„Рокамбол“, „Капитан Драйфус“

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Boman
Мнения: 89
Регистрация: 03 февруари 2007, 08:24

„Рокамбол“, „Капитан Драйфус“

Мнение от Boman »

Вчера се заговорих с един приятел, който търси поредицата „Рокамбол“ от Понсон дю Терай. Чел е само първите 8 тома и ми я препоръча. Спомних си, че я гледах като излезе преди десетина години. Според справката, която направих, мисля че се състои от 13 тома и излиза, че е доста популярна по света. Аз лично не съм я чел. Ако някой я има, ще съм признателен да я сканира.

Другата книга, за която стана дума е четиритомника на Виктор Фалк - „Капитан Драйфус“.
Закон на Мърфи: ако мнението ми във форума може да бъде разбрано погрешно, то това ще стане!
Detichko

Мнение от Detichko »

На ,,Рокамбол" сега съм на девети том и също така мога да ти я препоръчам горещо, същото мога да кажа и за ,,Капитан Драйфус". Въпреки че Фалк доста е романизирал фактите, историческата стойност си остава, особено към края на четвъртия том. А иначе като художествена стойност и двете книи са невероятни - целият Париж от ХІХ век се разкрива пред очите ти.
Аватар
Boman
Мнения: 89
Регистрация: 03 февруари 2007, 08:24

Мнение от Boman »

Detichko:
То това хубаво, че също ме съветваш да ги чета, ама трябва някой да ги сканира преди това :-)) Ако ти или някой покрай теб ги сканира, ще се наема да ги редактирам. Убеди някой "да се хване за апарата да ги нащрака" :-Р …Или ми ги продай да ги сканирам!
Закон на Мърфи: ако мнението ми във форума може да бъде разбрано погрешно, то това ще стане!
Deltichko
Мнения: 1
Регистрация: 20 февруари 2008, 21:37
Местонахождение: гр. Съндърланд

Мнение от Deltichko »

За съжаление нямам скенер. :cry:
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Не е задължително да имаш скенер. И с обикновен цифров фотоапарат става, даже е по-бързо.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости