Въпрос относно бутоните за сваляне на книги в Библиоман

Всичко около софтуера, задвижващ Моята библиотека
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
domino1
Мнения: 49
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Въпрос относно бутоните за сваляне на книги в Библиоман

Мнение от domino1 »

Здравейте, :)
Направи ми впечатление, че зелените бутони за сваляне и преглед на книги в Библиоман понякога не се виждат.
Основният компютър, на който работя, е с професионалната версия на Windows 10, а предпочитаният от мен браузър e Edge. С него нямам проблеми.
Другитe два компютъра, с които работя в офиса, са с Windows 10 Home. При тях зелените бутони в Библиоман не се виждат, независимо от браузъра. Понякога зелените бутони се виждат само при част от книгите, за които по принцип такива бутони са предвидени от вас.
Мои приятели ми казаха, че също не виждат зелените бутони - те работят с по-стари версии на Windows и с различни браузъри.
Имате ли представа на какво може да се дължи това?
Предварително благодаря!
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Въпрос относно бутоните за сваляне на книги в Библиоман

Мнение от pechkov »

"Библиоман е проект за създаване на пълно описание на всички книги, издадени на български език."

Т.е. основната функционалност на сайта е описание на книгите. Пълно съдържание за сваляне имат само част от описаните книги, в зависимост от това дали въпросното съдържание е налично, и дали отговаря на Правилата на ателието за качване на съдържание.

Огледай малко по-внимателно, и направи сравнение с някоя конкретна книга, на която има прикачен файл за сваляне дали в един браузър се виждат бутончетата, а в друг - не. Бутончетата също така може да се виждат или да не се виждат, в зависимост дали си логнат в системата.

Логни се от различните браузъри, сравни какво се показва, и ако има разлика - дай конкретни линкове тук.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
domino1
Мнения: 49
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Re: Въпрос относно бутоните за сваляне на книги в Библиоман

Мнение от domino1 »

Благодаря Ви за бързия отговор!
Бутоните за сваляне се виждат от компютъра, на който съм непрекъснато логнат в сайта.
За да се виждат бутончетата е необходимо да сме логнати в системата. За разлика от Моята библиотека, където книгите се свалят и без регистрация.
Отново благодаря и се извинявам за глупавия въпрос! Желая здраве и успехи на Вас и целия екип на сайта.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости