книгите не трябва да се губят

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Гост

книгите не трябва да се губят

Мнение от Гост »

повод е практическото изчезване на две от най-големите онлайн библиотеки

аз съм мнооого мързелив, това с което бих могъл да помогна е да съхраня каквото има и да го предоставя в последствие на който иска да го организира и публикува.

конкретното предложение:
начин за тези с broadband да свалят наведнъж всичко в сравнително структуриран вид (примерно зип с директории по автори).

нещо като backup, това е идеята и за това плащам за "никой" за да не се загуби каквото вече го има.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: книгите не трябва да се губят

Мнение от Борислав »

Гост написа:конкретното предложение:
начин за тези с broadband да свалят наведнъж всичко в сравнително структуриран вид (примерно зип с директории по автори).
Засега не предвиждам такава възможност, защото е свързана с доста трудности. Бих могъл обаче да пратя на някого цялата библиотека (софтуер, база от данни), за да си я пусне на собствен сървър.
В момента всичко се намира на две места: в Мрежата и на моя компютър. Надявам се да не се скапят едновременно и двете системи. :)
Гост

Мнение от Гост »

мене не толкова скапването ме притеснява, колкото неща като ...

писнало ти е
подгонили са те ... bezmonitor
нямаш време
Гост

Мнение от Гост »

Идеятя е добра.И аз имам много книги на различни носители,но не са систематизирани.В смисъл на HDD,на CD,на CF и т.н.Бих могъл да ги опиша по празниците и да изпратя списъка.Те са около 50% на руски,30% български и останалите 20% английски,Приблизително около 1GB.Незнам дали ще има нещо на български което го нямаш,но ако искаш да разшириш библиотеката и на други езици прати ми списък какво търсиш:atamata[маймунско а]yahoo[ . ]com
P.S.Книгите са в *.txt формат.Чета на Handheld(Axim) и така ми е по лесно.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:Незнам дали ще има нещо на български което го нямаш,но ако искаш да разшириш библиотеката и на други езици прати ми списък какво търсиш
Благодаря ти за предложението!
Засега не възнамерявам да включвам и други езици, но ако наистина мислиш да правиш списък на твоите текстове, можеш да го публикуваш тук или някъде другаде в мрежата. Току-виж пък някой се заинтересувал. ;)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости