Търся.

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
NevermoreBG
Мнения: 2
Регистрация: 05 септември 2016, 22:00

Търся.

Мнение от NevermoreBG »

Едва ли тук е правилното място но..

Търся си автори като - Хорхе букай , Чарлз буковски

Като цяло , книги които биха развили начина ми на мислене.
Rinaldo
Мнения: 5
Регистрация: 22 март 2013, 18:57

Re: Търся.

Мнение от Rinaldo »

Книги, които да развият начина ти на мислене всъщност няма, ти си единствения, който може да си развие мисленето, дори "Господ" не може да помогне на някой да си развие начина на мислене. Вярвай, че можеш и ще стане, опитай и не спирай и ще стане, някой ден. Няма значение какво четеш. Всичко е до перспектива, развиването на въображението и "теглене" на перспективи (различни гледни точки).В случая се събирай с компании и си говорете за книгите, филмите и тн. Останалото накрая е избор, личен и случайно избирателен (паметта на човек всъщност работи избирателно, искаш да помниш 1 , но помниш 2ро, понякога за да запомниш само 3-4 и 5, трябва да учиш от 0 до 10), който пък се оповава на какво си се научил до момента, каква е личната ти "компютърна" програма. Препоръчвам твърда фантастика, философска, мистична. Старите философи Сократ, Аристотел и тн, новите Нитше, Фроид, Енгелс и тн... Чети квантова мехника и други раздели на теоретичната физика. Чети древна история, гледай фантастични сериали Стар трек, Стар Гейт, Вавилон 5 и други, с множество епизоди развиващи различни теоретични истории в науката и психологията на човека, добро и зло, да бъдеш или да не бъдеш, да направиш нещо или не, да позволиш ли да те мачка държавата или не и тн, изборът е безкраен (или поне така изглежда до един момент). Нещата вървят така: от раждането си човек първо учи вселената и после себе си (още с първата глътка въздух, която опарва дробовете на новороденото бебе и светлината, която го заслепява), после за да продължи да учи себе си, човекът продължава да учи вселената и обратното, за да учиш вселената трябва да учиш от себе си и така до края... От днеска за утре, не става, ще минат и ще минават години, определно знание, трябва да затриваш от съзнанието си, ненужно, боклуци и така нататък, за съжаление това триене е точно като помненето, избирателно.
Успех ;) на мен Зелазни ми е любимец, фантастика и митология преплетена от философски въпроси, за живота и смъртта, ред и хаос, светлина и мрак, вечната битка на вселената започваща от интелекта, отвътре. Всяка битка започва в самите нас и завършва в самите аз. Автори много, информация много, трябва да се отсява, лично всеки си отсява, едно време Рей Бредбъри и Кърт Вонегът го казаха в едно интеревю, има го из нета, как двама писатели са имали същата задача като теб, да си развият мисленето и знанието... :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости