Да се опитаме да съберем "Пръстенът на мрака" на Ник Перумов

Въпроси и теми относно хартиени издания на книги
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
itilien
Мнения: 1
Регистрация: 09 август 2008, 19:40
Местонахождение: София
Връзка:

Да се опитаме да съберем "Пръстенът на мрака" на Ник Перумов

Мнение от itilien »

Става дума за продължението на Властелина на пръстените "Пръстенът на мрака" на Ник Перумов. Доколкото знам поредицата е издадена еднократно преди доста години, дори без авторски права. Книгите са много трудни за намиране.
Преди няколко дни разпитах на славейков и там имат първата и третата книга (цената им е доста солена - по 40 лева на книга), но останалите книги ги няма. Ако някой има липсващите, или знае от къде може да бъдат намерени, би ли ги дал за сканиране ? Аз мога да купя тия две от славейков, но ако ги няма останалите няма смисъл.
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Спомням си, че преди доста време ги бях чел. Честно казано - не ми направиха особено добро впечатление. А пък идеята за купуване на част от поредицата за 40 лева ми се струва леко налудничава (без да се обиждаш :)).

ПП. Книгите са 3.
gost

Prastenat na mraka

Мнение от gost »

аз имам всичките книги които излязоха преди време от издателство елф, но не съм сигурен че няма още не издадени.или не съм ги дочел
rapstoev[маймунско а]mail[ . ]bg
Веселин

Re: Prastenat na mraka

Мнение от Веселин »

Без права ли са издадени? Книжките изглеждат добре на външен вид, въпреки че са безобразно скучни.
ninja_senso
Мнения: 4
Регистрация: 12 август 2010, 19:53
Местонахождение: София

Re: Да се опитаме да съберем "Пръстенът на мрака" на Ник Пер

Мнение от ninja_senso »

Поредицата започва с Мечът на Елфите; Черното копие 1, 2; Адамантът на Хена 1, 2;
Общо са 5 книгите, като в оригинала са 4.
Доколкото знам и аз, зажалост ИК "Елф" са полупирати, както казва Перумов в интервюто.
От цялата поредица на Елф ("Фентъци бестселър"), доколкото знам са излезли 28 книги. Липсват ми само "Повелителят на Зората" - Питър Дж. Тайлър (псевдоним на Пламен Митрев, доколкото знам май е отпечатан от НММ Иван Атанасов, преди да стане ИК Елф) и Адамантът на Хена - По дирите на Светлината (част 2 от Адамантът на Хена).
Ако мога да помоля, ако някой има, което и да е от тези две заглавия, нека се свърже с мен. Бих ги закупил на разумна цена, ако не са за продан, поне ще помоля ако има възможност да бъдат сканирани ;)

Поздрави

ПП: Също имам две бройки от Мечът на Елфите, ако някой се интересува ;)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости