Четене на книги на компютър.

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
int24rain
Мнения: 2
Регистрация: 16 октомври 2015, 10:12

Четене на книги на компютър.

Мнение от int24rain »

Здравейте.

Наясно съм с факта, че може да чета книгите онлайн през вашият сайт или чрез *.txt формат, но дали има някаква програма, която да ми позволя да излиза на монитора по една страница, както е при Андроид с различните приложения (аз лично ползвам Aidiko и съм много доволен)?
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Четене на книги на компютър.

Мнение от notman »

pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Четене на книги на компютър.

Мнение от pechkov »

int24rain, пробвай CoolReader 3. Можеш да си свалиш инсталатора от сайта на разработчика http://coolreader.org/ или да ползваш портативната версия, която съм сглобил, и прилагам с програмата chitanka.info.filter, линк за която публикувам в темата с архивите: http://forum.chitanka.info/topic3415.html

CoolReader може да се настройва дали да е една страница на екрана, или да е разделен на две страници, шрифт и размер, цвят, фон, може да се пусне на "пълен екран", прелиства със стрелките от клавиатурата, и "помни" докъде е прочетена книгата, та на следващото зареждане да отваря на същото място. Може да отваря FB2 и EPUB, които формати са много по-подходящи от ТХТ.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Google

Re: Четене на книги на компютър.

Мнение от Google »

Cool Reader, си има версия за десктоп (ПК), с всички опции - 3Д прелистване, 1 или 2страници на екран , режим цял екран и т.н.
Освен това отваря огромно количество формати - epub,fb2,txt,doc,rtf,mobi и прочие.Може да се избира големина и вид на шрифта, фон на страниците и каквото още се присети човек.
Ето линк към sourceforge, http://sourceforge.net/projects/crengin ... rce=navbar , изтегля се архива (8МБ), разирхивира се , и се старттира програмата cr3. Тоест не иска инсталация. При първото стартиране, е възможно програмата да се самозатвори - след което работи нормално.Също така, има възможност за добавяне на он-лайн библиотеки, в случая с читанка - работи добре.
int24rain
Мнения: 2
Регистрация: 16 октомври 2015, 10:12

Re: Четене на книги на компютър.

Мнение от int24rain »

Много благодаря за отговорите, свалих си програмата и работи чудно!

Поздрави
Мартин
Фракс

Re: Четене на книги на компютър.

Мнение от Фракс »

CoolReader е чудесна програма за електронни книги и таблети с тъч скрийн. Но за десктоп машина или лаптоп според мен ICE Book Reader Professional е доста по-удобна. Използва пълноценно възможностите на видеокартата и можете примерно да си включите antialissing 4x4, което изглажда ръбовете на буквите и прави текста много по-приятен. По принцип е платена, но за рускоговорящите има безплатна версия с интерфейс само на руски.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости