Book Reader

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Dim
Мнения: 7
Регистрация: 05 юли 2006, 13:49

Book Reader

Мнение от Dim »

За пръв път пиша във форума и искам да благодаря na Борислав, затова че всичко това се случва. Сайтът е много удобен за мен и ще бъда чест гост, а защо не и помагач. А сега по темата. Ще посоча четците които ползвам за текстовете, които свалям оттук и от други места.

За настолния ми компютър под Windows XP -> ICE Book Reader Professional http://www.ice-graphics.com/ICEReader/DownloadR.html Тази програма е много удобна и е безплатна за славяни(обичам ги руснаците :) ).

За Pocket PC под Windows Mobile 2003 -> Haali Reader(open source) http://haali.cs.msu.ru/pocketpc/download.html.ru. По-горе казах кого обичам! :)
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Book Reader

Мнение от Борислав »

Здравей, Dim! Не ми стана много ясно дали имаш желание нещо да се подобри. Или просто искаш да помогнеш на хората, четящи офлайн?
Dim
Мнения: 7
Регистрация: 05 юли 2006, 13:49

Book Reader

Мнение от Dim »

Обърках мястото нали? Искам да помогна на четящите.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Book Reader

Мнение от Борислав »

Dim написа:Обърках мястото нали? Искам да помогна на четящите.
Не е твоя грешката. Аз също в момента не намирам къде да преместя нишката, значи е липсвал форум Четене.
hpp

Мнение от hpp »

SpeechLab 2.0 струва ми се, че това е най-доброто решение за сега. За съжаление още го нямам :(
apokatastasis
Мнения: 1
Регистрация: 12 януари 2009, 22:51

SpeechLab 2

Мнение от apokatastasis »

Колеги ако има повече от 5 желаещи ще кача програмата на Rapidshare. За тест :roll: (от стотина години например).
Който желае може да я закупи.

Иначе приятно слушане/четене.
Гост

Мнение от Гост »

С *cool reader * съм в момента ама ми показва празни страници а чете обикновено всичко.Изтеглих тая руската програма ама ми показва някакви странни символи вместо букви.Пишеше нещо че е безплатна само за бившите руски републики.Тоя формат дето са книгите тук може да е лесен за разни работи ама е труден за четене или поне не е така приятно четенето при положение че не мога да ползвам програмата с която съм свикнал.Сега ще трябва да търся нещо да ги правя във формат с който да ги отварям с моя четец ако въобще има такава програма и да губя сума ти време защото нямям никаква идея как се правят такива неща.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

CoolReader поддържа FB2, така че можеш да опиташ този конвертор.
Гост

Мнение от Гост »

Вече го направих и се получи.:)
Аватар
noemis
Мнения: 31
Регистрация: 13 май 2008, 11:43

Мнение от noemis »

Гост написа:С *cool reader * съм в момента ама ми показва празни страници а чете обикновено всичко.....
До версия CoolReader BG2-00-66 не може да чете UTF-8, въпреки че пише обратното. Тегли книгите форматирани в Windows-1251 и няма да имаш проблем. Версиите от 3 нагоре четат и UTF-8.
Това от личен опит.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост