Книги в оригинал ??

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
goopi
Мнения: 2
Регистрация: 04 декември 2016, 03:21

Книги в оригинал ??

Мнение от goopi »

Купих си Kindle-а за да си свалям и чета книги на английски език в оригинал.., обаче..може и защото ми е първи четец и ..не мога да се справя нещо с нещата. Излизат няколко сайта ,включително и RuLit ,и като отида на тях винаги е свързано с регистрации или иска плащане или нещо друго и не успявам да се справя. Търся ако някой знае сайт , който да е лесен за за работа колкото Читанка !! Избираш книга..кликваш и готово..! Ако някой знае , моля нека каже. !! Също така може пак аз да не намирам или просто съм пропуснал нещо , но предполагам тези текстове , които са преведени и публикувани тук трябва да си имат и оригинали нали ?? Мислех си , Няма ли някаква папка или директория ,в която се намират те, преди превода...или пък Читанка да дава възможност освен в какъв формат , примерно txt , pdf ,... да има и възможност в какъв език.. български или английски (ако приемем,че книгите се превеждат основно от английски !) ?! Благодаря предварително..и ако някой може да помогне..Моля нека е с по-простички думи и обяснения.., като на дете от 2-и клас..въпреки ,че съм почти сигурен ,че децата 2-и клас сигурно знаят доста повече от мен.., но все пак.. :)
cattiva2511
Мнения: 151
Регистрация: 04 октомври 2015, 16:19

Re: Книги в оригинал ??

Мнение от cattiva2511 »

Писах Ви на лични…
Аз123

Re: Книги в оригинал ??

Мнение от Аз123 »

Инсталираш си програма за сваляне на торенти - utorrent примерно. Отиваш в rutracker.org. Има секция книги на английски език. Ако си направиш регистрация - сваляш торент файла и го стартираш в utorremt. Ако искаш без регистрация - магнтитно сваляне.
Аватар
summer-knight
Мнения: 133
Регистрация: 13 август 2015, 17:22

Re: Книги в оригинал ??

Мнение от summer-knight »

royallib.com не иска регистрация. Щракаш "търсене по книга или автор" и избираш "(A-Z)". Там са книги и автори на англ. език.
goopi
Мнения: 2
Регистрация: 04 декември 2016, 03:21

Re: Книги в оригинал ??

Мнение от goopi »

Много благодаря на всички , които толкова бързо се отзоваха..в Темата или на Лични..
Много ми помогнахте , всичко вече е ОК ..,
пп.
само да отбележа..Не съм искал да съм некоректен спрямо..Моята библиотека..т.к книгите , които търся не са им някакъв вид конкуренция ..по причината ,че Не са преведени.., така ,че да ме извинят тези които съм засегнал..Не е умишлено ..поне според МЕН.
От моя гледна точка... едно е да се опитваш да продаваш BMW в магазин на Mercedes , а друго е между Мерцедесите да изложиш и някой мотор на Honda / Suzuki / Kawasaki ... второто би помогнало само за разнообразието и допълването (както и реклама) за самия магазин..
Също така изключително много благодаря на хората , които са си отделили от времето и са направили тези преводи и са качили нещата тук , напълно безплатно..Радвам се ,че има и такива хора...Дано това да се запази и за в бъдеще , така или иначе последно време все по-малко хора четат с оправданието ,че няма пари за книги или пък времето не им стига.. Благодарение на ентусиастите тук...единия проблем отпада !! От името на много хора ... Благодарим !!

ппп.
не снам как стои въпроса с авторски права и т.н..., но ако има възможност.. предполагам ,че ако от Читанка се самосезират.. това да имат и всички преведени вече книги и в оригинал..според мен би било само от полза , както за сайта , така и за всички останали ., но това Те си го преценяват , само споделям мнение и препоръка ..
От мен хубав ден на целия екип и на всички останали .
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости