Небесна граница

Тук можете да публикувате собствените си произведения, които желаете да бъдат прочетени и коментирани от аудиторията на библиотеката.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Небесна граница

Мнение от theopan »

Здравейте, реших да започна да публикувам в блог страницата си един мой роман–поредица, по който работя през последните няколко години, в жанр фантастика и фентъзи, с елементи на романтика и семейна драма.
Смятам да пускам по една-две глави веднъж седмично и ще давам линкове към тях в тази тема.
На онези от вас, които ще решат да прочетат тази история, надявам се да им бъде интересна, забавна и вълнуваща, както беше на мен, докато я писах.
Ако решите също можете да ми споделите и вашите мнения и препоръки.


Анотация | Free Download | All Chapters


Глава 1 – Отвъд звездите

Глава 2 – В търсене на слънчева светлина
Последната и единствена промяна е направена от theopan на 20 април 2018, 00:44.
Õrigèn-Present
Мнения: 6
Регистрация: 11 февруари 2017, 13:07

Re: Небесна граница

Мнение от Õrigèn-Present »

Прочетох всички глави на произведението ти. ( Не беше лошо, като цяло)
Първата глава ми беше особено странна и безинтересна, с една дума си е чист провал. Знам, че началото както и краят са особено трудни, но в първа глава краят беше ... провал.

Втора и Трета глава бяха ЧУДЕСНИ въпреки, че Трета глава ми хареса повече : което бе най-важното разбрах подробности за главният герой, но това което си пропуснал/а е че не показа (не се разбраха) годините на Константин в произведението, разбрахме че той е просто достатъчно голям за да се ожени, но по едно време заблуждаваш читателят с това, че неговият характер се определя някъде между 16-19г. възраст. / Все пак някак си краят бе успешен/

В продължението на главата ( IV ) се изпускат страшно важните събития, които направо "ПРЕЦАКАХА'' историята и идеята ти за война, защото читателят ''не присъстваше'' в тази война, просто повечето герои бяха убити. Както и най-важната героиня, тази която крепи любовната история ( приятелката на Константин ) изобщо как бе убита тя? -Няколко пъти се върнах да го прочета това, но така и не разбрах от кого е била убита.
Но точно стана интересното и ето краят бе пак ПРОВАЛ....
( Но като цяло идеята ти е ИЗУМИТЕЛНА и при всички тия пропуски и грешки в края на главите все пак се надявам малко да ги редактираш и наистина ще стане: Интересно произведение)

За глава ( V ) Не знам, аз лично не бих искал да чета продължението... Не виждам нищо общо с което да я свързват с останалите глави.
theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

Õrigèn-Present, благодаря Ви за изчерпателното мнение.

Част 1 (първите 4 глави) в книга 1 са предистория. Да знам, че тук на места може би информацията идва малко оскъдна, но понеже историята съм я разделил на части, реших събитията от тези четири глави да бъдат разгледани по-подробно в една от следващите книги. Включително и самото начало на историята с родителите на Константин, където тук не е казано особено много за тях.

Първите 4 глави са въвеждащи за света, в който се развива историята по-нататък. Те са случили някъде в миналото, а в част 2 действието се прехвърля в настоящето. Тук нещата в началото изглеждат по един начин, но в действителност се оказват не съвсем така. Затова и тази част съм я нарекъл „прикрития“. Има няколко сюжетни линии, които с течение на времето се оказват свързани.

Относно убийството на Хелена, понеже в онзи момент (продължението) нещата се случват от гледната точка на Константин, а той тогава не знае кой всъщност е извършителят, затова и за момента съм го оставил така.

По-нататък в историята се хвърля малко повече яснота кой и защо го е направил. Макар и в книга 1 да не е назован поименно, мисля, че ще се разбере кой е той и какво го е подтикнало (също и за родителите). Ако пък и тогава не става съвсем ясно, ще помисля как да го поправя. Макар че като замисъл не ми се иска да разкривам всичко едва в началото.

Отново Ви благодаря за изчерпателния коментар. Наистина ми е полезен. :)
theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

Глава 10 – Нелегално извличане

Глава 11 – Вечерта на годеницата


P.S. Следващата седмица финална глава на част 2: Прикрития и начало на част 3: Открития.
theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

Глава 23 – Затишие (финал на част 3)
theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

> Глава 30 – Отново у дома (Финал 3/3 - последна глава от Том 1)
theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

От тази страница можете да свалите целия том 1 във формат PDF - https://ssborder.wordpress.com/download-books/

(Ще се постарая скоро да бъде достъпен и в други формати).


Тук пък можете да откриете списък с имената на основните и второстепенните персонажи (по реда на появяването им), както и главите, в които имат пряко участие и тези, където само са споменати.
https://ssborder.wordpress.com/%D0%BF%D ... %B6%D0%B8/

Благодаря на всички, които следиха историята през тези четири месеца, харесаха блога и фейсбук страницата, също и на тези, които ми писаха отзиви (тук и на email-а ми).


P.S.
А съвсем скоро планирам да ви представя и следващия си проект.
"Легендата за Златното момиче - книга 1: Принцът, вещицата и последната златна ябълка".
Но повече за него от началото на следващия месец.

:)
theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

Ето ги и обещаните допълнителни формати - EPUB, MOBI и FB2. :)
Могат да бъдат изтеглени от раздел Download Books - https://ssborder.wordpress.com/download-books/

:)
theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

>Файловете за сваляне< са обновени, като към тях е добавена и корицата, която е налична в Библиоман.
theopan
Мнения: 42
Регистрация: 31 юли 2016, 20:54
Връзка:

Re: Небесна граница

Мнение от theopan »

Откъс от предстоящия том 2 може да прочетете в блог страницата :arrow: Част 1: Отражения (откъс)

Анотация и допълнителна информация за книгата са налични тук - https://theopanov.wordpress.com/%D0%BD% ... -download/

P.S. Освен това вече имам профил в Goodreads, така че може да ме откриете и там:
https://www.goodreads.com/teodor_panov
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости