Хумористична книга - български автор

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
viachi
Мнения: 1
Регистрация: 25 февруари 2016, 11:04

Хумористична книга - български автор

Мнение от viachi »

Здравейте, преди години ми попадна една книга - авторът описва какви манджи е опитвал на различни места в България. Единият разказ беше за трима братя, които пекат агнешка главичка в тесто, имаше един дядо в Родопите, който го нагости с агне печено в трап, извара и мастика изстудена в потока. Това съм запомнил. Описанията бяха страшно колоритни, много ми се ще да я намеря.
Безимен
Мнения: 8
Регистрация: 16 септември 2016, 15:11

Re: Хумористична книга - български автор

Мнение от Безимен »

viachi написа:Здравейте, преди години ми попадна една книга - авторът описва какви манджи е опитвал на различни места в България. Единият разказ беше за трима братя, които пекат агнешка главичка в тесто, имаше един дядо в Родопите, който го нагости с агне печено в трап, извара и мастика изстудена в потока. Това съм запомнил. Описанията бяха страшно колоритни, много ми се ще да я намеря.
Възможно е да е Васил Цонев.
Ако след удебеленото (в цитата) от небесата запява ангелски негърски хор (в разказа), то със сигурност е той.

А пък агнешката главичка беше телешка, увита в телешко шкембе и тесто; правеха я на стръмен склон в Тетевенския балкан и току някой от братята се търкулваше в дерето с потока и, след изкачването до главичката, продължаваше поизтрезнял със сливовицата.

Ако не забравя, довечера ще погледна книгата и ще дам данните й.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости