Как да свалим цялата библиотека за офлайн четене

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Любчо

Как да свалим цялата библиотека за офлайн четене

Мнение от Любчо »

Здравейте момци,

Имам едно ламерско въпросче. Много се кефя на библиотеката и това че е безценен начин, човек да се докосне до множество произведения, което иначе би било доста трудно.

Иска ми се да мога да я ползвам цялата офлайн на устройството, което ползвам за четене (Нокиа Н810). Свалих си архива с текстовете, за да имам в "чист" текст нещата и мога да ги чета с FBReader доста добре (е има някои забележки.. трябва си някакво форматиране ама се преживява). Сега проблема е че ако си сваля цялата библиотека, нямам индекс на произведенията. Не знам кой <хххх> номер файл коя книга е. Т.е. липсва ми съдържание. Имате ли идея как мога да реша този проблем ? Или ако може някой от администраторите да изгенерира един индекс.хтмл/тхт файл кой номер текст на кое заглавие/автор отговаря ?

Всъщност сега виждам, че може би по хитър начин може да използвам търсачката и да си изгенерирам някакъв списък, но.. дали някой вече е правил нещо подобно?

Мерси предварително за отговорите

Поздрави,
Л.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Как да свалим цялата библиотека за офлайн четене

Мнение от Борислав »

Любчо написа:Или ако може някой от администраторите да изгенерира един индекс.хтмл/тхт файл кой номер текст на кое заглавие/автор отговаря?
В директорията с архивите добавих два списъчни файла:
  • mylib-textslist.csv.gz — Списък на всички текстове (CSV)
  • mylib-textslist.html.gz — Списък на всички текстове (HTML)
Гост

Мнение от Гост »

Мислех че съм написал отговор, но сега виждам, че съм пропуснал. Много благодаря за вниманието. Още не съм изтествал, но дръпнах новите файлове и скоро и това ще стане.

Сърдечни поздрави,
Любо
Любо

Мнение от Любо »

Списъците са доста полезен ресурс, само че се след като попаднах на конвертора на Мандор до fb2 формат, разликата в комфорта при четене на форматиран текст е доста голяма... и вече не мога да преглътна raw текста :-).

Имам питане, дали е възможно да се направи един .tar на всички произведения, които вътре са .zip със съответните тагове(име,автор и т.н.) и картинки, както това става, когато се свали някое произведение самостоятелно? Идеята ми е че искам да конвертирам всяка книга до fb2 формат, който се подържа от FBReader.

Ако горното предложение е невъзможно, бих пробвал да си сваля библиотеката пускайки wget на h-ttp://w-ww.chitanka.info/lib/download/1-xxxx , и спазвайки ограничението за 50MiB за час.

Ако и двата варианта са неприемливи, има ли други възможности, чрез които да постигна желания резултат?

Поздрави,

Любо
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Любо написа:дали е възможно да се направи един .tar на всички произведения, които вътре са .zip със съответните тагове(име,автор и т.н.) и картинки
Прегледай директорията с архивите. Най-долу ще намериш файла misc-mylib-all-zip.tar, който съдържа всички текстове така като се свалят от библиотеката.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Любо
Само едно допълнение...
В момента между 5 и 10% от текстовете не могат да минат през конвертора. С Борислав работим по въпроса, но времето все не стига... :(
Любо

Мнение от Любо »

Това е екстра, момчета. Аз очаквам, че част от текстовете няма да могат да се конвертират директно, но 5-10% звучи доста добре.

Всъщност, мисля че от няколкото рандом, които свалих, един не стана (Gaj Gavriel Kaj - SM - 1. Pytuvane kym Sarantion), където изтрих един Е> Е$ маркер (бяха два един след друг в началото) и се конвертира. Отделно ми е странно, че принципно два еднакви на пръв поглед текстове, едно и също произведение, но в единият случай свалено като, .zip а в другият извадено от mylib-text.tar.gz, конверторът отказва да конвертира вторият raw текст вариант, заради проблем с кавички, на място където в първият вариант няма проблем. Текстът е "Спасителят в ръжта".

При мен времето също е доста ограничено (поради лошо времеорганизиране), но кажете, ако има нужда и по някакъв начин мога да съдействам в процеса, бих отделил време. Но може би ти имаш предвид, че работите по логиката на парсера, и т.н.

В момента планирам да издърпам горепосоченият .tar и да пусна на групи текстовете през MyLibToFB2, понеже не знам дали ще се справи със всички наведнъж :-).

Все още не съм разучил в детайли някои от функционалностите, някой подробности с тези ударени и-та и а-та не са ми ясни, за които може би ще задам въпрос в MyLib2FB2 темата.

Поздрави,

Любо
ivan1282ka
Мнения: 21
Регистрация: 16 февруари 2009, 10:18

Линка за сваляне на файловете не работи

Мнение от ivan1282ka »

Здравейте

Линка за сваляне на файловете за офлайн четене
purl.org/net/mylibd/archive/
иска име и парола .

Има ли някакъв проблем със свалянето?

Благодаря
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

ivan1282ka
Не, няма никакъв проблем със свалянето. Разгледайте по-внимателно прозореца, в който се пита за име и парола.
ivan1282ka
Мнения: 21
Регистрация: 16 февруари 2009, 10:18

Да сега го видях

Мнение от ivan1282ka »

благодаря за съдействието ...

и казано е:

с ПИТАНЕ до цариград се стига
а не с четене :lol:

благодаря
ivan1282ka
Мнения: 21
Регистрация: 16 февруари 2009, 10:18

Мнение от ivan1282ka »

Борислав написа:
Любо написа:дали е възможно да се направи един .tar на всички произведения, които вътре са .zip със съответните тагове(име,автор и т.н.) и картинки
Прегледай директорията с архивите. Най-долу ще намериш файла misc-mylib-all-zip.tar, който съдържа всички текстове така като се свалят от библиотеката.
misc-mylib-all-zip.tar нещо го няма :(
пак ли не съм допрочел нещо
Борислав написа:
Любчо написа:Или ако може някой от администраторите да изгенерира един индекс.хтмл/тхт файл кой номер текст на кое заглавие/автор отговаря?
В директорията с архивите добавих два списъчни файла:
  • mylib-textslist.csv.gz — Списък на всички текстове (CSV)
  • mylib-textslist.html.gz — Списък на всички текстове (HTML)
mylib-textslist.csv.gz
mylib-textslist.html.gz

също за съжаление не ги намирам

:(
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Ами не, просто не са включени в декемрийския архив.
Борислав е обещал през този месец да направи нов архив, надявам се там да са включени.
Ti6anko

Мнение от Ti6anko »

Здравейте, искам да попитам дали има някаква възможност за задаване на поръчка за сканиране на дадени книги ?
Благодаря ви предварително :)
ivan1282ka
Мнения: 21
Регистрация: 16 февруари 2009, 10:18

Мнение от ivan1282ka »

Mandor написа:Ами не, просто не са включени в декемрийския архив.
Борислав е обещал през този месец да направи нов архив, надявам се там да са включени.
Дано да стане, защото опитах да пусна в къщи
сайта с библиотеката на windows с XAMP-portable, само че не се получи :(
и в такъв май ще трябва поне списък с произведенията...
или някой да напише подробни указания как да се стартира сайта
на windows - за локална употреба.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

ivan1282ka
Не разбрах...
Какви по-подробни указания могат да се напишат от темата "Моята библиотека на личен сървър върху Уиндос (за начинаещи)"?
ivan1282ka
Мнения: 21
Регистрация: 16 февруари 2009, 10:18

Мнение от ivan1282ka »

Mandor написа:ivan1282ka
Не разбрах...
Какви по-подробни указания могат да се напишат от темата "Моята библиотека на личен сървър върху Уиндос (за начинаещи)"?
О! и това не съм го прочел :(
извинявам се за излишния въпрос :(
(виж по горе за четенето , питането и стигането до цариград)

при мене не тръгна Apache но това не е проблем свързан с библиотеката...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости