какъв ереедер да си купя

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
иво

какъв ереедер да си купя

Мнение от иво »

Здрвейте,живея в Испания и искам да си купя ебоок реедер който да чете български книги най вече от този сайт.
Чух че ереедерат трябват да има софтуер за кирилитса,а тука не мися че имат.
Ако го няма този софтуер какво,ништо ли не излиза?
Даите ми съвет,благодаря ви предварително
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от DrunkenDonkey »

Има няколко теми по въпроса тука. Проблеми с кирилицата на съвременните устройства няма. За повечко пари да нямаш никакъв проблем с файлови формати си вземи pocketbook, някой от pearl екраните, от там нататък всички си искат конвертиране - nook simple touch, nook glowlight, kindle non-touch 4, kindle paperwhite, kobo touch, всичките вършат работа в зависимост дали искаш да си с надсветка или не.
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от Endymion »

Конвертирането не е ли само за Kindle? Всички останали производители поддържат ePub.
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от DrunkenDonkey »

Епъб да, поддържат го всички без киндъла. Това, което ме дразни е, че не поддържат директно браузване на книгите, да си ги подредиш както искаш в директории и поддиректории и да можеш хем да имаш много книги качени, хем лесно да стигаш до там. Май само покетбуука може това без да се налага да го хакваш. Нуука лесно се хаква, ама трябва да ползваш сд карта, че повечето му памет е заключена за маркета им. Киндъла също е лесен, ама при него трябва да качваш китайска ос, която ту е много добра, ту се чупи, сонито си има прс+, дето върши работа що-годе ама пак с леки условности. Ако сега си купувах такова нещо бих хвърлил много голямо око на Kobo Aura HD - 6" са ми малко, видимата площ е като на книгите галактика от едно време, често трябва да цъкаш, кобото са пуснали 6.8" със впечатляваща резолюция, най-добрата до момента, бие и пейпъруайта на амазон, равномерно осветление и без оцветяване като пейпъруайта...
иво

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от иво »

бих искал да чуя и други мнения,особенно на испански българи,тук в Испаниа има марки ериидъри които ги нияма в Българиа
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от Бам Бам »

Както казаха горе, съвременните четци изобразяват кирилица без проблем. Просто иди в магазина и си купи някой, който ти харесва. Ако не чете кирилица винаги можеш да го върнеш.
Португалски Българин

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от Португалски Българин »

На практика в света има 3 марки за електронни четци: киндъл, нук и кобо. Разликите им не са големи. Както е казал колегата-виж Kobo Aura HD, казват имал най-добрия дисплей в момента, а това е най-важното в един еридър.
ivo79

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от ivo79 »

Благодаря за информатсията,кобо аура съм избрал но все още мисля че не е дошъл в Испания,понеже е brand new,така че ще изчакам
Португалския

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от Португалския »

ivo79

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от ivo79 »

брей прав си бе брато,mucha gracias!
pencho

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от pencho »

С Trekstor 4 ink нямам никакъв проблем. И е по-евтин от другите (в Германия).
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от DrunkenDonkey »

Погледнах за кобото, повечето от стандартните му шрифтове не поддържат кирилица. Не, че е проблем де, може да му се сложи какъвто искаш с кирилица, но все пак е учудващо в наше време да не е пълна поддръжката директно.
иво79

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от иво79 »

виж ти,какво трябва да направя за да вкарам кирилитса,има ли инструктсии някаде тук или в интернет
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от DrunkenDonkey »

От вградените, Georgia поддържал, трябва да се избере той:
Tap the middle of your page to bring up the reading menu.
Tap the Text icon.
Tap the dropdown menu beside Font Face to select from a list of available fonts.
Трябва си фирмуер поне 2.02 за да го има това.
alexa-smile
Мнения: 9
Регистрация: 21 май 2013, 09:57

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от alexa-smile »

Иво, бих се радвала да споделиш в крайна сметка купи ли си Кобо Аура или се спря на някакъв друг? Питам, защото мъжът ми заминава извън БГ и съм си поръчала такъв :)
ivo79

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от ivo79 »

Не не съм си купил нищо,искочиха ми проблеми и в момента не ми е до това.Съжалявам но не мога да дам съвет.
alexa-smile
Мнения: 9
Регистрация: 21 май 2013, 09:57

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от alexa-smile »

Благодаря все пак за отговора!
Дано скоро нещата покрай теб да се оправят!
seneva

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от seneva »

Здравейте, да се вкюча и аз в темата. донесоха ми от чужбина kobo aura. но не мога да подкарам wi-fi-to. виждам мрежата. давам да се свърже , пиша паролата, мъчи се да се върже и след малком изкарва съобщение ,че поради някаква причина не може да се върше. пробвах на две различни мрежи и винаги дава едно и също. Някой имал ли е такъв проблем. Модела ли е нещо дефектен
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от petrovich »

seneva написа:Здравейте, да се вкюча и аз в темата. донесоха ми от чужбина kobo aura. но не мога да подкарам wi-fi-to. виждам мрежата. давам да се свърже , пиша паролата, мъчи се да се върже и след малком изкарва съобщение ,че поради някаква причина не може да се върше. пробвах на две различни мрежи и винаги дава едно и също. Някой имал ли е такъв проблем. Модела ли е нещо дефектен
Възможно е да не поддържа стандарта за комуникация, който използва твоята мрежа.
Каква грешка ти се изписва?
Jakkal
Мнения: 38
Регистрация: 24 ноември 2013, 19:03

Re: какъв ереедер да си купя

Мнение от Jakkal »

Kobo Aura HD е страхотен ридер, подсветка екран, всичко е страхотно. Имам и новото Sony PRS-T3S което също е много добро, малко леко и много бързо, но ако искате голям екран със страхотна резолюция и супер подсветка - Aura HD!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости