Новите заглавия от раздел Сканиране — кога?

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Гост

Новите заглавия от раздел Сканиране — кога?

Мнение от Гост »

След колко време се появяват книжките от раздела Сканиране. Там виждам доста интересни неща, но не знам защо готовите не се появяват в сайта?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: След колко време?

Мнение от Борислав »

Гост написа:След колко време се появяват книжките от раздела Сканиране.
Преди няколко дни отговорих на същия въпрос в една друга нишка. Тук накратко: По принцип почти веднага, но в момента ги отлагам за края на месеца.
gost

-

Мнение от gost »

Добре, чакам с нетърпение
Аватар
ehobeho
Мнения: 3
Регистрация: 18 май 2014, 10:26

Re: Новите заглавия от раздел Сканиране — кога?

Мнение от ehobeho »

Не мога да открия раздел, в който да отнеса въпроса си. Затова го слагам тук. Напоследък в ателието има много сканове, които си търсят коректорите. И така си остават - с търсене. Аз имам сканирани около 700 книги, които с приятели чистим от ателието и като намалеят, качвам други. И ако никой не ги хареса в рамките на 1-2 месеца, аз си ги правя, колкото и да не ми харесва авторът. Какво ще стане, ако го препълня със сканове, които си търсят и може и да не си намерят коректорите? Аз си намерих Xesiona, на която предавам скановете, но съвместно с екипа й пак не можем да насмогнем. Освен това забелязах, че доста хора влизат в ателието, за да си свалят книги, за които не им се чака да бъдат коригирани. Докато търсех къде да си сложа въпроса, даже попаднах на поредния многознайко, който се сърдеше за правилото на двугодишно изчакване, щото не му се четяли остарели книги. То че няма угодия на никой ми е ясно, но дали пък е удачно и ателието да се препълва и книги от мнооого отдавна да си лежат там. Гледам в един от торентите качват сканове, аз също пробвах там, но да се изкажа като издателствата - крадат ми ги бре, хора, от свое име ги качват навсякъде из мрежата! Не че получавам възнаграждение за това, ама да взема да порева като издателствата малко, че иначе не рева, пък взе да ми свирва и на мен от всички претенции наоколо. Всъщност не очаквам отговор от екипа. Тези дни се начетох на простотии и взех, че прихванах и аз да изпростея. Как, уважаеми читанки от екипа, издържате на всичко това? Ако зависеше от мен, щях да спра читанка за по-дълъг период и да спра и огледалата. Благодарилите ви днес бяха 3-4 човека. А консуматори - колкото щеш. Дори не са и гласували в анкетата, кво ги интересува. Трябва да си Човек с голямо търпение и любов към литературата, за да продължавате и поддържате този сайт доброволно. Не че аз ще спра. Вманиачих се, но признавам, че и Xesiona има подход към екипа си и ме мотивира с нейния си подход. За мрънкането си ще дам примери. Обявен скан на Уилям Дийл - Хамелеон. Взел го някой, омазал го както си знае и толкова, що да отговаря на въпроси? Кристин Кашор - Даровита - книгата е готова, но не я качват, защото не й е дошло времето, но вижте зора в коментарите. Ридли Пиърсън - Смъртоносно лято. Взе я някой и нищооооо, прочете си я човекът. Довърших я, не търпя да виси ангажимент. Леле, явно прекалявам и се спирам. Молбата ми е да въведете правило за давност на правене.Тези 27 страници в ателието с пет години назад са... малко множко, мисля, дори и за доброволци. Сканирани книги, за които няма желаещи, могат да отиват в ескейп, например. Дано не ме оплюете много, нямах лоши намерения, въпреки натрупаното недоволство. И все пак предпочитам да прочетете, ако искате, пък вие си знаете какво ще правите. В крайна сметка е прекрасно, че ви открих, защото и луди безкористни като вас трябва да има. Хихихихи, на фона на това около вас, не сте ли си малко луди?
Аватар
plqsak
Мнения: 25
Регистрация: 10 декември 2012, 22:38

Re: Новите заглавия от раздел Сканиране — кога?

Мнение от plqsak »

Подкрепям ehobeho, относно "затлачването" на Ателието трябва да призная, че и на мен ми прави впечатление и съм повдигала темата. То е нещо като с издателите, ако за 2 години не са продали книгата си, едва ли ще стане в следващите. Ако 2-3 години не се е намерил коректор... още повече, дори и все пак да посегнеш към такава книга /правила съм го/, оказва се, че често линка, облака и т.н. вече не е достъпен. Все пак, доброволци се появяват постоянно, с различни интереси, може нещо като "склад" в Ателието да се направи, където да се "приберат" отлежалите повече от 2-3 години. И едно предложенийце - преди да е качена една книга да не се изтрива сканът, така ако корекцията не е на ниво и я поеме друг, да не се чуди кое как е било в печатното издание, а да направи наистина читава поправка, та да не стане без вина виновен.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости