Чайна Миевил

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Rhinswind
Мнения: 2
Регистрация: 22 март 2011, 11:27

Чайна Миевил

Мнение от Rhinswind »

Не знам дали някой от Вас е чувал за въпросния писател.Този пич буквално обира всяка година де- що има литературни награди за science fiction. Един от най- големите представители на wierd fiction течението.Ще съм благодарен ако някой от Вас помогне да се качи единствената му книга, която е преведена на български език "Станция Пердито"- "Perdido street station"
Иначе човека е от Лондон, там живее и твори.Носител е на "Небюла" "Брам Стокър" "Артър С. Кларк" и е номинирам на "Хюго"
Доста производителен и талантлив. Пише в почти всички стилове на литературата. От уестърни до горе споменатото new wierd. За жалост споменатото заглавие, което е преведено на български изобщо не се радва на популярност у нас, за което разбира се можем само да виним липсата на достатъчно реклама.
За повече информация :http://en.wikipedia.org/wiki/China_Mieville

Още един път ще спомена,че ще бъда признателен на човека, който успее да я качи в архива на сайта.
Благодаря преварително.
ПП:
Относно останалите книги на Чайна Миевил, можете да ги намерите на английски в книжарниците на книгомания
kasabira
Мнения: 1
Регистрация: 17 юни 2010, 18:04

Re: Чайна Миевил

Мнение от kasabira »

Имам няколко негови книги на руски - Вокзал потерянных снов, Крысиный король, Голоду конец, Шрам. Все още не съм се запознал с творчеството му. Ако желаеш, мога да ти ги препратя в електронен вариант.
Rhinswind
Мнения: 2
Регистрация: 22 март 2011, 11:27

Re: Чайна Миевил

Мнение от Rhinswind »

Мерси много!Но мисля,че няма да има нужда,аз ги имам всички на английски и понеже наистина ми харесват, за това и отправих молба ако някой прочете темата и има книгите на български да ги качи.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости