Сваляне на корици

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Сваляне на корици

Мнение от Борислав »

Вероятно сте забелязали, че при някои произведения е качена и корицата на хартиената книга, но когато свалите текста, тя не е включена в архива. Смятате ли, че има нужда да добавя кориците в пакетите за сваляне?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Аз съм "за".
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Идеята много ми допада и съм за, дори ще си позволя допълнително предложение.

И в тази връзка отправям следния АПЕЛ, молба, призив към всички млади и неизвестни художници търсещи признание и реализация, изявени и известни художници харесващи четенето и идеята която преследва този сайт.

Уважаеми, дами и господа!

За труда който ще положите създавайки и предоставяйки илюстрации към текстовете в сайта, няма да получите възнаграждение, защото цялата идея на сайта е некомерсиална, но ще получите:

- възможност за изява пред света, защото сайта е видим в Интернет в световен мащаб не само в България.

- възможност издатели да ви наемат. Не се учудвайте те са редовни посетители тук за да се запознаят с тенденциите(професионалистите в бранша) или най-малкото да искат свалянето на текстове(печалбари на които всички и всичко им пречи).

- място да видите илюстрации на други ваши колеги, да обмените мнения, да дискутирате тенденции в илюстрирането.

- огромната благодарност или критика на потребителите на този сайт които ще имат възможността да четат текстовете тук с Вашите илюстрации.

Убеден съм, Борислав много бързо ще Ви даде тази възможност, стига да проявите желание виждайки смисъл в предложеното! То изцяло зависи от Вас!
Може и така да е, ...!
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

По въпроса с кориците - и друг път съм казвал, че съм привърженик на минимализма - аз лично смятам, че е излишно.
Разбира се, нищо не ми пречи да изтрия картинката след като изтегля текста.
Изключение правят вероятно произведения, които са неотделимо свързани с илюстрации, карти и т.н. Във всеки случай идеята не ми допада.

По въпроса с илюстрациите:
Професионалистите не работят без пари. Те от това се хранят. (Вероятно за широката публика е напълно неизвестно колко време и енергия - да не говорим за квалификация - изисква илюстрирането на книга или оформлението на корица.)
Аматьорите, макар и да са готови да го правят без пари, обикновено (99,9%) могат да предложат само ужасяващо качество, което вреди по всякакъв начин на сайта/мястото, което дава трибуна на подобна изява. Стига да погледнете devantart и да имате очи да разберете за какво става дума...

Цинично ще кажа, че тая работа с илюстрацията и оформлението на книгата не е като оная работа. Не си правете илюзии и се спрете навреме, моля! Литературен клуб е едно, а читалищен кръжок по рисуване - съвсем друго.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

нт написа:...
По въпроса с илюстрациите:
Професионалистите не работят без пари. Те от това се хранят.
Аматьорите, макар и да са готови да го правят без пари, обикновено (99,9%) могат да предложат само ужасяващо качество, което вреди по всякакъв начин на сайта/мястото, което дава трибуна на подобна изява. Стига да погледнете devantart и да имате очи да разберете за какво става дума...

Цинично ще кажа, че тая работа с илюстрацията и оформлението на книгата не е като оная работа. Не си правете илюзии и се спрете навреме, моля! Все пак библиотеката не е кръжок по рисуване, нали? Не е и квартално читалище, надявам се.
Всяка работа рано или късно стига до оная работа :lol: . Всичко по горе е вярно, но никой не се е родил професионалист, а млад, начинаещ, неизвестен, защо да не получат още една капка шанс тук?

За качеството, колко от текстовете в тази библиотека не отговарят на определени критерии за качество и параметри. Сигурен съм, че ако Борислав качи всички текстове които са му пратени, малко хора ще се върнат тук за да потърсят нещо. Всеки е попадал на такива текстове не редактирани, необработени, с разместени абзаци дори и страници, произволни комбинации от символи, не обозначена пряка реч- просто ужас.

Не гарантирам, че предложеното ще стане, но какво пречи да се опита, защо трябва да се задоволяваме с постигнатото а не да развиваме сайта, да опитваме нови и нови неща. Времето отсява ненужното и излишното. Още повече на фона на книгите които се издават сега- освен на корицата нищо друго радващо окото, защо тук да не е по-различно и да има илюстрации към текстовете.

А защо да няма направление комикс(може и да има не съм обърнал внимание)?, с илюстрацията са много близки.
Може и така да е, ...!
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

GeOrg, знам че подбудите ти са съвсем добри и на думи формулирано звучи направо чудесно.
Просто имам опит в областта на изображението и знам как ще се развият нещата.
Едно е свободен проект, направен професионално и със стил. Съвсем друго детска градина.
Децата не могат да рисуват. Всеки може да има мнение за книга или картина, но не всеки може да напише книга, нито да илюстрира.
Че хората снимки не могат да композират, дето едно копче на фотоапарата има да се натисне! Не се подлъгвай. Има си места, дето народа да си качва художествената самодейност.

Отделно иде проблема със сървърното пространство, който не се наемам да коментирам.

GeOrg написа: ... Всичко по горе е вярно, но никой не се е родил професионалист, а млад, начинаещ, неизвестен, защо да не получат още една капка шанс тук?
Когато достигне професионално ниво, тогава получава възможност за широка изява. Дотогава си рисува на гърба на тетрадката по математика и си я показва на съучениците и родителите.
GeOrg написа: Не гарантирам, че предложеното ще стане, но какво пречи да се опита, защо трябва да се задоволяваме с постигнатото а не да развиваме сайта, да опитваме нови и нови неща. Времето отсява ненужното и излишното.
Нови неща е хубаво да се опитват, но не и такива, които предварително се знае, че ще са провал. Не и такива, които ще разводнят основното и ще го направят "манджа с грозде", както казваше една моя учителка.
GeOrg написа: Още повече на фона на книгите които се издават сега- освен на корицата нищо друго радващо окото, защо тук да не е по-различно и да има илюстрации към текстовете.
Книгите са за четене.
GeOrg написа: А защо да няма направление комикс(може и да има не съм обърнал внимание)?, с илюстрацията са много близки.
Жанрът комикс е друг свят. Той пък е свързан с анимацията, тя с киното, киното с балета, той с музиката, тя с операта и театъра. Пропуснахме ли нещо?
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

:lol: като гледам нищо не е пропуснато, дори и защо всичко е обречено на провал.
Може и така да е, ...!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Кориците на произведенията вече се свалят заедно с текстовете. В настройките това може да се включи/изключи. Пише "Включване на корицата при сваляне на текст". По подразбиране е включено.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Наименование на файла с корицата

Мнение от Mandor »

Малко е нахално, но дали има възможност файла с корицата (в архива) да е със същото име, както текста? Че като разпакетирам няколко архива в една директория, става малка бозичка...
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Наименование на файла с корицата

Мнение от SecondShoe »

Като избрах от настройките да не ми се свалят кориците менюто се премести вдясно и не мога да го върна отляво където си беше.
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Мнение от moosehead »

Тая работа с кориците, изведнъж да не се окаже препъникамък.
Аз мисля, че по-логично би било, сканираната корица да не се включва в архива с книгата, а просто да се показва на сайта заедно с цялата информация за книгата.
На този, на когото му трябва корицата "Save image as ..." и готово.
Имам предвид, че човек като отиде да си купува книга гледа корицата преди да я купи. След като я вземе - край.
В архива е удачно да се поставят картинки свързани с контекста на книгата - географски карти и др.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Наименование на файла с корицата

Мнение от Борислав »

Mandor написа:Малко е нахално, но дали има възможност файла с корицата (в архива) да е със същото име, както текста?
Дадено.
Добавка. Готово.
Последната и единствена промяна е направена от Борислав на 09 юли 2007, 15:05.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Наименование на файла с корицата

Мнение от Борислав »

SecondShoe написа:Като избрах от настройките да не ми се свалят кориците менюто се премести вдясно и не мога да го върна отляво където си беше.
Оправено.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

moosehead написа:Тая работа с кориците, изведнъж да не се окаже препъникамък.
На кое?
moosehead написа:На този, на когото му трябва корицата "Save image as ..." и готово.
И аз така си мислех, но както виждаш, има хора, които желаят да свалят и кориците. Може обаче да съм се излъгал в преобладаващото мнение и "правилната" настройка да е "Корицата изключена по подразбиране".
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Като се замисля основното наистина е текста и 'По подразбиране' трябва да е единствено той, а всички допълнителни екстри по избор.
Може и така да е, ...!
nlr
Мнения: 63
Регистрация: 29 декември 2006, 15:06
Местонахождение: Варна

Мнение от nlr »

Според мен пък по-важното е, че вече има и таква опция. Другото е въпрос на два клика и не разбирам защо му се отделя чак толкова внимание...
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от hammster »

Аз също предпочитам да имам кориците на книгите които ме интересуват, и в тази връзка имам една идея.
Идеята всъщност е заимствана от един български торент тракер, а тя е:
Възможно ли е, ако за Борислав не е проблем, и ако останалите го одобрят разбира се, в раздел "Сканиране" като позиционираш мишката върху дадено заглавие, не автор, да се появява умалено изображение на корицата на книгата която се сканира. Естествено трябва да се направят промени при добавянето на ново произведение, така че да може да се качи корицата в момента на добавянето му. Естествено не е задължително за тези които не искат, или не ги интересува корицата.
С пари можеш да купиш книга, но не и знание.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

hammster написа:Възможно ли е, ако за Борислав не е проблем, и ако останалите го одобрят разбира се, в раздел "Сканиране" като позиционираш мишката върху дадено заглавие, не автор, да се появява умалено изображение на корицата на книгата която се сканира.
Добро предложение, но не съвсем подходящо за раздел "Сканиране". По-скоро, ако направим такава джаджа, ще е при списъчните страници по автор/преводач/...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост