Предложение за списъците с книги

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Предложение за списъците с книги

Мнение от SecondShoe »

Би било много полезно ако, когато курсора е върху заглавието на някоя книга, автоматично се появява анотацията и/или корицата, ако има такива. Това, което имам предвид е нещо като списъците в аренабг.ком където се появява картинка когато прекараш курсора върху името на торента. Така ще се избегне нуждата от влизане в самата книга само за да видиш анотацията й, а и лесно ще се разбира кои книги имат нужда от добавяне на анотация. В информацията може да се включи и друга полезна информация като оценка, брой на читателски мнения и др., които биха били от полза.
Имам и един въпрос. Някои книги в библиотеката нямат картинки с кориците, но тези корици лесно могат да бъдат намерени из онлайн книжарниците. Как да предложа за добавяне липсващите корици? Всички знаем, че книга без корица и анотация е с много малък шанс да бъде прочетена.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Предложение за списъците с книги

Мнение от Mandor »

SecondShoe написа:Някои книги в библиотеката нямат картинки с кориците, но тези корици лесно могат да бъдат намерени из онлайн книжарниците.
Искам само да отбележа, че доста от книгите имат по няколко издания, при това - с различни преводачи. Поставянето на корица за книга, в която липсва информация за изданието, си е чисто подвеждане.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

За това не се бях сещал, но все пак книгата си е същата.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

И това не е задължително. Имам две издания на "Аз, роботът" - в едното разказът "Гарантирано задоволство" липсва.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Предложение за списъците с книги

Мнение от Борислав »

Засега добавих появяване на анотацията, ако курсора се задържи повече от половин секунда върху някое заглавие. Анотацията не се скрива автоматично, ако курсора се махне от връзката. Скрива се само ако се щракне на „Затваряне“ в новия прозорец или пък, ако курсора се прекара не много бързо върху новия прозорец и след това излезе извън него.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Възможно ли е това да работи и при История, както и на Добавени произведения от началната страница?
Гост

Мнение от Гост »

Като цяло сайта е оформен великолепно. Единственото, което малко дразни е следното: При отваряне на страницата със заглавия, те са подредени по азбучен ред. В началото на всеки ред обаче първо е изведено не самото заглавие, а името на поредицата. Не е ли по-добре поредицата да се изписва чак след годината на издаване?
duplex
Мнения: 20
Регистрация: 24 февруари 2010, 13:38

Мнение от duplex »

Някои книги в библиотеката нямат картинки с кориците, но тези корици лесно могат да бъдат намерени из онлайн книжарниците.

Искам само да отбележа, че доста от книгите имат по няколко издания, при това - с различни преводачи. Поставянето на корица за книга, в която липсва информация за изданието, си е чисто подвеждане.
Това е така, но все пак е по-добре някаква корица отколкото никаква!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости