Дискусия за сканирането и обмяната на е-книги

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Слави
Мнения: 37
Регистрация: 13 юли 2006, 20:35

Дискусия за сканирането и обмяната на е-книги

Мнение от Слави »

Дискусия за сканирането и обмяната на е-книги

за начало давам линк към форума на друг сайт с книги.

http://e-bookbg.com/index.php?option=co ... 10&catid=7
Свободното теглене от всички спомага или пречи на появата на нови е-книги?
еека

това е кофти

Мнение от еека »

идеята, да се заменят сканирани книги е неудачна
първо - вече много хора са вложили безвъзмезден труд и аз к'во да се прая на педал да се стискам ли?
второ - хората които не сканират книги и така пак няма да сканират.
трето - така само се налага няколко души да вършат едно и също.
прочетох цялата тема и крайния ефект е, че книгите все едно пак ги няма онлайн и няма да ги има докато не ги сканира някой втори път, вместо да сканира нещо друго, което си е чиста идиотщина.
все пак - разбирам идеята да се стимулират повече хора да сканират, но не ми се вярва някой специално за случая да е изтичал да си купи скенер. По-скоро в проекта са се включили същите хора, които си сканират и по принцип. Но както и да е - труда си е техен - те си решават дали да го споделят с нас... пък нашия труд майната му...
еека

ПП

Мнение от еека »

а м/у другото забравих да добавя, че беше много разочароващо да видя, че и сред феновете на онлайн библиотеките се немериха хора да поставят личния си интерес пред общата кауза...
Гост

и още нещо

Мнение от Гост »

И още нещо - след като си така търговски настроен, защо не предостави 2 части от Колелото в замяна на 2-ра и 8-ма, които сканирах аз?
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Не мисля, че има смисъл да пишеш повече. Той Слави си го е казал неколкократно в темата му, че няма да даде останалите книги. Явно не разбира някои прости работи, но какво да се прави... със сила няма да стане :)
Даже гледам, че някой вече се е захванал с третата книга от поредицата... вместо да сканира нещо ново.
Гост

Мнение от Гост »

проблема е, че така поставени нещата той се възползва от нашия труд, а не дава нищо в замяна - на какво основание мрънка тогава.....
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости