Станислав Лем? Мъж посещава паралелна анти-вселена, защото е влюбен в жена от там

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
logixoul
Мнения: 10
Регистрация: 17 септември 2017, 21:12

Станислав Лем? Мъж посещава паралелна анти-вселена, защото е влюбен в жена от там

Мнение от logixoul »

Мисля че автора на разказа беше или съветски, или български. Чел съм я някъде между 1997 и 2000 но мисля че е написана десетилетия преди това.

Мъж има устройство за изпращане на прости вещества (като белтъци) в паралелна анти-вселена. Също го използва за пращане на съобщения, написани на хартия. Получава съобщения което показват че има хора от другата страна също. По този начин започва да говори с млада жена от анти-вселената, която мисля че беше учителка в детска градина. Те се влюбват и си уговарят среща. Той използва устройството върху себе си и то проработва (или може би "проработва, но с уловка" беше). В анти-вселената нещата са леко различни (странни, с бледи цветове и т.н.). Там той има уговорка да се види с жената но тя закъснява за срещата.

В анти-вселената, за разлика от нормалната, той е пушач.

Разказа завършваше с нещо като:
... и така той научи каква е разликата между изпращането на белтък и изпращането на човешко същество - две горящи очи...
Donsky
Мнения: 6
Регистрация: 24 октомври 2014, 14:24

Re: Станислав Лем? Мъж посещава паралелна анти-вселена, защото е влюбен в жена от там

Мнение от Donsky »

Разказ с подобна тема е "Антисемейство" от Антон Донев ("Фантастичен хумор"):
http://www.donsky.eu/ADonev/28Anti.htm
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости