Авторски текстове

Тук можете да публикувате собствените си произведения, които желаете да бъдат прочетени и коментирани от аудиторията на библиотеката.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
cattiva2511
Мнения: 151
Регистрация: 04 октомври 2015, 16:19

Авторски текстове

Мнение от cattiva2511 »

Здравейте… на който иска да чете…
Забелязвам, че хората които постват тук леееко се увеличават. Сигурно всеки иска да получи някакъв коментар, относно работата си… ами, защо да не се обадя, тогава.
Тактично ще пропусна:
Anтоnia — защо? Първо, вече коментирах Пътепис номер едно
Относно Един ден в Барселона — прочетох го, но както вече си признах… пътеписите не са ми сила. (Спойлер: Очаквайте много скоро нов разказ от авторката :) )
Ще пропусна и Кристиян Цветанов — всъщност то не е точно пропуск, ние вече си водихме диалози ;)
Апропо, препоръчвам:
Да се целиш в звездите
:D
Ще подмина, също и поезията… не я разбирам таз‘ поезия и туй-то.

Невъзможен копнеж
Които глави можете да си изтеглите в различни формати, за което благодаря, qnkov
Романа на Владислав Цветанов… амии да видим. Първо, корицата е якааа. В началото много се чудех, що ръката на мъжа е с различен цвят, при положение, че той е „землянина“… ама ми стана ясно с четене :) Героят е млад мъж, почти тийнейджър, но дръжте се читатели: тоя път група непълнолетни няма да спасяват света… поне не Земята. Няма да ни нападнат гадни извънземни, с пет хиляди вълни, а после група дечуря да им разкажат играта. Е, вярно — още сме в началото, тоест до трета глава, не се знае, какво ще стане, но очаквам с нетърпение да разбера ;)

Тъмнина
Хъмммм… така, това е роман за млада жена, която е на път да изгуби зрението си и търси начин да си набави пари за операция… айде няма да преразказвам RinsMontiel има резюме към творбата си.
На мен малко тривиална ми идва идеята. Напомня ми на доста други произведения… няма да споменавам кои. От друга страна, тук отново сме едва в началото, може пък нещата съвсем да се обърнат… знае ли човек :)
Само-едитвам се, знам че ти писах, че ми хареса следното изречение:
От тях лъхаше на нечистоплътност толкова силно, че жаждата му за кръвта им изчезваше мигновено.
Обаче при втори прочит, имам проблем. Явно първия път съм разбрала нещо друго.
Значи Хегел е вампир, при това дооооста стар, минал е през средновековието и прочее, но чак сега обръща внимание на нечистоплътните. В миналото са си спали отгоре на… сещате се кое… някои емблематични личности дори се гордеят, че са се къпали само два пъти в живота си. Тогава Хегел е нямал проблем с „аромата“ на жените, но сега — да?
Може да имаш предвид, че арогантността придобита от демокрацията (има го в предното изречение) го отвращава?

Блог роман,

advensve, не ми се сърди, не съм чела първите публикации. (Аааааа — тук също авторът се е постарал и отново можете да си изтеглите главите в различни формати :) ).
Воинът властител — 1 глава… подходих скептично, без никакво основание за това. Седнах да чета и се мръщех, че ще се насилвам… и знаете ли, какво стана?…
СТРАШНО МИ ХАРЕСА! Не знам защо, но се пресетих за „Генезис“ (сещате се „Inception“ — филма с Леонардо ди Каприо от 2010 г.). Кристофър Нолън… ммм, фен съм!
Отнесох се… Така, относно романа (с автор Наталия Христова и редактор Веспейшън) мога да кажа само: как беше клишето?… ах, да — Грабна ме :) Винаги бих коментирала, но от авторите зависи, какво искат да чуят (така де — четат)… от мен ;)
Такааа… Гласът на Вселената
Хъм… стигнала съм до втора глава, още не съм прочела третата (‘вмъкване‘ — Ех, това автоматично номериране…). Амиии, признавам си, azdesi, върви ми малко по-тромаво и бавно, но отново сме само в началото (няма такова яко повторение). Ако искаш и по-конкретни мнения (само да кажа, че аз съм рус читател и не е задължително никой да се съобразява с мен) винаги мога да дам. Иначе резюме за к‘о иде реч няма смисъл да пиша, има го в поста…
Относно хейтърите, тъй като теб преди са те демотивирали… в едното влязло в другото излязло. Велики разбирачи ще има винаги, но какво точно ще ти пишат, е отделен въпрос… И все пак — ако искаш възгледите на просто един читател (тоест мен), който няма нищо общо с „критик с китап“, давам, ако — не, не давам ;)
Един загубил се на юг, чийто разкази, обаче, на мен лично ми харесват (клишета… клишета…): martoudi

Среща с бъдещето ми дападна повече, тъй като (забелязвате ли, че вече не пиша „така като“ :), мерси, абв!) та, тъй като Къщата на Дявола ми се стори недовършен (това изречение имаше ли смисъл?).
Обещаха ни още разкази:
martoudi написа: Неее, но има и други разкази...истории много :)
Ох, добре де, това не е обещание… ама аз си приемам нещата както си ща и на мен така ми звучи. Ако все пак влизаш във форума (а, аз знам, че — да) и имаш нови разкази, би ли ги споделил с тия дето искаме да четем?… Ама съм и мазна, когато поискам ;)

Да обобщя… който иска коментар на бета читател, с радост се обаждам с всичките си бръмбари, дето щъкат из главата ми. Който не иска — ще си чета и толкоз :) В същото време… Постваме си разказите/романите/пътеписите… и тем подобни… ама си водим монолог… еххх — да!
azdesi
Мнения: 6
Регистрация: 16 януари 2013, 12:16

Re: Авторски текстове

Мнение от azdesi »

cattiva2511,
С нетърпение чакам отзивите ти. И не само твоите.
Обещавам, че спирам да обръщам внимание на хейтърите.
Можеш да коментираш тук или в сайта. Въпросът е да има комуникация.
martoudi
Мнения: 9
Регистрация: 19 юли 2011, 16:15

Re: Авторски текстове

Мнение от martoudi »

Виноват,
Надявям се да изкупя вината...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости