Проблеми с тегленето на "Нож от блянове"

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Проблеми с тегленето на "Нож от блянове"

Мнение от hammster »

Бих казал че мнението (молбата) ми е частично свързано с предишните постове за Робърт Джордан, и ако модераторите сметнат, че мястото му не е за тук, нека го преместят или изтрият.
Та ето за какво става въпрос:
От известо време, всъщност от като е добавена в библиотеката, се опитвам да изтегля единадесетата част от "Колелото на времето", "Нож от блянове" и не мога. Пробвах през RSS-то на Opera-та, тегли се до 99.4% и дава грешка, пробвах и от самата страница на Робърт Джордан, пак същото, пробвах и с IE, пак не, и с даунлоуд мениджър не става. Винаги дава грешка на около 99%.
Явно при вас няма такъв проблем, иначе досега да сте пуснари мнение.
Та молбата мие ми е някой които я има да ми я изпрати на мейла.

Благодаря предварително!


Бележка: Това мнение първоначално беше пуснато във форума Фентъзи. --Борислав 2007-06-04 07:38
Гост

Мнение от Гост »

hammster написа: ...които я има да ми я изпрати на мейла.
Готово :)
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

hammster написа:Винаги дава грешка на около 99%.
Пробвай това http://borislav.free.fr/mylib/text/2832/raw/cp1251 .
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

hammster написа:Винаги дава грешка на около 99%.
Явно при вас няма такъв проблем, иначе досега да сте пуснари мнение.
При мен също имаше проблем. Така и не разбрах защо се получава.

Сега направих лека промяна в тегленето на текстовете. При заявка за сваляне, зип файла се генерира, записва се временно в директорията http://borislav.free.fr/mylibd/cache/dl/ и оттам се подава на сървъра.
Гост

Мнение от Гост »

Причината вероятно е бавната връзка на читателя. Човек с половин мегабит/сек международен трафик може да изтегли 1,25 мегабайта за 20 секунди, след което скриптът умира (така е настроен сървърът, max_execution_time): така и произведението не се показва, и зип-файловете са повредени, за което имаше и други мнения.

Сегашното решение за складиране и пренасочване към реален файл e добро, стига тея файлове да стоят достатъчно дълго, че читателят да може да си ги свали.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Само да вметна, че скоростта на читателя няма значение защото има някакво ограничение на скоростта от самия сайт. Не може да се тегли с повече от 30 kb/s, което се равнява на четвърт мегабит скорост на интернет връзката. Пробвано е от България и от САЩ - по-висока скорост не можеш да стигнеш какъвто и да ти е интернета. Това не е проблем защото книгите са малки, само го вметвам като информация.
Аватар
MikoBG
Мнения: 64
Регистрация: 13 февруари 2007, 02:30

Мнение от MikoBG »

Ограничението от сървъра е 512 кбода. От франция тегля с 56-57 Кб. По нанатък е въпрос на сметки. На грубо 20х55= 440Кб zip файл. :(
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

Откак зип файлът се кешира на сървъра при мен опцията работи отлично. Вчера изтеглих всички романи от Р. Джордан с еднин клик. Не съм в България, а интернет връзката, която ползвам е доста бавна.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости