Какво става с Читанка? Въпрос към Борислав, Mandor и NomaD

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Grumble
Мнения: 102
Регистрация: 15 февруари 2015, 11:42

Какво става с Читанка? Въпрос към Борислав, Mandor и NomaD

Мнение от Grumble »

Уважаеми Администратори на Читанка,
Мисля, че ако уважавате почитателите на Читанка и имате проблеми от техническо или друго естество би било добре да ги споделите с нас, почитатели и потребители, и ние ще ви разберем.
Защото сегашното положение е меко казано неприятно.
Има съобщения за грешки и въпроси които стоят месеци без никакъв отговор.

Вчера 4 от 6 книги не можеха да се свалят, а днес рекорд: 5 от 5.
Гост

Re: Какво става с Читанка? Въпрос към Борислав, Mandor и NomaD

Мнение от Гост »

Да и аз установих това и писах, но не получих отговор
Аватар
mima74
Мнения: 6
Регистрация: 14 ноември 2019, 11:32

Re: Какво става с Читанка? Въпрос към Борислав, Mandor и NomaD

Мнение от mima74 »

И при мен го има този проблем.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Какво става с Читанка? Въпрос към Борислав, Mandor и NomaD

Мнение от zl_tsanev »

При мен линковете от 10.11 включително до последните от 13.11 вече работят.
Пробвайте пак. :)
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Какво става с Читанка? Въпрос към Борислав, Mandor и NomaD

Мнение от Борислав »

Напоследък не обръщах внимание на форума, затова може да съм пропуснал някои грешки, но поне тези, които забелязах, би трябвало да са поправени. Тази със свалянето на последните книги е отстранена, там имаше проблем с обновяването на огледалата.
xxaoc
Мнения: 1
Регистрация: 24 януари 2020, 16:07

Re: Какво става с Читанка? Въпрос към Борислав, Mandor и NomaD

Мнение от xxaoc »

Привет,
Много теми има във форума. Би ми отнело дни да намеря дали някой е питал, каквото аз искам да питам, и дали е правилно тук да питам, или в нова тема.
Та, забелязах, конкретно за Айзък Азимов, защото ми е от любимите, но предполагам е валидно и за други автори:
1. https://chitanka.info/person/isaac-asimov#books - тук има 35 книги
2. https://chitanka.info/person/isaac-asimov#texts - тук има да кажем към 160 произведения
Защо толкова голяма разлика в броя? В секция книги липсват много неща? Или всички 160 произведения са събрани в тези 35 книги? Или някой трети вариант, за който не се сещам?
Поздрави!
Grumble
Мнения: 102
Регистрация: 15 февруари 2015, 11:42

Re: Какво става с Читанка? Въпрос към Борислав, Mandor и NomaD

Мнение от Grumble »

xxaoc написа:Защо толкова голяма разлика в броя? В секция книги липсват много неща? Или всички 160 произведения са събрани в тези 35 книги? Или някой трети вариант, за който не се сещам?
Уважаеми xxaoc,

Виждам, че сте нов почитател на Читанка и имате нужда от помощ, а и явно не правите разлика между книга и произведение.

Книгата е книга, оформена с корици, съдържание и може да съдържа едно, или много и различни произведения като новели, разкази и др. Читанка ви предлага сам да изберете какво искате да четете - отделно произведение, или цяла книга. Затова като отворите съответния автор виждате три раздела:

"Книги", "Произведения" и "Биография"
Ако изберете книга и я отворите ще видите други четири раздела, единия от които е "Съдържание" и ви показва какви произведения съдържа съответната книга.
Съответно, ако отворите произведение, отново ще видите други четири раздела, единия от които е "Данни" и ако произведението е от книга, ще ви покаже в коя книга е включено, а ако не е - раздела "Информация" ще ви покаже от какъв източник е.
И така отговорите на вашите въпроси:

"В секция книги липсват много неща?" - в секция книги не липсва нищо!
"Или всички 160 произведения са събрани в тези 35 книги?" - не, не са!
"Или някой трети вариант, за който не се сещам?" - да , по горе ви обясних.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост