Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
JR-Fire
Мнения: 5
Регистрация: 09 юли 2010, 12:42

EPUB

Мнение от JR-Fire »

Благодаря, аз онзи ден си поиграх и почти си написах програмче да ми добавя шрифтове в epub-ите от chitanka. Ако все пак възникне проблем, ще се възползвам от това на братята руснаци :)
Иначе - не съм фен на .lrf и не виждам смисъл от него, освен това epub-ите от chitanka си имат всичко - бележки под линия и т.н. (само текста май не беше justified, но това аз си го оправям, когато подменя css-а при добавянето на шрифтовете:)
Колкото до Cаlibre - не са ми интуитивни настройките му явно, защото колкото пъти съм конвертирала книги, все ги разцепва по кошмарен начин и освен това при валидация на epub-a, генерираните от Cаlibre epub-и, гърмят с куп грешки.
Sleep all day. Party all night. Never grow old. Never die.
botro
Мнения: 7
Регистрация: 20 май 2010, 23:14
Местонахождение: Бургас

Re: EPUB

Мнение от botro »

zl_tsanev написа:Можеш да пробваш и този конвертор(при него шрифтовете се записват в EPUB-a):http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=11567
Благодаря! Опитах я и ми хареса. Чак сега видях какво пише в първия пост - че книгите ги има вече и в EPUB (освен че слагам очила, трябва и да чета с тях :lol: ). Читанката бях я свалил цялата и редовно си я допълвах, затова не съм видял и другите формати. От там и всичките гимнастики с Calibre, FictionBookDesigner, fb2epub, fb2lrf и OOoFBTools.
Имала кратунката да пати :)
danbi
Мнения: 45
Регистрация: 17 юни 2010, 17:57
Местонахождение: Варна

Мнение от danbi »

Как се справяте с "актуализацията" на книгите в Calibre?

Месечния архив съдържа промените, според номенклатуата на Моята Библиотека (име на файл). Calibre обаче ги идентифицира по име на книгата -- и повечето от тези ще се явят дубликати. Затриването на цялата колекция на Calibre и зареждането отново е лоша опция, защото може да има книги и от други източници.
botro
Мнения: 7
Регистрация: 20 май 2010, 23:14
Местонахождение: Бургас

Мнение от botro »

Не се справям. :)
Гледам да не ползвам много-много Калибрето. От руски сайтове си свалям статии в ПДФ и други формати и си правя книжки. След качването в четеца ги архивирам и изтривам всичко от директорията на Калибре. Програмата е шаренка, има си четци, ама много е мудничка и си иска ресурси.
petrc
Мнения: 4
Регистрация: 29 юни 2010, 21:11

Мнение от petrc »

С какво устройство четете EPUB формата на читанка ?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Може да намерите архива за месец Юли в първия ми коментар.
Гост

Мнение от Гост »

+1 глас за EPUB.
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от v5ev »

И аз се включвам с един глас за ePub. Отговарям веднага и на въпроса с какво чета - с Nook. И във връзка с това, че устройството (за сега) няма кирилизация, а не ми се рискува с руското препрограмиране, още един въпрос. Дали не може да се вграждат директно и шрифтовете. Така формата ще може да се чете на различни устройства без проблеми. Аз сега използвам "FB2 в EPUB конвертер" (http://www.the-ebook.org/forum/viewtopic.php?t=11567). Една идея за решение е (не знам дали е възможно софтуерно) една програма, която подобно на програмата на Мандор за подреждане по автори, преобразува съществуващия вече архив от „fb2“ в „ePub“ и вгражда шрифтовете. Може и като опция - със или без. Това спестява правенето на втори архив. Въпросът е дали някой може (и най-вече иска) да се заеме с написването на такава програмка :( .

А иначе като че ли много се отклоних от темата на - Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2. Може би да се премести всичко във Архив на „Моята библиотека“ във формат ePub.

Е, можех и по-рано да се сетя сам да отворя нова тема, но по-добре късно...
http://forum.chitanka.info/topic1842.html
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Може да намерите архива за месец Август в първия ми коментар.
Drunk

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Drunk »

Благодарско, тъкмо се чудех кога ще да е ;)
malinmarinov
Мнения: 78
Регистрация: 01 март 2010, 19:17

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от malinmarinov »

Благодаря за Август, 2010 във формат FB2.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Mandor »

Тъй като вече нямам възможност (а и интерес) да поправям всеки месечен архив от тази тема, реших да съчетаем полезното с приятното. Затова обявявам конкурс: „Открийте грешката(ите) в текущия месечен архив“. Победителят ще бъде награден с усмивка по радиото :-), а останалите (евентуално) ще получим коректен архив.
Като подзадача: „Открийте двата текста, които имат груби грешки във форматирането“. Наградите са същите. :-)
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Mandor написа:Тъй като вече нямам възможност (а и интерес) да поправям всеки месечен архив от тази тема, реших да съчетаем полезното с приятното. Затова обявявам конкурс: „Открийте грешката(ите) в текущия месечен архив“. Победителят ще бъде награден с усмивка по радиото :-), а останалите (евентуално) ще получим коректен архив.
Като подзадача: „Открийте двата текста, които имат груби грешки във форматирането“. Наградите са същите. :-)
Двата текста, за които говориш съм ги изпратил на Борислав коригирани. Въпрос на време да бъдат обновени. Те по скоро имат общо с редакцията и форматирането на произведенията, отколкото с архива.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Mandor »

Наградата за втората задача се печели от petrovich.
Все още имате време да се включите в основния конкурс! :)
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Ако има още някаква грешка свързана с архива по-добре я сподели, за да я оправя. Всичко свързано с форматирането и редакцията можеш да го заявиш в „Работното ателие“.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Mandor »

Така не е интересно. Само разваляш интригата... :(
natispain
Мнения: 23
Регистрация: 04 юни 2010, 23:33
Местонахождение: Мадрид

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от natispain »

Това заяждане няма място тук, особено след популярността, която Библиотеката придоби напоследък и след като получи поддръжката на толкова хора. Тук виждам, че се работи на доброволни начала и всички сме много благодарни на тези, които го правят, тук влизат Мандор от преди и харипетров сега. Мисля, че ако Мандор иска да направи нещо положително, да се включи отново и да използва времето,което е изгубил за да търси грешки и да се заяжда за нещо по-конструктивно. До тогава аз поне съм много благодарна за труда, който харипетров полага.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Mandor »

Deja vu... :(
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от SecondShoe »

Не бъркайте чувството за хумор със заяждане.
Аватар
ognianpeev
Мнения: 18
Регистрация: 06 март 2010, 22:27

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ognianpeev »

Труден е пътят на просветлението:(
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец септември може да намерите в първия ми коментар.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архивът за месец октомври може да намерите в първия ми коментар.
snuri
Мнения: 12
Регистрация: 22 ноември 2010, 23:02

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от snuri »

за ноември няма ли да има?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Ще създам за ноември месец, но като цяло трябва да оправя целия архив, така че от началото на следващата година да започна на чисто.
Гост

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Гост »

petrovich написа:Ще създам за ноември месец, но като цяло трябва да оправя целия архив, така че от началото на следващата година да започна на чисто.
ще свземеш ли под внимание премахнатите произевдения, да не се случи тия които вече сме си ги свалили да им бъдат препокрити със "това произведение беше премахнато по искане на...."?
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Бам Бам »

Бих посъветвал petrovich да пропусне покрай ушите си тази явна провокация и да не отговаря.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от Mandor »

Бам Бам написа:Бих посъветвал petrovich да пропусне покрай ушите си тази явна провокация и да не отговаря.
Не разбрах какво провокативно има в молбата да внимава с премахнатите текстове, за да не се заместят вече свалените текстове със съобщение за липсващ текст?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец Ноември може да се намери в първия коментар. Извинявам се за забавянето.
Тъй като в раздел „Новодобавено“ бяха открити няколко грешки ще се наложи отново да направя архивите, за да съм сигурен, че няма разминавания и пропуски. Най-вероятно ще е един голям архив с всичко направено досега. Ще бъдете уведомени за това.
ще свземеш ли под внимание премахнатите произевдения, да не се случи тия които вече сме си ги свалили да им бъдат препокрити със "това произведение беше премахнато по искане на...."?
Ще взема предвид и това, така че архивът да бъде пълен.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от petrovich »

Архива за месец декември може да намерите в първия ми коментар. Обещанието за пълен и точен архив си остава, но ще отнеме време. Смятам като стигна до този етап да обединя всички файлове в един архив.
ozonbg
Мнения: 2
Регистрация: 05 януари 2011, 21:26

Re: Архив на „Моята библиотека“ във формат FB2

Мнение от ozonbg »

Още един глас за epub. Чета го с Aldiko в андроид среда.
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости