Rating 10

Наистина ли чиклитите се сканират, редактират, обработват наравно с Достоевски?

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.

Наистина ли чиклитите се сканират, редактират, обработват наравно с Достоевски?

Мнениеот Полиграф Полиграфович » 29 юни 2018, 10:19

Привет,
въпросът ми е свързван чиклитите (романтичните бози) и трилърите на кило. Наистина ли този тип романи минават през същия процес като всички останали произведения - сканиране, редактиране, обработка за е-книга? Или ъплоудърите ги намират в е-вариант от друго място и просто ги качват в Читанка. С други думи - хвърлят ли се усилия (дигитализацията на книга е трудоемко нещо) по Джейн Ан Кренц и Дийн Кунц наравно с Достоевски и Чехов?
Знам, че Читанка е на доброволни начала и съм изключително благодарен за съществуването й. Но все пак една библиотека трябва да има приоритет в събирането на заглавия и отговорност към възпитаването на вкус у читателя.
Да се дава това, което иска масата, не е рецепта за качество. Това е максимата на жълтата преса и "Под прикритие".
Полиграф Полиграфович

Re: Наистина ли чиклитите се сканират, редактират, обработват наравно с Достоевски?

Мнениеот анБeзимeн » 29 юни 2018, 12:24

Такава е цената на масовизирането на Интернет и обратната страна на високоскоростния мрежов трафик, според мен :wink:
анБeзимeн

Re: Наистина ли чиклитите се сканират, редактират, обработват наравно с Достоевски?

Мнениеот Еми » 29 юни 2018, 13:51

Уважаеми Полиграфович,
Свободен сте да четете каквото пожелаете, когато пожелаете и както пожелаете. А най-добре се включете в изчитането на посочените произведения. Интелигентността на човек не се формира от избора му на автор или жанр, затова е неуместно да изтъквате подобни причини, от които прозира подигравателност и пренебрежение. Опитайте да коригирате книга, с удоволствие ще я проверя. И със сигурност ще продължавам да коригирам книги, които на мен ми допадат, без да се интересувам от чуждите оценки за възвишеност. Сигурна съм, че и останалите коректори доброволци ще ви кажат същото.
Аватар
Еми

Местонахождение: София

Мнениеот Полиграф Полиграфович » 29 юни 2018, 14:24

Никъде не съм казал, че читателите на чиклити и трилъри са тъпи - това вие го твърдите. Въпросът ми бе дали за чиклитите се хвърлят същите усилия както за Достоевски, например. Или чиклитите са вече обработени в е-вариант и просто се взимат отнякъде, за да се качат в Читанка. Любопитен съм, не подигравателен.
Полиграф Полиграфович

Мнениеот Еми » 29 юни 2018, 14:36

Не, те сами скачат в Моята библиотека, защото не заслужават особени напъни.
Аватар
Еми

Местонахождение: София

Мнениеот in82qh » 29 юни 2018, 15:21

Полиграф Полиграфович написа:Никъде не съм казал, че читателите на чиклити и трилъри са тъпи - това вие го твърдите. Въпросът ми бе дали за чиклитите се хвърлят същите усилия както за Достоевски, например. Или чиклитите са вече обработени в е-вариант и просто се взимат отнякъде, за да се качат в Читанка. Любопитен съм, не подигравателен.

Да, всички книги, които се добавят в Моята библиотека, преминават през един и същ процес на обработка, независимо от автора, размера или жанра на книгата.
in82qh

Нещо като извинение, Полиграфе...

Мнениеот NomaD » 29 юни 2018, 22:38

Опять общее собрание сделали, Филипп Филиппович.
Изображение
Аватар
NomaD

Обратно към Потребителски въпроси