 bit) и за диск ползвах прясно конвертирания vmdk. И... взе, че тръгна. На Мак, бе! Представям си как ще върви на другите. Преди време го конвертирах и под линукс. И пак работеше. И пак от гугъл.
Бреййй, тоя гугъл бил страшна работа !
Аз пък тъй да го пропускам...
Да вземеш да го питаш каква е тази грешка, която излиза ? Може пък и да измисли нещо, знам ли..
А гледам, че и си мног добър на MacOS..
да ти споделя, аз навремето, преди 6-7 години, се загелждах и аз. Даже четох някъде (на запад), че най-добрият Windows бил.. Mac. Та се запалих, и си купих един Мас. С "най-модерната" ОС - Tiger. Изведнъж изчезнаха възможностите за употреба на половината програми, но.. беше стабилен ! И наистина, като му качих един Windows, и той взе че стана по-добър от другите. та си стои и досега така. Какво ще кажеш - да взема да го извадя и да кажеш как да му дозакача и един виртуализатор (но без да премахвам Windows-a, който е чрез BootCamp), и да опитаме там да запалим виртуалната машина ?
А докато го измислим, аз ще взема да синтезирам метода Проба-Грешка, и да постна едни позитивни резултати от целият експеримент по-горе. Но Без гугъл.. :)
Axxl

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Axxl »

@MishoTrif:

Поклон за детайлната работа !
Инструкциите (макар, че не са приложими при мен) вероятно ще са от полза на хиляди труги !
Илко

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Илко »

Здравей! Благодаря много за виртуалната машина! Има ли начин да се използва и чрез Айпад?
juliru
Мнения: 1
Регистрация: 21 октомври 2012, 21:34

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от juliru »

Здравейте, инасталирах си всичко както трябва, всичко ми върви ок, дава ми следният адрес 192.168.1.7 и след като го заредя в гугъл ми изписва че цитирам "Сървърът каза че изпълнението на тази заявка е била свръх силите му". Сега какво да правя??
alchemist
Мнения: 1
Регистрация: 29 октомври 2013, 19:33

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от alchemist »

И при мен е така, не мога да стартирам библиотеката. VirtualBox и Chitanka се зареждат чудесно, но като въведа IP адреса в браузъра, излиза същото съобщение, както когато нямам интернет. Ако някой има идея какво пропускаме, моля нека пише. Благодаря!
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от mechok »

Според мен, този отговор може да се получи само от реалната Читанка, т.е. онлайн. Ако наистина въвеждате вътрешен (ваш) адрес, и машината наистина го търси и не намира, би трябвало да каже нещо от сорта: не намирам или друга грешка.
Защо все пак не опитате с Repair от менюто на виртуалната машина. Изчакайте и да видим после резултата.
watermate
Мнения: 3
Регистрация: 08 юни 2012, 06:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от watermate »

Благодаря за библиотеката, торента и за цялата (огромна) свършена работа. (без никакво участие от моя страна, а всичко на готово получавам)
readforfree написа:
Petar написа:За доста книги излиза съобщението "Книгата е свалена от библиотеката."
Не разбирам, нали затова изтеглих цялата библиотека?
Това се получава само ако натиснете някой от бутоните най-отгоре в хеадъра: Библиотека, Форум, Блог....
тогава ви връща на оригиналния адрес - chitanka.info без да забележите, ако не гледате адресното поле на браузъра.

Хари отбележи го като бъг тоду
При мене този проблем се появи без да бутам горните бутони. Първата книга с която реших да пробвам библиотеката беше "Свят на смъртта 5" и веднага ми изписа "Книгата е свалена от библиотеката.". Проверих в оригиналния сайт и книгата е там достъпна за четене и сваляне. Не ме интересува тази книга, ама ми е интересно защо така и как се оправя. :]]

EDIT: Съжелявам за спама. Нещо мозилата се беше сдухала и ми вадеше до шеста страница темата и не видях решението на проблема. 10x :]]
гостъ

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от гостъ »

да се намира и някои инжинер-програмист,да направи приложение за андройд...;-)
ннн

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от ннн »

здравейте,
за пореден път тегля имиджа на читанка, с последна версия на Oracle VM VirtualBox съм, update-нах и направих всичко което прочетох във форума, но в момента, в който разкача компютъра от мрежата и поставя в настройки на VirtualBox адаптор само хост, и пробвам да влезя в генерирания IP адрес, всеки път дава грешка и ежко трябва да разследва. Няма никакъв начин да се добера до библиотеката. Каква може да е причината?
sty
Мнения: 1
Регистрация: 28 ноември 2013, 03:42

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от sty »

М-да, при мен също е така. Вчера беше нормално, но днес...
"Нещо странно се случи с тази страница…

Сървърът каза, че изпълнението на тази заявка е била свръх силите му. Много се извинява.

Чежко отиде да разследва проблема, но ако нямате търпение, може да се свържете с екипа на библиотеката и да докладвате за случилото се."
71ежин
Мнения: 1
Регистрация: 08 декември 2013, 20:37

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от 71ежин »

Искам да попитам какъв е смисъла на тази библиотека на виртуална машина? Да я имаш без да си свързан с интернет ли?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

71ежин написа:Искам да попитам какъв е смисъла на тази библиотека на виртуална машина? Да я имаш без да си свързан с интернет ли?
Да, това е едно от приложенията й. Имаш локално копие на библиотеката на твоя компютър.
thorin
Мнения: 21
Регистрация: 29 септември 2011, 23:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от thorin »

Новото скинче на сайта ще се дръпне ли в един момент от виртуалката? :)
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от Борислав »

thorin написа:Новото скинче на сайта ще се дръпне ли в един момент от виртуалката? :)
Да, след няколко седмици обновения облик ще бъде пуснат из света.
Аватар
tonywoolf
Мнения: 129
Регистрация: 21 февруари 2008, 10:35

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от tonywoolf »

thorin написа:Новото скинче на сайта ще се дръпне ли в един момент от виртуалката? :)
Само ако ползваш функцията "Repair", или ако си с по-стара версия на виртуалката - "Update". Иначе няма да се дръпне.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от pechkov »

chitanka.info.filter - програма за филтриране на произведенията от Читанка по зададени критерии за търсене. Позволява "сваляне" на произведения от виртуален Читанка-сървър. Възможно е търсене по име на автор, име на произведение, име на поредица, етикет, година и форма на произведенията. За всеки един от критериите е направена възможност за задаване на изключение.

Засега работи само под Windows, не поддържа unicode, и е по-вероятно да не работи правилно на системи с регионални настройки различни от "Bulgarian".

Програмата е удобна за генериране на директория с файлове за офлайн четене на четци, телефони, таблети и прочие, върху които не може да се подкара виртуален сървър и/или паметта им е ограничена, и не може да се качи целия архив на произведенията.

Програмата работи с таблица, за която се налага периодично обновяване, за да са достъпни за филтриране най-новите произведения. Засега се предвижда месечно обновяване на програмата заедно с месечните архиви. Моля, проверявайте коя е актуалната версия и при възникнали въпроси - уточнявайте версията.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Моята библиотека на виртуална машина

Мнение от petrovich »

В раздел „Торенти“ може да намерите обновената версия на виртуалната машина към 01.03.2014 г.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости