Въпрос за книгите в читалието

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
k.mukov
Мнения: 3
Регистрация: 01 септември 2018, 23:20

Въпрос за книгите в читалието

Мнение от k.mukov »

Здравейте
Сравнително нов съм тук, а и не съм следил обстойно събитията около Читанка наскоро. Обаче забелязах, че някои от книгите, налични в работното ателие вече липсват, а не са качени в Читанката. Например "Произход на видовете" беше налична в ателието в четивен(приблизително) вид, но сега я няма. На какво се дължат тези промени?
Благодаря предварително
asayva
Мнения: 17
Регистрация: 21 декември 2010, 16:23

Re: Въпрос за книгите в читалието

Мнение от asayva »

Може би защото книгата е издадена 2017 г. Наличието й "в четивен(приблизително) вид" показва, че сте успели да я прегледате или свалите, макар и необработена. А това означава, че са нарушени авторски права. Книгата е на година, а в Ателието я има достъпна. Поне аз така мисля.
k.mukov
Мнения: 3
Регистрация: 01 септември 2018, 23:20

Re: Въпрос за книгите в читалието

Мнение от k.mukov »

asayva написа:Може би защото книгата е издадена 2017 г. Наличието й "в четивен(приблизително) вид" показва, че сте успели да я прегледате или свалите, макар и необработена. А това означава, че са нарушени авторски права. Книгата е на година, а в Ателието я има достъпна. Поне аз така мисля.
Няма я в Читалието в момента, можете да проверите. Успях да я сваля преди време, но изгубих файла. Както и други книги, които седяха доста време там, например учебници по химия за ВУЗ.
Впрочем, чудя се дали не изчезват, защото качилите ги са си закрили профилите?
zelenkroki
Мнения: 88
Регистрация: 06 юли 2010, 14:01
Местонахождение: Трявна
Връзка:

Re: Въпрос за книгите в читалието

Мнение от zelenkroki »

Уважаеми потребителю @k.mukov,
Поразгледайте я тази Читанка. Има Библиотека, Ателие, Читалие, Библиоман, Форум и други секции. С помощна информация към тях.
Дори има „Контролно табло на потребителя“, където може да получите лични съобщения.
По-добре късно, отколкото още по-късно!
theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Въпрос за книгите в читалието

Мнение от theopan »

k.mukov написа: Няма я в Читалието в момента, можете да проверите. Успях да я сваля преди време, но изгубих файла. Както и други книги, които седяха доста време там, например учебници по химия за ВУЗ.
Впрочем, чудя се дали не изчезват, защото качилите ги са си закрили профилите?
Преди няколко месеца обявиха нови правила за качване и обработване на книгите. Бяха пуснали и съобщение по email до потребителите, според което:
Във връзка с актуализацията на Ателието от сега нататък се забраняват записите на етап "Планира се". Етап "Сканира се" се допуска за два месеца. Етап "За корекция" е разрешен за 6 месеца. Етап "Коригира се" - срок 12 месеца. Всички записи, които не отговарят на тези условия, ще бъдат изтрити на 10.04.2018 г.
Отговорник на Ателието: Epsilon
Може това да е причината за липсващите записи, налични преди това.
Аватар
Еми
Мнения: 138
Регистрация: 26 януари 2012, 16:14
Местонахождение: София

Re: Въпрос за книгите в читалието

Мнение от Еми »

Най-после някой, който е прочел, разбрал и запомнил.
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
k.mukov
Мнения: 3
Регистрация: 01 септември 2018, 23:20

Re: Въпрос за книгите в читалието

Мнение от k.mukov »

zelenkroki написа:Уважаеми потребителю @k.mukov,
Поразгледайте я тази Читанка. Има Библиотека, Ателие, Читалие, Библиоман, Форум и други секции. С помощна информация към тях.
Дори има „Контролно табло на потребителя“, където може да получите лични съобщения.
Като регистриран потребител съм нов, така че не всичко ми е ясно все още. Благодаря за отговора на ЛС, явно наистина са изтрити поради минала давност. Жалко, имаше интересни неща. Ще е добра идея да се правят някакви бекъпи някъде, може би в някакви огледални сървъри.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости